FIT ČVUT nebo FIT VUT?

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
FIT ČVUT nebo FIT VUT?
« kdy: 05. 03. 2011, 20:18:14 »
Ahoj pánové

Chci se zeptat. Letos končím SPŠ obor Elektronické počítačové systémy a vybírám si teď VŠ. Vím že tahle témata už tu několikrát byla, ale ani v jednom z nich není odpověď na to, co hledám.

Dost mě zajímá HW, ale hlavně počítačové sítě a správa serverů / desktopů (skriptování, údržba apod.). Docela rád bych získal kromě CCNA i později CCNP, popř. i certifikáty od MS na Windows Server. Rád bych se proto zeptal na Váš názor, zda-li si s tímhle zaměřením vybrat FIT VUT v Brně a nebo Informační technologie na FIT ČVUT v Praze.... Co myslíte vy ?
« Poslední změna: 06. 03. 2011, 21:42:01 od Petr Krčmář »


éklbékl

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #1 kdy: 05. 03. 2011, 21:26:58 »
Rozhodně ČVUT oproti VUT.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #2 kdy: 05. 03. 2011, 22:05:03 »
Rozhodně ČVUT oproti VUT.

Mohl bych se zeptat na důvod ?

anonym

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #3 kdy: 05. 03. 2011, 22:22:11 »
Zajimalo by me, jestli nekdo muze porovnavat. Ja za sebe muzu rict, ze FIT VUTBR, a nemenil bych. Obtiznost se neustale zvysuje, takze si myslim, ze kvalita vyuky bude jeste lepsi nez tedka.
A podle ruznym vyzkumu (ac uznavam muzou byt mimo) je VUT lepsi nez CVUT, a FIT docela stoupla nahoru.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #4 kdy: 05. 03. 2011, 22:32:54 »
Zajimalo by me, jestli nekdo muze porovnavat. Ja za sebe muzu rict, ze FIT VUTBR, a nemenil bych. Obtiznost se neustale zvysuje, takze si myslim, ze kvalita vyuky bude jeste lepsi nez tedka.
A podle ruznym vyzkumu (ac uznavam muzou byt mimo) je VUT lepsi nez CVUT, a FIT docela stoupla nahoru.

A děláte něco z toho, co popisuju výše ?


Andzy

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #5 kdy: 05. 03. 2011, 22:39:43 »
Zajimalo by me, jestli nekdo muze porovnavat. Ja za sebe muzu rict, ze FIT VUTBR, a nemenil bych. Obtiznost se neustale zvysuje, takze si myslim, ze kvalita vyuky bude jeste lepsi nez tedka.
A podle ruznym vyzkumu (ac uznavam muzou byt mimo) je VUT lepsi nez CVUT, a FIT docela stoupla nahoru.

A děláte něco z toho, co popisuju výše ?
Tam se dělá všechno ;) já bych volil (respektive volím) ČVUT z důvodu specializace už v bakalářském studiu.

anonym

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #6 kdy: 05. 03. 2011, 22:40:00 »
Zajimalo by me, jestli nekdo muze porovnavat. Ja za sebe muzu rict, ze FIT VUTBR, a nemenil bych. Obtiznost se neustale zvysuje, takze si myslim, ze kvalita vyuky bude jeste lepsi nez tedka.
A podle ruznym vyzkumu (ac uznavam muzou byt mimo) je VUT lepsi nez CVUT, a FIT docela stoupla nahoru.

A děláte něco z toho, co popisuju výše ?

> Dost mě zajímá HW
- toho je tam na muj vkus az moc. obvody, cislicovy systemy, VHDL

> počítačové sítě
- v prvnim rocniku zatim nic, pozdejc dost pravdepodobne (minimalne je na to na magisterskym celej obor)

> skriptování
- povinne shell a unixovy utility, nepovinne python, perl, ruby, ...

> CCNA atd.
- snad, ale neresil sem, neni to nic pro me



anonym

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #7 kdy: 05. 03. 2011, 22:41:03 »
A děláte něco z toho, co popisuju výše ?
Tam se dělá všechno ;) já bych volil (respektive volím) ČVUT z důvodu specializace už v bakalářském studiu.

Jo, pokud ma clovek urcite jasno, tak to muze byt vyhoda

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #8 kdy: 05. 03. 2011, 23:08:33 »
Zajimalo by me, jestli nekdo muze porovnavat. Ja za sebe muzu rict, ze FIT VUTBR, a nemenil bych. Obtiznost se neustale zvysuje, takze si myslim, ze kvalita vyuky bude jeste lepsi nez tedka.
A podle ruznym vyzkumu (ac uznavam muzou byt mimo) je VUT lepsi nez CVUT, a FIT docela stoupla nahoru.

A děláte něco z toho, co popisuju výše ?

> Dost mě zajímá HW
- toho je tam na muj vkus az moc. obvody, cislicovy systemy, VHDL

> počítačové sítě
- v prvnim rocniku zatim nic, pozdejc dost pravdepodobne (minimalne je na to na magisterskym celej obor)

> skriptování
- povinne shell a unixovy utility, nepovinne python, perl, ruby, ...

> CCNA atd.
- snad, ale neresil sem, neni to nic pro me


Já právě přemýšlím jako kolega taky o ČVUT, ale zase se mi na VUT líbí víc, že je právě trošku obecnější a není to jen o PC sítích, ale i o HW i programování, který sice rád nemám (nic proti programátorům), ale občas se to hodí. Když se dostanu na magistra, tak to mám jasný, to bude VUT a Počítačové sítě a komunikace...ale ten bakalář opravdu váhám. Jestli je lepší se úzce specializovat už v Bc. nebo si udělat o IT širší rozhled v Bc. a v Ing. se už specializovat.

Do jaké hloubky se na VUT dělá PowerShell a Unixové a Linuxové interprety (Bash, shell apod..) ? To je třeba pro mě velká neznámá a docela rád bych tomu porozumněl. Nebo třeba certifikace od MS ?
« Poslední změna: 05. 03. 2011, 23:10:15 od Matěj Vaňátko »

anonym

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #9 kdy: 05. 03. 2011, 23:25:46 »
Do jaké hloubky se na VUT dělá PowerShell a Unixové a Linuxové interprety (Bash, shell apod..) ? To je třeba pro mě velká neznámá a docela rád bych tomu porozumněl. Nebo třeba certifikace od MS ?
No, PowerShell vubec, o tom se jenom zminil ve skriptovacich jazycich. Hlavni duraz je na posix shell v predmetu Operacni Systemy, a Python/Ruby ve skriptovacich jazycich.
Shell se dela priblizne na urovni http://www.fit.vutbr.cz/study/courses/IOS/public/Lab/projekt1/projekt1.html


mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #10 kdy: 05. 03. 2011, 23:33:26 »
Do jaké hloubky se na VUT dělá PowerShell a Unixové a Linuxové interprety (Bash, shell apod..) ? To je třeba pro mě velká neznámá a docela rád bych tomu porozumněl. Nebo třeba certifikace od MS ?
No, PowerShell vubec, o tom se jenom zminil ve skriptovacich jazycich. Hlavni duraz je na posix shell v predmetu Operacni Systemy, a Python/Ruby ve skriptovacich jazycich.
Shell se dela priblizne na urovni http://www.fit.vutbr.cz/study/courses/IOS/public/Lab/projekt1/projekt1.html

No, říkal jsem, že programování není moje silná stránka. Teď teda aspoň rozumim zadání, ale jak na to jít, to teda fakt neučí.. Doufám, že to na VUT naučí dobře, než na tebe vybafnou takovej projekt

anonym

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #11 kdy: 05. 03. 2011, 23:36:03 »
Do jaké hloubky se na VUT dělá PowerShell a Unixové a Linuxové interprety (Bash, shell apod..) ? To je třeba pro mě velká neznámá a docela rád bych tomu porozumněl. Nebo třeba certifikace od MS ?
No, PowerShell vubec, o tom se jenom zminil ve skriptovacich jazycich. Hlavni duraz je na posix shell v predmetu Operacni Systemy, a Python/Ruby ve skriptovacich jazycich.
Shell se dela priblizne na urovni http://www.fit.vutbr.cz/study/courses/IOS/public/Lab/projekt1/projekt1.html

No, říkal jsem, že programování není moje silná stránka. Teď teda aspoň rozumim zadání, ale jak na to jít, to teda fakt neučí.. Doufám, že to na VUT naučí dobře, než na tebe vybafnou takovej projekt

Zatim toho moc nerekli (a asi ani nereknou, vysvetli shell skriptovani, unixovy utility se projedou v rychlosti, a konec (sou na to max. 4 prednasky)), ale podle me to tak ma byt, kdo chce, ten si nastuduje, kdo nechce, tak tady nema co delat. No v kazdym pripade ti nikde nebudou rikat udelej to tak a tak...

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #12 kdy: 05. 03. 2011, 23:42:05 »
Do jaké hloubky se na VUT dělá PowerShell a Unixové a Linuxové interprety (Bash, shell apod..) ? To je třeba pro mě velká neznámá a docela rád bych tomu porozumněl. Nebo třeba certifikace od MS ?
No, PowerShell vubec, o tom se jenom zminil ve skriptovacich jazycich. Hlavni duraz je na posix shell v predmetu Operacni Systemy, a Python/Ruby ve skriptovacich jazycich.
Shell se dela priblizne na urovni http://www.fit.vutbr.cz/study/courses/IOS/public/Lab/projekt1/projekt1.html

No, říkal jsem, že programování není moje silná stránka. Teď teda aspoň rozumim zadání, ale jak na to jít, to teda fakt neučí.. Doufám, že to na VUT naučí dobře, než na tebe vybafnou takovej projekt

Zatim toho moc nerekli (a asi ani nereknou, vysvetli shell skriptovani, unixovy utility se projedou v rychlosti, a konec (sou na to max. 4 prednasky)), ale podle me to tak ma byt, kdo chce, ten si nastuduje, kdo nechce, tak tady nema co delat. No v kazdym pripade ti nikde nebudou rikat udelej to tak a tak...

Nuž dobrá. Tak jestli se to pomocí znalostí ze školy a Googlu dá udělat, tak snad to půjde...

Tomas

Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #13 kdy: 06. 03. 2011, 00:53:08 »
Můžu poprosit o nějaké další zadání z VUT, které se týká linuxu? Popřípadě i z jiných fakult, díky

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: FIT ČVUT nebo FIT VUT ???
« Odpověď #14 kdy: 06. 03. 2011, 01:08:16 »
Můžu poprosit o nějaké další zadání z VUT, které se týká linuxu? Popřípadě i z jiných fakult, díky

Ano, to bych poprosil taky.. Respektive zajímaly by mě všechna zadání, která mají co dělat s programováním nebo scriptováním... ať vím, jestli na tu či onu školu vůbec chodit :-(