Jednoduchý SW pro 3D model

Jednoduchý SW pro 3D model
« kdy: 15. 05. 2018, 08:27:50 »
Hledam neco opravdu jednoducheho pro vytvoreni zakladni vizualizace budovy v podobe odpovidajici vybarvenym primitivum, nic sloziteho.
Potrebuji pro jednani kolem stavby mit moznost jednoznacne ukazat napr. vytapene podlahy v objektu, zvyraznit terasy, sklepy,.. a to vse v ruzne natocenych pohledech.

Vyhovi i on-line reseni, nemam potrebu to nekam exportovat, ale zatim se mi nedari najit nic funkcniho, co by nevyzadovalo studium dalsiho jazyka, zabugovany flash, nebo funkcnosti pod Linuxem (Debian)
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)


slozka

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2018, 08:48:09 »
treba google sketchUp. Prave jsem zjistil ze maji i webovou verzi.
Podklady, ktere jsem si delal ve win programu jsem s uspechem pouzil pri komunikaci s projektantem.
Staci naucit se par klavesovych zkratek pro pomerne rychle a snadne vytvareni modelu.

VladoS.

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2018, 09:24:43 »
Skus www.tinkercad.com to je webovy zjednoduseny CAD od autodesku.
Ale kazdy modelovaci program vyzaduje nejaky cas na naucenie ovladania. Ak to potrebujes rychlo, tak to zlep z papiera.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2018, 09:47:28 »
Zadarmo asi ten již zmíněný sketchup.
Existuje spousta offline i online aplikací pro návrh půdorysu, ale většinou 2D nebo v lepším případě "2.5"D. Pokud nepotřebuješ ukládání na disk, tak demoverzi nějakého stavařského programu, ty už mají pokročilé 3D funkce.

dustin

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2018, 10:06:53 »
Přesně tohle jsem si kreslil ve Sweet Home 3D, bylo to jednoduché, ale víc se na to používá SketchUp.


Rhinox

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #5 kdy: 15. 05. 2018, 10:07:38 »
Krom jiz zminenych by to zvladnul snad i FreeCAD. Je orientovan spis na strojarinu, ale maji tam par screenshotu i ze stavariny...

dustin

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #6 kdy: 15. 05. 2018, 10:19:46 »
Freecad se na to nehodí, má daleko složitější ovládání a navíc je bohužel plný chyb...

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #7 kdy: 15. 05. 2018, 10:32:20 »
FreeCAD jsem minulý týden asi po desáté chybě vzdal, na tohle nemám nervy.
Tinkercad je tak (pozitivně) primitivní, že je skoro ideální ;-), bohužel neumí přichytávací režim, šmudláním myší fakt nejde pozicovat :-(
Sketchup vypadá dobře, ale ovládání je natolik odlišné, že ho bez delšího učení nejsem zatím schopen efektivně použít..

Díky za tipy, ale protože mě tlačí čas, asi přejdu k tužce a papíru - zítra musím mít nějakou vizualizaci a tak rychle to dohromady nedám.
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

dustin

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #8 kdy: 15. 05. 2018, 10:34:56 »
Zkus ten SweetHome 3D, ten byl úplně triviální. Běží v Javě, takže v linuxu OK.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2018, 11:50:56 »
SweetHome umí jen 2D půdorysy. Neumí střechu a vícepodlažní budovy.
Pokud je to jen jednorázovka, tak bych asi šel do zkušební jednoměsíšní verze Chief Architect, ArchiCad nebo Revit. Tam půjde i ukládat a tisknout. Chief je z těch tří asi nejjednodušší.
« Poslední změna: 15. 05. 2018, 11:56:51 od borekz »

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2018, 12:49:10 »
Jednoměsíční verze nic neřeší, potřebuju se k tomu s malými obměnami vrátit třeba 1-2x do roka a reinstalovat vše dokolečka se mi nechce. Jen dokumentace pro stavební povolení se táhla s řešením skoro 2 roky! Teď mi zrušila zakázku další firma a jedu kolečko shánění znovu. Nejsem už takový optimista, abych věřil, že už svoje plánky nebudu potřebovat ;-)
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

pepik

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #11 kdy: 15. 05. 2018, 12:56:03 »
A co blender? Ten je taky zdarma, i když je to možná kanón na vrabce...

dustin

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2018, 13:04:01 »
Dělal jsi někdy v blenderu? Já jen trochu, úpravy STL souborů pro 3D tiskárnu, syn v tom dělá animace. Pro rychlené nakreslení domu se blender opravdu nehodí, jenom týden se budeš učit základní ovládání.

Sestra dělá projektantku - pro 3D modely klientům SketchUp, používají jej i architekti. Kolega s ženou si kreslili několik variant svého domu - SketchUp.

?

Re:Jednoduchý SW pro 3D model
« Odpověď #13 kdy: 15. 05. 2018, 18:32:24 »
Sketchup