Systém na USB 3.0

TomBA

Re:System na USB 3.0
« Odpověď #15 kdy: 09. 05. 2018, 19:46:05 »
Nevim jak 10tka, 8ka ma jeste jednu satu pro mechaniku ... jenze z ni (prej) neumi nabootovat. Takze boot(=grub ...) by musel bejt na tom USB/SD.
Neviem si predstaviť že by z tej SATA pre mechaniku nevedel nabootovať. To ako by sa potom z nej inštaloval OS? Čo môže byť problém to je AHCI, ale rozdiel v rýchlosti pri nastavení IDE bude asi v tomto prípade minimálny.


Lol Phirae

Re:System na USB 3.0
« Odpověď #16 kdy: 09. 05. 2018, 19:58:05 »
Neviem si predstaviť že by z tej SATA pre mechaniku nevedel nabootovať. To ako by sa potom z nej inštaloval OS?

Nabootovat umí - optickou mechaniku. SATA disk ne.

j

Re:System na USB 3.0
« Odpověď #17 kdy: 09. 05. 2018, 21:54:13 »
...
Neviem si predstaviť že by z tej SATA pre mechaniku nevedel nabootovať. To ako by sa potom z nej inštaloval OS? Čo môže byť problém to je AHCI, ale rozdiel v rýchlosti pri nastavení IDE bude asi v tomto prípade minimálny.
Normalni lidi instalujou system z USBcka ... uz nejmin 5+let, spis tak 10. Mam tu na polici HW 15 let starej, a z USB to nabootovat umi. A jak pise lol ... nabootoje ti to z placky, pokud je tam mechanika, ale ne z disku, kterej ale jinak normalne funguje. Proste si nikde nevyberes boot z toho disku (apropos, on totiz je rozdil jeste i v tom, ze ty 4 sachty minimalne v pripade gen8 jsou ve skutecnosti sas redukovanej kabelem na sata, ta mechanika ma extra port z jinyho swaba. Kdyby se tam tudiz dal sasovej backplane, tak se tam daj naladovat sasovy disky).

Coz resilo i par lidi kolem me, protoze ty 4 disky v sachtach chteli vylozene jako datovy, a nechteli na nich mit system. Ja tam mam SDcko, startuje to z nej.

TomBa

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #18 kdy: 09. 05. 2018, 22:10:11 »
Lenze mi sa nebavíme o gen8 ale o gen10:"You can go into the BIOS and set the SSD as the boot device or if you install the OS on the SSD while the SSD is the only drive in the system, it will be recognized as the boot device. There were other complications using the ODD port on the Gen8 to boot an SSD, you dont need to worry about those as the Gen10 does not have the same issues."
Okrem toho mi je samozrejme jasné že je dnes pohodlnejšie inštalovať z USB, ale usb optická mechanika sa mi často dobre osvedčila (usb furt niekde nechám u klienta....) a nepripadam si kvôli tomu ako nenormálny...

Lol Phirae

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #19 kdy: 09. 05. 2018, 22:17:28 »
Lenze mi sa nebavíme o gen8 ale o gen10

To se bavíš asi jen ty...

Nevim jak 10tka, 8ka ma jeste jednu satu pro mechaniku ... jenze z ni (prej) neumi nabootovat.

Jinak má Gen8 iLO, kde jde nabootovat ISO přes síť => nikdo nějaké optické placky neřeší. Gen10 je bohužel sračka, která nemá ani iLO, ani procesor, který by se dal vyměnit/upgradovat. Se serverem už to nemá nic společného. Zkurvili zcela bezkonkurenční produkt, nepochopitelné.


technik007cz

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #20 kdy: 09. 05. 2018, 22:25:53 »
Preto ma napadlo, nainstalovat system na USB 3.0 64GB a z toho nechat system bezat. Bude to velka brzda alebo sa to nejako podda?
Bude to uplne v pohode, nicmene zalezi na vyberu USB disku.
Citace
Bezal by na tom klasicky print server debain. NIc viac, nic menej....
Je to dobry napad alebo uplne na .... ?  Popripade nejaka druha rada ako to vyriesit?
Pokud mas obavu o cetne zapisy na SSD, tak tam dej system AntiX. Ten je delany aby bezel i na slabsich USB flashkach. Ten system potrebuje zapsat data od separatniho image vytvoreneho uzivatelem jenom pokud zaznamena pozadavek na reboot. Slozka home, na kterou je dalsi image se zapisuje ihned. Nicmene po nakonfigurovani je mozne system nastartovat v readonly rezimu.

TomBa

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #21 kdy: 09. 05. 2018, 22:29:39 »
Lenze mi sa nebavíme o gen8 ale o gen10

To se bavíš asi jen ty...
Keď si prečítaš pôvodnú otázku zakladateľa vlákna, pochopíš že nemáš pravdu a len sa strápňuješ. Nie že by to u teba nebolo bežné.....

Lol Phirae

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #22 kdy: 09. 05. 2018, 22:38:34 »
Keď si prečítaš pôvodnú otázku zakladateľa vlákna, pochopíš že nemáš pravdu a len sa strápňuješ. Nie že by to u teba nebolo bežné.....

Největší slovenský objev uskutečnili v roce 1271 slovenští bačové, kteří začali používat ovčí střevo jako kondom. Angličané jej po 600 letech zdokonalili tím, že nejdříve vyndali střevo z ovce.

TomBa

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #23 kdy: 09. 05. 2018, 22:56:24 »
No veď vravím, strápňuješ sa...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #24 kdy: 09. 05. 2018, 23:14:59 »
Největší slovenský objev uskutečnili v roce 1271 slovenští bačové, kteří začali používat ovčí střevo jako kondom. Angličané jej po 600 letech zdokonalili tím, že nejdříve vyndali střevo z ovce.

To sem davas tak asi 1x tydne. Zkus neco noveho.

HP

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #25 kdy: 10. 05. 2018, 09:06:30 »
Cez DVD mechaniku by to teoreticky islo, ale potreboval by som konverotr, ktory neveim na SVK nikde zohnat...
https://www.ebay.com/itm/4-pin-Floppy-FDD-to-SATA-Power-Converter-Adapter-Cable-Compatible-w-Dell-MX714-/291754967836
Pokial ale vravite, ze sa cez tu satu needa bootovat... Tak no way...
Preto ma napadlo, nainstalovat system na USB 3.0 64GB a z toho nechat system bezat. Bude to velka brzda alebo sa to nejako podda?
Bude to uplne v pohode, nicmene zalezi na vyberu USB disku.

Asi to budem aj tak riesit... Vdak za info. :)

illil

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #26 kdy: 10. 05. 2018, 09:39:22 »
Lol mentále je ve skutečnosti slovák a má alzheimera a nemá pojem o datu, tak sem pořád něco píše, když uskuteční o(b)jev. Těch nemocí má asi víc

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #27 kdy: 10. 05. 2018, 10:18:14 »
Cez DVD mechaniku by to teoreticky islo, ale potreboval by som konverotr, ktory neveim na SVK nikde zohnat...

A to je tak tezke to koupit na ebay? Akorat bych se mozna podival po nejakem blizsim, nejlepe v Evrope, aby to netvrdlo nekde na lodi 3 mesice.

TomBA

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #28 kdy: 10. 05. 2018, 10:26:24 »
Gen10 z SSD pripojenom do SATA pre optickú mechaniku normálne bootuje

Josef Grill

Re:Systém na USB 3.0
« Odpověď #29 kdy: 10. 05. 2018, 10:42:30 »
potreboval by som konverotr, ktory neveim na SVK nikde zohnat...

Na Slovensku ti to hledat nebudu, za 1 € to mají tady a na SK pošlou:

https://www.fomax.cz/cs/sata-napajeci-datove/16040-delock-napajeci-kabel-sata-15-pin-samec-4-pin-floppy-samec-24-cm-4043619838776.html