Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP

Kovy

Ahoj, zajímá mě taková věcička ohledně webkamery:
Jak vytvořit z  kameryGoPro Hero 4,5,6 webkameru do systému, která bude dostupná normálně v aplikacích (browser - možnost výběru integrované a také této polo-virtuální).
Asi pro každý OS (Windows i Linux) bude potřeba specifický program, ty sháním tedy.


K samotné kameře:
Kamera  může streamovat přes IP ( ffmpeg -f mpegts -fflags nobuffer -probesize 8192 -i udp://ip:port  ), vytvoří wifi AP, ke které se notebook vytvoří. To je (další) problém: obvykle chci být připojený k další wifi (abych byl připojen na net právě přes jiné wifi).
- Je nějaká možnost multiplexace wifi sítí , když má notebook jednu wifi kartu? (Být připojen k více wifi). Mám vyzkoušeno , že Windows (7+) umí souběžně mít vytvořen vlastní AP a být připojen k jiné wifi.  Jak se v Windows připojit jako 2x klient?)
- (Jak se v linuxu připojit jako 2x klient nebo 1x AP + 1 x klient), když to zvládne Windows, tak linux také určitě .

Ideální by bylo, kdyby šlo streamovat přes USB z toho GoPro, což ale neumí (i když USB 2.0 type-C) by to dalo. Další možnost je přes miniHDMI-HDMI kabel, ale notebookový HDMI konektor nefunguje jako vstup. A na nějaký receiver se můžu vykašlat. Tedy vlastně to musí být bezdrátové.

Takže když mám zdroj, existuje nějaký plugin do OS, který vytvoří rozhraní webkamery univerzálně použitelné (střihové programy, browser, skenování - to vše vidí integrovanou webkameru)
-z jednak GoPro kamery takhle konkrétně
-nebo univerzálněji z IP streamu (udp://ip:port)
-nebo z jiné "pajpy" (řešilo by se převodem z ffmpeg)


Jenda

Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2018, 15:16:17 »
Asi pro každý OS (Windows i Linux) bude potřeba specifický program, ty sháním tedy.

Kód: [Vybrat]
apt-get install v4l2loopback-utils
modprobe v4l2loopback (exclusive_caps=0)
gphoto2 --capture-movie --stdout | gst-launch-0.10 videotestsrc ! v4l2sink device=/dev/video1

- Je nějaká možnost multiplexace wifi sítí , když má notebook jednu wifi kartu? (Být připojen k více wifi). Mám vyzkoušeno , že Windows (7+) umí souběžně mít vytvořen vlastní AP a být připojen k jiné wifi.  Jak se v Windows připojit jako 2x klient?)
- (Jak se v linuxu připojit jako 2x klient nebo 1x AP + 1 x klient), když to zvládne Windows, tak linux také určitě .
A přes to budeš pouštět UDP stream? Když karta zrovna bude vysílat, tak se stane co?

Kup si za $5 USB wifi.

Hobbit_

Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2018, 19:17:09 »
pro wokenice kdysi existoval driver jmene "ip cam adapter" - ten dokazal okenicim podhodit stream z i kamery coby webku.

naposled jsem to pouzil tak pred 4mi roky, mozna to porad existuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #3 kdy: 12. 05. 2018, 08:58:54 »
Neni divne, ze kamera vytvari AP, namisto aby se k AP pripojila? Respektive aby umela oboji? Nemate to nahodou blbe nakonfigurovane, protoze kamera, ktera dela AP je vetsinou na hovno.

Kovy

Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #4 kdy: 12. 05. 2018, 15:08:53 »
Neni divne, ze kamera vytvari AP, namisto aby se k AP pripojila? Respektive aby umela oboji? Nemate to nahodou blbe nakonfigurovane, protoze kamera, ktera dela AP je vetsinou na hovno.
Neumí obojí. Proč myslíš, že by  bylo lepší, aby kamera se připojila k takovému AP? Nastavit t otam nejde


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #5 kdy: 12. 05. 2018, 19:47:13 »
Neumí obojí. Proč myslíš, že by  bylo lepší, aby kamera se připojila k takovému AP? Nastavit t otam nejde

Protoze pak bude dostupna v siti a z kazdeho stroje se muzu podivat na stream. Nejak nevim, k cemu by mi byla kamera, ktera je izolovana ve svem vlastnim wifi.

Lol Phirae

Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #6 kdy: 12. 05. 2018, 19:54:51 »
Vyhoď ten krám do popelnice.

Sluníčkář sedminetečný

Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #7 kdy: 12. 05. 2018, 21:21:27 »
Neumí obojí. Proč myslíš, že by  bylo lepší, aby kamera se připojila k takovému AP? Nastavit t otam nejde

Protoze pak bude dostupna v siti a z kazdeho stroje se muzu podivat na stream. Nejak nevim, k cemu by mi byla kamera, ktera je izolovana ve svem vlastnim wifi.

Ono je to myšlené hlavně na točení venku, na vodě, při sportu... Připojuje se k tomu většinou mobil nebo tablet jako bezdrátový náhledový monitor.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2018, 22:04:14 »
Aha. Tak to si asi na dany ucel vybral pekne blbou kameru.

Kovy

Re:Jak vytvořit 'webkameru' do OS, GoPro která streamuje přes IP
« Odpověď #9 kdy: 11. 06. 2018, 09:54:59 »
Přišli jste na řešení? krám to není když stojí 12000 a umí 60Mbps,4k,240fps,3mikrofony.