FIT ČVUT nebo FIT VUT?

oldsam

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #30 kdy: 08. 03. 2011, 07:26:09 »
Sice nedokážu porovnat FIT VUT vs. FIT ČVUT, jsem z FEKTu  :). Ale osobně bych také bral ohled, při výběru školy, na vzdálenost od místa bydliště. Záleží, jak daleko chceš "utéct" z domoviny. Kolik času chceš trávit na cestách a kolik to bude stát. Podle vzdálenosti se také rozhoduje, jestli kolej dostaneš nebo ne (pokud to teda za ty roky nezměnili).

Každopádně to, co se na VŠ naučíš, záleží jen a jen na tobě a je celkem jedno, jaká VŠ to  je  ;D


Rohlik

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #31 kdy: 08. 03. 2011, 08:13:21 »
Ty CCNA jsou spis takova sranda. Aspon za me pred 3-4 roky kdyz jsme je delali. Testy stejne pro vsechny zeme sveta. V case se taky nemeni, takze si asi domyslis, co ti vrati google, kdyz do nej zkopirujes otazku. Jo a delali jsme je prez internet doma(=skupinove ve skole) Navic ten slavny certifikat co takhle ziskas ma platnost 3 roky, takze vystudujes a je to car papiru (Coz mi teda nezabranilo napsat si to do zivotopisu. Tam se to vnima moc hezky.)

Ze jsem pochopil jak se konfiguruji routry a ze switch v podani CISCO neni plug and play to nepopiram.

Petr B

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #32 kdy: 08. 03. 2011, 10:56:04 »
Nebo muzes zkusit FEKT VUT - Teleinformatika. Zadne velke teoreticke predmety jako na FITu tam nejsou. Cisco je tam take. Mne se to libilo a mel jsem i volny cas. Ale nepocitej, ze z tebe bude opravdovy student VUT FIT, protoze ti porad programovali, coz u nas tak moc nebylo (projekty, narocnost), ale urcite k tomu "pricuchnes" (pry tam ted trosku prituhlo, ale kdo vi, jsem uz par let mimo). Kazdopadne na FITu VUT budes mit hodne projektu a na magisterskem budes nenavidet predmet Teoreticka informatika :)

FITak

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #33 kdy: 08. 03. 2011, 11:59:42 »
Petr B:
Ano, prituhlo na FITu a docela hodne. Drive byl FIT VUT docela prulezny, dnes uz je to spise naopak. Bylo zavadeno spoustu restrikci (stanovena minima bodu z jednotlivych projektu, pulsemestralek, semestralek ... testove otazky nahrazeny fulltexty atd...), ktere Te prinuti se mnohem vice ucit na zkousky a snadneji vyhazovat za nesplnena minima atd... Projekty jsou rozsirenejsi a tezsi nez byvaly drive.

Matěj Vaňátko:
Jeste na jednu vec bych upozornil... Spoustu lidi ma problem Bc. na FIT VUT vystudovat za 3 roky. Rika se tomu "rozvolnovani". Tzn., vzhledem k tomu, ze neumis programovat je dost pravdepodobne, ze budes jeden z nich. (rozvolnovani = budes tudovat Bc. treba 4 roky)

FEKT VUT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #34 kdy: 13. 03. 2011, 10:16:42 »
no jestli tě zajímají sítě a programování ani moc ne....tak běž jak již kdosi psal na VUT FEKT obor teleinformatika. Jen namátkou co je tam za předměty na sítě

Praktikum z informačních sítí
Přenosová média
Datová komunikace
Architektura sítí
Komunikační technologie
Rádiové a mobilní komunikace
Síťové operační systémy
Hardware počítačových sítí
Přístupové a transportní sítě
Multimediální služby
Teoretická informatika
Pokročilé komunikační techniky
Multimédia
Služby telekomunikačních sítí
Moderní síťové technologie
Komunikační prostředky mobilních sítí
Vyšší techniky datových přenosů

a pak ty cisca + windows

CISCO akademie 1 - CCNA
CISCO akademie 2 - CCNA
CISCO akademie 3 - CCNP
CISCO akademie 4 - CCNP
CISCO akademie 5 - CCNP

MS Windows sítě
MS Windows XP Professional
MS Windows ISA a SQL Server
MS Windows 2003 Server
Programování v .NET a C#

samotný název předmětu ti asi moc neřekne....ale psát tu co se kde učí by bylo na dlouho :-)


dále bych ti mohl napsat co je tam za programování, ale jsou to spíš takové základy.....žádné složitosti, ale jazyky co se tam braly C, C++, Java, OpenGL



mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #35 kdy: 13. 03. 2011, 13:04:41 »
no jestli tě zajímají sítě a programování ani moc ne....tak běž jak již kdosi psal na VUT FEKT obor teleinformatika. Jen namátkou co je tam za předměty na sítě

Praktikum z informačních sítí
Přenosová média
Datová komunikace
Architektura sítí
Komunikační technologie
Rádiové a mobilní komunikace
Síťové operační systémy
Hardware počítačových sítí
Přístupové a transportní sítě
Multimediální služby
Teoretická informatika
Pokročilé komunikační techniky
Multimédia
Služby telekomunikačních sítí
Moderní síťové technologie
Komunikační prostředky mobilních sítí
Vyšší techniky datových přenosů

a pak ty cisca + windows

CISCO akademie 1 - CCNA
CISCO akademie 2 - CCNA
CISCO akademie 3 - CCNP
CISCO akademie 4 - CCNP
CISCO akademie 5 - CCNP

MS Windows sítě
MS Windows XP Professional
MS Windows ISA a SQL Server
MS Windows 2003 Server
Programování v .NET a C#

samotný název předmětu ti asi moc neřekne....ale psát tu co se kde učí by bylo na dlouho :-)


dále bych ti mohl napsat co je tam za programování, ale jsou to spíš takové základy.....žádné složitosti, ale jazyky co se tam braly C, C++, Java, OpenGL

No řeknu ti, že tohle se mi ale extrémně zalíbilo. Asi se vykašlu na FIT, protože nic proti programování, ale mě programovat prostě nebaví, nemam na to ani moc hlavu a to co potřebuju, na to mi stačí chabé znalosti PHP a ostatní se klidně doučim z internetu, když to budu potřebovat.

Ty osobně studuješ tento obor ? Zajímalo by mě, jestli i tady se uplatňuje kreditový strop a jestli budou vyučovat i novější systémy, než WinXP a Server 2003

ramon

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #36 kdy: 13. 03. 2011, 13:48:38 »
windows kurzy pre FEKT sa vyucuju u nas na FITe a uz minuly rok sa ucili winows 7 a servery 2008
a teraz si niesom isty ale myslim ze rovnako to je aj s CCNA/CCNP ze ich tie zastresuje FIT

FEKT VUT

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #37 kdy: 13. 03. 2011, 14:15:38 »
ano studuji, ty windows opravdu zaštiťuje nejspíš FIT, ale ty cisca máme na 100% vlastní a navíc myslím, že to CCNP se vyučuje jen na VUT.

kreditový strop samozřejmě je, myslím že nějakých 75 kreditů za rok

kdyby něco, tak napiš na mail

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #38 kdy: 13. 03. 2011, 16:06:30 »
ano studuji, ty windows opravdu zaštiťuje nejspíš FIT, ale ty cisca máme na 100% vlastní a navíc myslím, že to CCNP se vyučuje jen na VUT.

kreditový strop samozřejmě je, myslím že nějakých 75 kreditů za rok

kdyby něco, tak napiš na mail

A jak je těžká elektronika ? Na průmyslovce na to máme člověka, který to jede ještě snad ostřeji než na VŠ a nikdo to moc nepobírá. Proto mě odstrašují všelijaké elektroniky, analogové signály apod...

Martin Chovanec

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #39 kdy: 13. 03. 2011, 22:48:22 »
Konec konců, můžeš si dát na jeden FIT denní a na druhý FIT kombinované studium :-)

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #40 kdy: 13. 03. 2011, 23:26:57 »
Petr B:
Ano, prituhlo na FITu a docela hodne. Drive byl FIT VUT docela prulezny, dnes uz je to spise naopak. Bylo zavadeno spoustu restrikci (stanovena minima bodu z jednotlivych projektu, pulsemestralek, semestralek ... testove otazky nahrazeny fulltexty atd...), ktere Te prinuti se mnohem vice ucit na zkousky a snadneji vyhazovat za nesplnena minima atd... Projekty jsou rozsirenejsi a tezsi nez byvaly drive.

Matěj Vaňátko:
Jeste na jednu vec bych upozornil... Spoustu lidi ma problem Bc. na FIT VUT vystudovat za 3 roky. Rika se tomu "rozvolnovani". Tzn., vzhledem k tomu, ze neumis programovat je dost pravdepodobne, ze budes jeden z nich. (rozvolnovani = budes tudovat Bc. treba 4 roky)

To jedině dobře. Studoval jsem starý magisterský studijní program (5 let v celku) a téměř si nevzpomínám na zkoušky, kde jsme tipovali jak ve sportce nebo na projekt, který jsem udělal za jediný den (neberu v potaz domácí úkoly). FIT opravdu zahazardoval se svojí pověstí a naštěstí se včas vzpamatoval. Nás brali do prvního ročníku (resp. letního semestru, zimní byl společný) 280 a to byli všichni v šoku, jak hodně nás je. V 90. letech studovalo na škole 100-150 lidí. Je zřejmé, že více inteligentních a talentovaných lidí se rodit nezačalo a tak je snad také všem jasné, že pokud škola nabere 700-800 lidí, tak musí jich spoustu vyházet, aby si udržela úroveň. Kdo se v prváku nenaučí programovat, tak na škole nemá co dělat (jedině ostudu). Na zkoušky je třeba se učit, pokud někdo místo toho pracuje jako tester (...,prodavač HW a podobně), tak skutečně studuje do důchodu....

Lukas

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #41 kdy: 13. 03. 2011, 23:42:40 »
Ahoj,

Hodne lidi tady zminuje to jak je FIT narocny nejen latkou ale i casove. Ja bych s tim uplne nesouhlasil a zde je moje zkusenost.

Po dokonceni bakalarskeho studia na FEKTu (Teleinformatika) jsem se rozhodl, ze tech "elektro" blbosti bylo uz opravu dost a na magistra jsem se prihlasil prave na FIT (Pocitacove systemy a site - coz nakonec vzhledem ke spouste hw predmetu nebyla idealni volba, alespon ne pro me). V te dobe jsem jiz pri studiu pracoval (cca 20 - 24 hodin tydne), programovani bylo vzdy mym konickem, ale vzhledem k nedostatku casu (a nebo spis lenivosti) jsem se k tomu moc nedostal a s C jsem mel jen minimalni zkusenosti. Presto vsechno jsem si skolu vylozene uzival!! Nejen ze na skole panovala uzasna atmosfera, kterou doplnoval i moc pekny areal skoly, ale na vetsinu predmetu jsem se vylozene tesil (Ano i na teoretickou informatiku, kterou povazuju za jeden z nejlepsich predmetu ktere jsem kdy vybec absolvoval).

Abych to shrnul, studium jsem ukoncil zdarne, s projekty jsem nikdy nemel problem, programovani jsem velmi rychle dohnal (a predehnal:)) a mam na FIT obecne velmi dobre vzpominky (na stresy misene s nenavisti spojene se SSZ jsem jiz davno zapomel). Jedine ceho dnes lituji je, ze jsem tam nezacal uz bakalare.

Obecne, skola te nic nenauci, od toho tady neni, resp nauci te jednu jedinou vec - ucit se! Zkusenosti a opravdu uzitecne znalosti ziskas az v zamestnani, pripadne ze svych konicku (v me pripade je to totez:)). Ale pozor, skola je dulezita prave proto, ze te nuti se ucit, ze ti predklada podnety k premysleni a problemy k reseni a to, ze spousta lidi by rekla ze Teoreticka informatika, nebo matematika je jim k nicemu, je jenom diky jejich zabednenosti (doufejme ze docasne), protoze takove predmety ti daji do budoucna vice nez ty prakticke. Je to jednoduse proto, ze znalosti a zkusenosti (zpusob mysleni) z nich nabyte jsou obecne aplikovatelne sirokou skalu jinych cinnosti.

Lukas

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #42 kdy: 13. 03. 2011, 23:50:44 »
Tak tomu rikam deformace :), to ze je pro mne FIT VUT skolou cislo jedna neznamena, ze je to jedina fakulta informatiky u nas :). Rec byla samozrejme o FIT na VUT v Brne.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #43 kdy: 14. 03. 2011, 00:21:11 »
Ahoj,

Hodne lidi tady zminuje to jak je FIT narocny nejen latkou ale i casove. Ja bych s tim uplne nesouhlasil a zde je moje zkusenost.

Po dokonceni bakalarskeho studia na FEKTu (Teleinformatika) jsem se rozhodl, ze tech "elektro" blbosti bylo uz opravu dost a na magistra jsem se prihlasil prave na FIT (Pocitacove systemy a site - coz nakonec vzhledem ke spouste hw predmetu nebyla idealni volba, alespon ne pro me). V te dobe jsem jiz pri studiu pracoval (cca 20 - 24 hodin tydne), programovani bylo vzdy mym konickem, ale vzhledem k nedostatku casu (a nebo spis lenivosti) jsem se k tomu moc nedostal a s C jsem mel jen minimalni zkusenosti. Presto vsechno jsem si skolu vylozene uzival!! Nejen ze na skole panovala uzasna atmosfera, kterou doplnoval i moc pekny areal skoly, ale na vetsinu predmetu jsem se vylozene tesil (Ano i na teoretickou informatiku, kterou povazuju za jeden z nejlepsich predmetu ktere jsem kdy vybec absolvoval).

Abych to shrnul, studium jsem ukoncil zdarne, s projekty jsem nikdy nemel problem, programovani jsem velmi rychle dohnal (a predehnal:)) a mam na FIT obecne velmi dobre vzpominky (na stresy misene s nenavisti spojene se SSZ jsem jiz davno zapomel). Jedine ceho dnes lituji je, ze jsem tam nezacal uz bakalare.

Obecne, skola te nic nenauci, od toho tady neni, resp nauci te jednu jedinou vec - ucit se! Zkusenosti a opravdu uzitecne znalosti ziskas az v zamestnani, pripadne ze svych konicku (v me pripade je to totez:)). Ale pozor, skola je dulezita prave proto, ze te nuti se ucit, ze ti predklada podnety k premysleni a problemy k reseni a to, ze spousta lidi by rekla ze Teoreticka informatika, nebo matematika je jim k nicemu, je jenom diky jejich zabednenosti (doufejme ze docasne), protoze takove predmety ti daji do budoucna vice nez ty prakticke. Je to jednoduse proto, ze znalosti a zkusenosti (zpusob mysleni) z nich nabyte jsou obecne aplikovatelne sirokou skalu jinych cinnosti.

No já mám teď fakt dilema a je to skoro tzv. coin-flip. Jestli jít na FEKT - Teleinformatiku a z volitelných předmětů si poskládat defacto IT obor a nebo jít na Informační technologie na FIT. Mně právě tolik programování nebaví a mám z něj dost bobky. Baví mě spíš sítě, přenosové systémy a správa systémů. Obě školy mám bez přijímaček, takže je to fakticky jen a jen coin-flip

Lukas

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« Odpověď #44 kdy: 14. 03. 2011, 10:43:09 »
Z toho co jsi jeste pamatuju, tak na Teleinformatice nebylo absolutne nic o sprave systemu. Je pravda ze o prenosovych sitich ruznych druhu typu (telefonni, mobilni, satelitni, ATM, ethernet, atd..) toho bylo az az, ale vetsinou slo o dost low-leve veci. Co me hlavne vadilo byla temer absolutni absence linuxovych technologii na skole a nedostatek high-level pohledu. Ale je fakt ze to je asi tim zamerenim fakullty, kazdopadne ja mel po krk studia putovani bitiku v kabelech :)