Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com

Jetset

Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« kdy: 17. 05. 2018, 09:02:08 »
Vcera mi prestal fungovat pristup na ebay.com. Hlasi to

Access Denied
You don't have permission to access "http://www.ebay.com/" on this server.

Reference #18.76f01202.1526539904.4a0d5e05

Zjistili jsme, ze www.ebay.com je hostovany u spolecnosti akamai a ta se proste rozhodla blokovat nasi IP adresu. Navic je tato pochybna spolecnost dostupna jenom po IPV4, takze rady co jsem nasel na internetu typu "zmen si IP adresu" jsou k nicemu. Ctyrkovou adresu mame jenom jednu. Navic akamai hostuje spoustu dalsich spolecnosti, takze se nedostanu na spoustu dalsich domen (ktere me nastesti nezajimaji). 

Hlavni stranka Akamai je jak sypany caj, protoze sama sebe castecne blokuje, jedna z mala veci, co se tam da vycist je to, ze Akamai samotna doporucuje kontaktovat firmu, kterou blokuje a ze sama s tim nemuze nic delat. Jak mam asi tu blokovanou firmu kontaktovat??? To je jak Hlava XXII.

Neuveritelnymi oklikami se mi podarilo dostat na formular ebay, kterym jsem jim mohl poslat zpravu, snad mi odpovi, ale neni zrejme jestli s tim budou moct neco delat.

Setkal se nekdo z vas s necim podobnym? Jak jste to resili?

Predem diky za (snad) uzitecne rady, predesilam, ze ctyrkovou adresu nemuzu zmenit.
« Poslední změna: 17. 05. 2018, 09:48:10 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:akamaiedge.net blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2018, 09:43:15 »
Pripoj se pres mobil nebo z McDonaldu.. nekdo te nuti pouzivat tu tvou jedinou a spravnou IP ?
(mysleno na podavani stiznosti / hledani reseni)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #2 kdy: 17. 05. 2018, 09:57:59 »
"u spolecnosti akamai a ta se proste rozhodla blokovat nasi IP adresu. Navic je tato pochybna spolecnost"
Jsem se malem pocural smichem. Oznacit akamai jako pochybnou spolecnost. Urcite si to mysli i tech 8k zamestnancu a investori. Co se tyce tveho blokovani - z nejvetsi pravdepodobnosti prichazis z IP ktera je soucasti rozsahu ktery nejakym zpusobem utoci na nejakeho akamai zakaznika. Zkus napsat svou IP.

Jetset

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #3 kdy: 17. 05. 2018, 13:20:10 »
Pro me je to "pochybna spolecnost". Co ma nekdo treti delat s tim, jestli ja muzu na ebay nebo ne? Beze slova vysvetleni te zablokujou a nemuzes delat nic. Nemuzes ani zjistit proc te zablokovali. Ja tady ted ztracim hodiny a hodiny casu, abych vyresil situaci, ke ktere vubec nemelo dojit. Navic ani nejsou dosazitelni pres ipv6.
Moje ip je 81.30.8.250, jestli mas nejakou ideu jak zjistit proc je blokovana.


SB

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #4 kdy: 17. 05. 2018, 13:33:58 »
Zkuste se připojit přes Tor nebo veřejnou proxy.


DK

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #5 kdy: 17. 05. 2018, 13:40:28 »
Kdyz bys cetl poradne ten popis na strane Akamai (https://community.akamai.com/community/cloud-security/blog/2016/04/07/why-is-akamai-blocking-me), tak by ses dozvedel, ze:
  • Akamai nikomu neblokuje pristup na zakaznicke sluzby
  • Zakaznici si muzou nastavit filtry, ktere zablokuji pristup
  • Akamai s timhle blokovanim nemuze nic delat a mas kontaktovat tu spolecnost, ktera te zablokovala (zakaznik z pohledu Akamai)

Takze kontaktuj eBay, proc te zablokovali.

Kovář

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2018, 13:41:00 »
mě nejde projít kontrolou google captcha. mohu rozeznávat cedula značky a výlohy dozblbnutí. Když dám audio captcha, hned mi to napíše, že jsou posílané z mého PC automatizované odkazy nebo dotaz. prý Proč mě to tedy ttřeba nechá rozpoznávat ty obrázky,když mě to nikdy nepustí?

Kam si stěžovat? Jak to odlokovat

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #7 kdy: 17. 05. 2018, 13:42:03 »

Jetset

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #8 kdy: 17. 05. 2018, 14:21:06 »
Kdyz bys cetl poradne ten popis na strane Akamai (https://community.akamai.com/community/cloud-security/blog/2016/04/07/why-is-akamai-blocking-me), tak by ses dozvedel, ze:
  • Akamai nikomu neblokuje pristup na zakaznicke sluzby
  • Zakaznici si muzou nastavit filtry, ktere zablokuji pristup
  • Akamai s timhle blokovanim nemuze nic delat a mas kontaktovat tu spolecnost, ktera te zablokovala (zakaznik z pohledu Akamai)
Jojo, to jsem cetl. Nekolikrat. V kazdem pripade je to ovsem akamai, ktery to blokuje. Protoze je to nejenom ebay, ale mnoho dalsich domen.Takze nekomu se treba nelibilo, ze jsem sel na jeho site, nahlasil akamajum, aby me zablokovali a oni mi blokujou pulku internetu.
Takze kontaktuj eBay, proc te zablokovali.
To jsem samozrejme udelal, ale co kdyz to neni ebay, kdo me nechal zablokovat? Nemuzu prece kontaktovat 100 jejich klientu a ptat se kazdeho jestli to byl on. To je jak u blbejch. Akamai nedava vubec zadne informace o tom proc me blokuje ani koho mam kontaktovat aby konecne prestali. Pul dne jsem si myslel, ze je to ebay co ma nejake problemy a ze to vyresi. Kdyby naprosto jednoduse napsali proc to blokuji a co s tim mam delat, tak napisou, ze s tim nemuzou delat nic. To si rikaji seriozni firma?

DK

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #9 kdy: 17. 05. 2018, 15:24:50 »
Kdyz bys cetl poradne ten popis na strane Akamai (https://community.akamai.com/community/cloud-security/blog/2016/04/07/why-is-akamai-blocking-me), tak by ses dozvedel, ze:
  • Akamai nikomu neblokuje pristup na zakaznicke sluzby
  • Zakaznici si muzou nastavit filtry, ktere zablokuji pristup
  • Akamai s timhle blokovanim nemuze nic delat a mas kontaktovat tu spolecnost, ktera te zablokovala (zakaznik z pohledu Akamai)
Jojo, to jsem cetl. Nekolikrat. V kazdem pripade je to ovsem akamai, ktery to blokuje. Protoze je to nejenom ebay, ale mnoho dalsich domen.Takze nekomu se treba nelibilo, ze jsem sel na jeho site, nahlasil akamajum, aby me zablokovali a oni mi blokujou pulku internetu.
Takze kontaktuj eBay, proc te zablokovali.
To jsem samozrejme udelal, ale co kdyz to neni ebay, kdo me nechal zablokovat? Nemuzu prece kontaktovat 100 jejich klientu a ptat se kazdeho jestli to byl on. To je jak u blbejch. Akamai nedava vubec zadne informace o tom proc me blokuje ani koho mam kontaktovat aby konecne prestali. Pul dne jsem si myslel, ze je to ebay co ma nejake problemy a ze to vyresi. Kdyby naprosto jednoduse napsali proc to blokuji a co s tim mam delat, tak napisou, ze s tim nemuzou delat nic. To si rikaji seriozni firma?

Jasne tam pisou, ze sami od sebe svym klientum nic neblokuji, takze situace, kde ti zablokuji access polovine internetu, protoze si jeden zakaznik stezoval, mi prijde velmi nerealna. Occamovou britvou mi vychazi, ze ti to zablokoval eBay a dalsi. Pokud si ale vazne mysls, ze je to chyba, zkus kontaktovat Akamai support a poslat jim reference number toho blokovani.

Lol Phirae

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #10 kdy: 17. 05. 2018, 15:32:14 »
Hint: Hekáním na Rootu to rozhodně nevyřešíš, nikdo z Akamai sem nechodí.  :o ??? ::) ;D

Davidk

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #11 kdy: 17. 05. 2018, 15:45:12 »
Hmm rekl bych ze je to tim ze si se dostal na black list sendersscore.org ... kolik toho spamu z prace posilate?

Jetset

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #12 kdy: 17. 05. 2018, 16:38:45 »
Hekanim tady to nevyresim, ale treba se s tim nekdo uz setkal a poradi a treba se nekomu budou hodit moje zkusenosti.

Mezitim cekam, az mi odpovi nekdo z ebay, totez ze supportu akamai a jestli muj provider neco vyresi (nevypada to, ze by mohl).  Provider mi jenom nabidl zmenu ip adresy, jestli ovsem najde nejakou volnou. Ale z mnoha duvodu to nepripada v uvahu, tudy cesta nevede.

V mezicase jedu pres vpn pres pulku Evropy. Myslel jsem si, ze naroutuju pres vpn jenom nektere rozsahy, ale zda se, ze jich maji jak much, takze takhle to taky nejde. Nezbylo nez default route pres vpn a tesne pred pristupem na ebay nahodit vpn, po nem ho
zase shodit.

Vzhledem k tomu, ze nefunguje vic domen a to i domeny kde jsem nikdy nebyl, neni vubec zrejme koho bych mel kontaktovat, kdyz akamai tvrdi, ze oni s tim nechcou nic mit, ze mam kontaktovat jejich klienta (tj. ebay a podobne).


Z teto adresy neodchazi maily, takze by odtud nemely odchazet ani spamy (ale zkontroluju). Maily chodi jinudy.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #13 kdy: 17. 05. 2018, 17:11:48 »
Neumis cist?

Tvoje IP ma spatnou reputaci, proto ji ebay blokuje

Kontaktuj providera - to je ten, od koho mas pripojeni na internet

Psal jsem ti to uz Dnes v 13:42:03
« Poslední změna: 17. 05. 2018, 17:13:27 od Vilith »

Jetset

Re:Akamaiedge.net nám blokuje web www.ebay.com
« Odpověď #14 kdy: 17. 05. 2018, 18:48:13 »
Neumis cist?
Tvoje IP ma spatnou reputaci, proto ji ebay blokuje
  • umim cist
  • senderscore.org nas mel na blacklistu
  • diky tvemu upozorneni jsem sel na senderscore a pozadal jsem o odstrareni nasi adresy z blacklistu
  • pred par minutama, mozna pred hodinou to odstranili a zatraceny akamai nas prestal blokovat
Takze vyreseno.

Ovsem zustava vic otazek nez kolik je na ne odpovedi.

Nevi se ovsem, jestli to funguje proto, ze akamai precetl muj mail a prestal blokovat, nebo ebay precetl muj mail a pozadal akamai aby nas prestal blokovat, nebo je to dusledek odstraneni adresy z blacklistu.

Nebo proc nas mel senderscore na blacklistu. Davno tomu nazad jsme posilali maily z tohoto IP, ale vzhledem k tomu, ze nema reverse dns, tak gmail zacal odmitat nase maily. Takze uz dost dlouho tohle nedelame a posilame to z jineho IP. Od te doby nas snad mel senderscore zase odstranit z blacklistu, pokud jsme tam byli uz tehdy.

Proc nas ten zatraceny akamai zacal blokovat zrovna vcera, kdyz na tomto blacklistu jsme byli pravdepodobne uz dlouho.

Ale hlavne, Akamai by mel na te strance s Access denied napsat PROC je access denied. Takhle jsme peknych par hodin tapali ve tme.

Dekuji vsem diskutujicim za vetsinou hodnotne rady.