Intenzivní kurz pro IT začátečníka

jdusizasvym

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #60 kdy: 18. 05. 2018, 08:49:03 »
O IT neviem nič, tak predpokladám, že kurz s vedením bude lepšia voľba.
Dnes asi kazdy kto absolvoval nejaku technicky zameranu vysoku musi mat nejake znalosti z IT. 
Co si studoval, v akej oblasti pracujes ?

Ak o IT nic nevies ziadny kurz ti nepomoze. Nemysli si ze ked si zaplatis nejaky kurz a vypocujes si skolitela tak ti to moc da. Pri kurzoch sa jedna hlavne o biznis. Nikto ta tam nevyskusa ci to naozaj vies, ide im hlavne o to ci si zaplatil - ale ci sa tam nieco naucis ich moc netrapi.
Ziskat nejake pouzitelne znalosti chce aby si sa tym dlhodobo intenzivne zaoberal.
Na tvojom mieste by som skor pouvazoval o nejakom studiu. Bakalarske studium trva 3 roky - za tu dobu sa da nieco naucit ...

Existují lepší univerzitní kurzy z Coursery, edx, udacity apod... kde se člověk může dost naučit, pokud opravdu poctivě studuje. Daly mi mnohem víc, než normální VŠ. Až takovou mají sílu. A hlavně mě naučily myslet.


Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #61 kdy: 18. 05. 2018, 10:41:01 »

Existují lepší univerzitní kurzy z Coursery, edx, udacity apod... kde se člověk může dost naučit, pokud opravdu poctivě studuje. Daly mi mnohem víc, než normální VŠ. Až takovou mají sílu. A hlavně mě naučily myslet.

A mozete mi povedat, kam Ste chodili na VS?

jdusizasvym

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #62 kdy: 18. 05. 2018, 10:55:21 »

Existují lepší univerzitní kurzy z Coursery, edx, udacity apod... kde se člověk může dost naučit, pokud opravdu poctivě studuje. Daly mi mnohem víc, než normální VŠ. Až takovou mají sílu. A hlavně mě naučily myslet.

A mozete mi povedat, kam Ste chodili na VS?

Chodil jsem na ČVUT FEL.

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #63 kdy: 18. 05. 2018, 12:31:31 »

Chodil jsem na ČVUT FEL.

A to Ste sa tam nenaucili premyslat a mysliet a studium na CVUT Vam nedalo viac, ako kurz?

jdusizasvym

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #64 kdy: 18. 05. 2018, 13:06:34 »

Chodil jsem na ČVUT FEL.

A to Ste sa tam nenaucili premyslat a mysliet a studium na CVUT Vam nedalo viac, ako kurz?

Něco mi dalo, ale nemůžeš srovnávat českou školu se světovou špičkou. Ta je někde úplně jinde.


Re:Intenzivní kurz pro IT začátečníka
« Odpověď #65 kdy: 18. 05. 2018, 20:59:11 »
Pokud děláš grafiku, tak máš solidní základy. Být tebou, pokračoval bych na HTML+CSS, případně JavaScript a co nejdříve si sehnal nějakou práci jako webdesigner, teď je doba, kdy by tě někde mohli vzít jako nadšeného juniora.

Mrkni se tady https://www.learnenough.com/courses  jsou to tutorialy právě na základy a nezahltí tě hromadou pojmů.
Jakmile tohle zvládneš, můžeš přejít na něco složitějšího.

thx za tip...tak to aj urobím...už mám objednané nejaké knihy pre začiatočníkov a pustím sa do toho.

Re:Intenzivní kurz pro IT začátečníka
« Odpověď #66 kdy: 18. 05. 2018, 21:03:23 »
Citace
Ak by som išiel na kurz  "Vývojár webových aplikácií", aká literatúra by mi ako začiatočníkovi pomohla?

Zoznám sa s niektorými modernými web editormi, napríklad Visual Studio Code alebo Atom.
A preštuduj si tieto materiály na Mozille; sú to top zdroje.

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn

Ďakujem za radu...inak vidím, že pre mňa bude problém aj jazyk pokiaľ sa ho nezačnem učiť. Je možne uspieť na Slovensku v nejakej nadnárodnej spoločnosti aj bez perfektnej znalosti cudzieho jazyka? Poznáš niekoho takého?

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #67 kdy: 18. 05. 2018, 23:00:22 »
O IT neviem nič, tak predpokladám, že kurz s vedením bude lepšia voľba.
Dnes asi kazdy kto absolvoval nejaku technicky zameranu vysoku musi mat nejake znalosti z IT. 
Co si studoval, v akej oblasti pracujes ?

Ak o IT nic nevies ziadny kurz ti nepomoze. Nemysli si ze ked si zaplatis nejaky kurz a vypocujes si skolitela tak ti to moc da. Pri kurzoch sa jedna hlavne o biznis. Nikto ta tam nevyskusa ci to naozaj vies, ide im hlavne o to ci si zaplatil - ale ci sa tam nieco naucis ich moc netrapi.
Ziskat nejake pouzitelne znalosti chce aby si sa tym dlhodobo intenzivne zaoberal.
Na tvojom mieste by som skor pouvazoval o nejakom studiu. Bakalarske studium trva 3 roky - za tu dobu sa da nieco naucit ...

Mám len učňák s maturitou.
Nepredpokladám, že mi pár dňový kurz nahradí niekoľko ročné štúdium, ale určite ma posunie dopredu a overím si či tomu naozaj rozumiem. Rovnako zistím či nerobím nejaké chyby, ktoré som si predtým ani neuvedomoval a vždy sa dá naučiť niečo nové.
Možno sú borci čo nikoho nepotrebujú, všetko zvládajú aj bez školenia, ale ja medzi takých nepatrím.
Keď som sa učil základy grafiky išlo to dobre, ale stále som spomaľoval a nakoniec som ostal stáť. Niekedy potrebuje človek aj nakopnúť.

Onestone

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #68 kdy: 18. 05. 2018, 23:30:40 »
Chodil jsem na ČVUT FEL.
A to Ste sa tam nenaucili premyslat a mysliet a studium na CVUT Vam nedalo viac, ako kurz?
Něco mi dalo, ale nemůžeš srovnávat českou školu se světovou špičkou. Ta je někde úplně jinde.
Ty bys ovšem - když jsi vyletěl i z FELu - neměl ani na průměrnou zahraniční VŠ, natož "světovou špičku".

jdusizasvym

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #69 kdy: 19. 05. 2018, 07:57:57 »
Chodil jsem na ČVUT FEL.
A to Ste sa tam nenaucili premyslat a mysliet a studium na CVUT Vam nedalo viac, ako kurz?
Něco mi dalo, ale nemůžeš srovnávat českou školu se světovou špičkou. Ta je někde úplně jinde.
Ty bys ovšem - když jsi vyletěl i z FELu - neměl ani na průměrnou zahraniční VŠ, natož "světovou špičku".

Ja z FELu nevyletel, ale uspesne absolvoval. Na svetovou spicku bych se samozrejme citil, i kdyz bych ji asi nedokoncil, byla by to pro me obrovska zkusenost. Problem je, ze tam potrebuju anglictinu na lepsi urovni, nez ktera dostacuje u kurzu.

Blowin

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #70 kdy: 19. 05. 2018, 14:41:01 »
Chodil jsem na ČVUT FEL.
A to Ste sa tam nenaucili premyslat a mysliet a studium na CVUT Vam nedalo viac, ako kurz?
Něco mi dalo, ale nemůžeš srovnávat českou školu se světovou špičkou. Ta je někde úplně jinde.
Ty bys ovšem - když jsi vyletěl i z FELu - neměl ani na průměrnou zahraniční VŠ, natož "světovou špičku".
Na svetovou spicku bych se samozrejme citil, i kdyz bych ji asi nedokoncil, byla by to pro me obrovska zkusenost.
Tam se dělají náročné přijímačky, přes které bys neprošel, takže zkušenost by se nekonala.

jdusizasvym

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #71 kdy: 19. 05. 2018, 17:14:27 »
Chodil jsem na ČVUT FEL.
A to Ste sa tam nenaucili premyslat a mysliet a studium na CVUT Vam nedalo viac, ako kurz?
Něco mi dalo, ale nemůžeš srovnávat českou školu se světovou špičkou. Ta je někde úplně jinde.
Ty bys ovšem - když jsi vyletěl i z FELu - neměl ani na průměrnou zahraniční VŠ, natož "světovou špičku".
Na svetovou spicku bych se samozrejme citil, i kdyz bych ji asi nedokoncil, byla by to pro me obrovska zkusenost.
Tam se dělají náročné přijímačky, přes které bys neprošel, takže zkušenost by se nekonala.

Proč nevystupuješ pod jedním nickem?

mikrom

Re:IT začiatočník - prosba o radu
« Odpověď #72 kdy: 19. 05. 2018, 18:58:17 »
Niekedy potrebuje človek aj nakopnúť.
Tiez potrebuje aby mu niekto dal nejake ulohy na samostatne vypracovanie, okontroloval vysledky a dal mu spatnu vazbu. Preto som ti navrhoval radsej nejake studium popri zamestnani.

doom

Re:Intenzivní kurz pro IT začátečníka
« Odpověď #73 kdy: 19. 05. 2018, 19:07:40 »
Omg to je zas tema ... mozes mi povedat kolko mas rokov? v 14-15 som dokazal rozbehat IDE a napisat aspon primitivnu aplikaciu na styl kalkulacky. Na google nie nepotrebujes ziaden kurz, staci ze vies pracovat s internetom, a dopatrat sa na nete k rieseniu. Podla mna uz teraz si dokazal ze na to nemas ... nevies kde zacat? A co konretne nevies? Ako tu uz padlo niekolko krat, vsetko je na nete, staci googlit, napr:

programming languages comparasion

the best programming language for web / desktop / embedded apps

how to write first app in xxx language

xxx guide

...

Len citas, studujes, a skusas ... v IT je nesmierne siroky pojem, a strasne rychlo napreduje. Ak teda planujes pre kazdu zavedenu novinku utekat na nejaky kurz, tak to rovno zabal, a venuj sa niecomu co ta moze v buducnosti zivit.

doom

Re:Intenzivní kurz pro IT začátečníka
« Odpověď #74 kdy: 19. 05. 2018, 19:12:57 »
Omg to je zas tema ... mozes mi povedat kolko mas rokov? v 14-15 som dokazal rozbehat IDE a napisat aspon primitivnu aplikaciu na styl kalkulacky. Na google nie nepotrebujes ziaden kurz, staci ze vies pracovat s internetom, a dopatrat sa na nete k rieseniu. Podla mna uz teraz si dokazal ze na to nemas ... nevies kde zacat? A co konretne nevies? Ako tu uz padlo niekolko krat, vsetko je na nete, staci googlit, napr:

programming languages comparasion

the best programming language for web / desktop / embedded apps

how to write first app in xxx language

xxx guide

...

Len citas, studujes, a skusas ... v IT je nesmierne siroky pojem, a strasne rychlo napreduje. Ak teda planujes pre kazdu zavedenu novinku utekat na nejaky kurz, tak to rovno zabal, a venuj sa niecomu co ta moze v buducnosti zivit.

je to trocha skomolene, lebo uz mam v sebe par piv ale snad pochopitelne :)