@jsf
Základy jsou fajn, ale (ač to nyní už neznám podrobně), tak předpokládám, že právě základy které použiješ za dekádu a více, budou mít obě školy. Obě jsou slušné (co vím). Z mé zkušenosti - více jak dvě dekády pryč z VŠ a postupné sledování mladších generací kolegů z různých oborů a škol - jsou opravdu důležití lidé, kolegové. Za pár let se totiž rozdíly v učení smyjí, resp. co navíc potřebuješ a hlavně novinky, to se doučíš (to často předem nevíš a něco ještě ani není vynalezeno či přístupné výkonem). Pokud jsi schopný. Pokud nejsi schopný se adaptovat, časem zbude jen základní kodér bez nutnosti napojení kolem a hlubších věcí.
Technika jde dopředu tak rychle, že v matematice a IT za 10 let už využiješ jen minimum toho (krom obecných věcí, nad ty obecné principy co mají obě), co ses přímo naučil. Důležitější jsou zkušenosti nabírané z novinek a styl a možnost přizpůsobit se časem novým věcem (v IT i matematice hodně nutnost - i v té matematice, protože ta nyní využívá IT mnohem více a o dost jinak, že bylo před 20+ lety a jinak než před 10). A styl a ochota přizpůsobení, imho, záleží mnohem více na člověku. Pokud nechce, žádná VŠ mu v tom nepomůže.
@Honza:
Vybírej tam, kde si představuješ, že bys chtěl později (místopisně) zůstat. A které místo Tobě osobně stylem sedne lépe (Praha/Brno), to se hodí i během studia. Budeš tam mít lepší zázemí, cítit se tam lépe. A poté, v prvních letech po, tam budeš mít alespoň nějaké kontakty, ze školy (externí věci), u starších kolegů co školu opustí o pár let dříve, ...
Pokud je Tvým cílem svět, zjisti si (nevím současnou situaci), která z těch škol je nyní ve světě bera jako prestižnější.