FIT ČVUT nebo FIT VUT?

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #45 kdy: 14. 03. 2011, 16:51:32 »
Z toho co jsi jeste pamatuju, tak na Teleinformatice nebylo absolutne nic o sprave systemu. Je pravda ze o prenosovych sitich ruznych druhu typu (telefonni, mobilni, satelitni, ATM, ethernet, atd..) toho bylo az az, ale vetsinou slo o dost low-leve veci. Co me hlavne vadilo byla temer absolutni absence linuxovych technologii na skole a nedostatek high-level pohledu. Ale je fakt ze to je asi tim zamerenim fakullty, kazdopadne ja mel po krk studia putovani bitiku v kabelech :)

Tohle podle mě by mohlo být v tomto předmětu - https://www.vutbr.cz/portal3/index.php?gm=gm_detail_predmetu&apid=98059&lang=0&p4rew=done. Píše se tam minimálně o firewallech, o Apache apod... a pak samozřejmě na 100% tento předmět - https://www.vutbr.cz/portal3/index.php?gm=gm_detail_predmetu&apid=98093&lang=0&p4rew=done. To bude hlavně UNIX


Lukas

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #46 kdy: 14. 03. 2011, 17:51:29 »
:) Oba predmety si pamatuji. ten prvni zminovany "Praktikum z informačních sítí" je fakt jenom takovy cajicek pro naproste a totalni neznalce a vzhledem k tomu, ze ty uz asi "vis co chces" a predpokladam ze i "vis neco o tom co vis ze chces", tak bych rekl, ze se tam urcite nic noveho nenaucis! :). Jeste mam v zive pameti step-by-step manualy k nastaveni routeru apod. cviceni z tohoto predmetu.

Co se druheho predmetu tyce, nikdy jsem nebyl na prednasce, pouze na cvicenich a mam dojem ze jsem mel za A (coz uz neco vypovida o narocnosti:). Toho casu jsem opravdu zrovna zacinal s Linuxem, takze se mi par informaci hodilo, ale i tak cviceni spocivalo v instalaci Fedory a pak opisovani step-by-step prikazu do terminalu (mail, sudo a podobne prkotiny). Takze zase nic moc zajimaveho. Musim ale uznat, ze toho casu jsem ten predmet mel celkem rad uz jenom proto, ze se venoval Linuxu a Dan Komosny (u ktereho jsem nakonec delal i Bakalarku) byl vcelku fajn clovek.

To vse se ale mohlo za tu dobu zmenit, ikdyz bych nepredpokladal ze nejak zvlast.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #47 kdy: 14. 03. 2011, 20:22:15 »
:) Oba predmety si pamatuji. ten prvni zminovany "Praktikum z informačních sítí" je fakt jenom takovy cajicek pro naproste a totalni neznalce a vzhledem k tomu, ze ty uz asi "vis co chces" a predpokladam ze i "vis neco o tom co vis ze chces", tak bych rekl, ze se tam urcite nic noveho nenaucis! :). Jeste mam v zive pameti step-by-step manualy k nastaveni routeru apod. cviceni z tohoto predmetu.

Co se druheho predmetu tyce, nikdy jsem nebyl na prednasce, pouze na cvicenich a mam dojem ze jsem mel za A (coz uz neco vypovida o narocnosti:). Toho casu jsem opravdu zrovna zacinal s Linuxem, takze se mi par informaci hodilo, ale i tak cviceni spocivalo v instalaci Fedory a pak opisovani step-by-step prikazu do terminalu (mail, sudo a podobne prkotiny). Takze zase nic moc zajimaveho. Musim ale uznat, ze toho casu jsem ten predmet mel celkem rad uz jenom proto, ze se venoval Linuxu a Dan Komosny (u ktereho jsem nakonec delal i Bakalarku) byl vcelku fajn clovek.

To vse se ale mohlo za tu dobu zmenit, ikdyz bych nepredpokladal ze nejak zvlast.

Tak,mezi náma. Linux se dá naučit docela dobře sám pomocí internetu, návodů a knih. Tak z toho strach nemam. Dělám to tak taky a něco málo taky už umim. Je fakt ale, že na UNIXy a Linux je určitě lepší FIT.

zdenekT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #48 kdy: 26. 03. 2011, 12:02:12 »
Ahoj, jestli chceš pokračovat magisterský na VUT FITe, tak rozhodně začni už i s bakalářským na FITe. Mohlo by tě pak dost překvapit jaká to je obtížnost. Vypadá, že jsi chytrý a pracovitý, takže rozhodně se neboj, že bys měl mít problémy, kvůli toho, že zatím programovat neumíš. Vše se naučíš, já byl taky počítačový laik, ale zvládl jsem to a teď po 5 letech jsem úplně na jiné úrovni. Píšeš, že tě baví sítě a HW, toho je bakalář na FITu plný. Ale jak se zde píše FIT je škola, která se musí dělat na 100% jinak papa. Jestli vydržíš, čeká tě nejpravděpodobněji dobrá budoucnost, osobně musím říct, že většina spolužáků co jsou teď ke konci studia jsou opravdu profíci v oboru.
Já osobně, jsem po nástupu na Magisterské studium, musel začít vydělávat. Takže ač je to téměř nemožné jde pracovat (35h týdně) a studovat prestižní FIT zároveň. Ale je to HC a čekám kdy mě z toho jebne a skončím někde na psychině. 

P.S. To jak píšu, že se vše naučíš, tak ani tak nemyslím, že tě to škola naučí, ale že se to sám naučíš.

Ondra

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #49 kdy: 10. 05. 2011, 19:26:46 »
Absolvoval jsem FIT VUT Brno, jen magisterský. A můžu říct, že jsem celkově spokojen. Najdou se tam opruzové jak všude, občas se stane nějaká nespravedlnost např. když si arogatní doktorand na vás vylévá frustraci, ale obvykle stačilo jít za garantem předmětu a vše bylo ok. Dále mě opravdu moc moc vyhovovaly přednášky online se záznamy, takže jsem se ve škole prakticky nemusel fyzicky ukázat, aniž by tim trpěl příjem informací :)

Pokud tě zajímá linux, je zde pobočka Red Hat, kde vysloveně prahnou po šikovných linuxácích a přijímají je nehledě na věk a stav studia.

A jedno velké plus, aspoň pro mě to hodně znamená - Brno je fajn studentské město, holky z celé Moravy a Slovenska... ;)


Ondra

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #50 kdy: 10. 05. 2011, 19:31:31 »
Dodám ještě, že v Red Hat nabízí vedení BP/DP, přijímá i vaše vlastní zadání, pokud je to dostatečně dobré téma; Navíc máte k dispozici budovu plnou odborníků prakticky na cokoliv linuxového.

Ondra

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #51 kdy: 10. 05. 2011, 19:38:40 »
A ještě bych reagoval na příspěvek nade mnou... jelikož jsem na FIT VUT nasoupil až na Magisterské, a předtím jsem byl na lempl škole, kde jsem se nenaučil prakticky nic nového, tak vím, že na 100 % se to studovat nemusí - v podstatě je nutné nenechat si utéct projekty, čili tak 4 týdny práce za semest, a na většinu zkoušek jsem se učil noc předem. Jen předměty jako Matematické struktury či jak a Teoretickou informatiku jsem zkusil takto, napoprvé nevyšlo, napodruhé už jsem se učil, na potřetí jsem se učil už tři dny, tak ten TIN jsem dal, matiku jsem dal příští rok. Ale řekl bych že pokud bych třeba chodil na přednášky a skutečně to poctivě prošel i s příklady, dám to napoprvé.

Takže - žádná hrůza, pokud tě to bude bavit, zvládneš to.

zdenekT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #52 kdy: 16. 05. 2011, 08:45:34 »
Ještě pro bývalé absolventy, bych zmínil, že není FIT jako FIT, teď je to "prestižní FIT", jak se mu teď říká.

Jak se tento syndrom projevuje:

Zrušené záznamy a streaming přednášek,
zavedené minimum u zkoušky (tudíž nestačí mít hodně bodů před zkouškou z projektů, je třeba napsat zkoušku na cca 40%, jinak se třeba rázem z 25bodů ze zkoušky stává 0),
zrušené testové otázky,
zavedené plnohodnotné fulltextové otázky, které se obměňují v rámci dalších termínů a roků (tudíž se neučí jen odpovědi na testy, ale vše a pořádně),
u většiny projektů taky zavedeno minimum (třeba jen jeden bod, ale prostě se na to student nemůže vysrat a musí ho vypracovat),
magisterské státnice teď obsahují kolem 100 otázek (téměř celý obsah povinných předmětů).


Tím chci jen říct, že to nyní není tak růžové jak to zde prezentují dřívější absolventi.

JirkaH

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #53 kdy: 16. 05. 2011, 10:02:55 »
magisterské státnice teď obsahují kolem 100 otázek (téměř celý obsah povinných předmětů).

tak tohle snad bylo vzdycky, i pred 6 roky...

zdenekT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #54 kdy: 16. 05. 2011, 11:11:58 »
To je možný, vím, že bakalářské byli dřív jen 3 předměty, teď celý všeobecný rozsah, ale nic těžkého.

SquirrelCZE

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #55 kdy: 16. 05. 2011, 11:41:25 »
muzuli se zeptat. jak je na tom VSB? chtel bych se dostat na doktorat z informatiky a zustat v Ostrave kde bydlim by bylo pro mne idealni

blabla

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #56 kdy: 16. 05. 2011, 16:10:57 »
Ještě pro bývalé absolventy, bych zmínil, že není FIT jako FIT, teď je to "prestižní FIT", jak se mu teď říká.

Jak se tento syndrom projevuje:

Zrušené záznamy a streaming přednášek,
zavedené minimum u zkoušky (tudíž nestačí mít hodně bodů před zkouškou z projektů, je třeba napsat zkoušku na cca 40%, jinak se třeba rázem z 25bodů ze zkoušky stává 0),
zrušené testové otázky,
zavedené plnohodnotné fulltextové otázky, které se obměňují v rámci dalších termínů a roků (tudíž se neučí jen odpovědi na testy, ale vše a pořádně),
u většiny projektů taky zavedeno minimum (třeba jen jeden bod, ale prostě se na to student nemůže vysrat a musí ho vypracovat),
magisterské státnice teď obsahují kolem 100 otázek (téměř celý obsah povinných předmětů).


Tím chci jen říct, že to nyní není tak růžové jak to zde prezentují dřívější absolventi.

a co je na tej zmene akoze zle? ved to je super ze su fulltexty a mas sa ucit nie? aj to, ze tie otazky menia, proste, co si akoze myslis? preco by si sa mal na nejaky projekt "vysrat"?

zdenekT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #57 kdy: 16. 05. 2011, 16:51:29 »
Nic zle na tom není, já nikde nepsal, že je to zlé. Jen jsem chtěl uvést aktuální informace, aby budoucí studenti nebyli překvapeni.
Naopak je to dobře, alespoň to odfiltruje slabší kousky.

zdenekT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #58 kdy: 16. 05. 2011, 16:57:20 »
Ještě k tomu proč by ses měl na nějaký projekt vysrat. To bys možná pochopil v případě, že bys studoval na FITu (máš cca 10 těžkých projektů za semestr, kde 1 projekt: 20 - 40 hodin práce) a k tomu si všechny výdaje musíš platit ze svého, takže makat týdně 20 - 40 hodin.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #59 kdy: 16. 05. 2011, 21:32:08 »
Ještě k tomu proč by ses měl na nějaký projekt vysrat. To bys možná pochopil v případě, že bys studoval na FITu (máš cca 10 těžkých projektů za semestr, kde 1 projekt: 20 - 40 hodin práce) a k tomu si všechny výdaje musíš platit ze svého, takže makat týdně 20 - 40 hodin.

Předpokládám, že to bude jen a jen programování, že ? Nevim proč se jen programuje, ale budiž...