Vývoj ve Spring Boot, Oracle, Angular, docker - jaká distribuce

Pavel Horváth

V současné době používám windows10 a uvažuji o přechodu na linux.

Můžete mě doporučit distribuci linuxu pro vývoj aplikací Java v technologiích Spring Boot, Oracle, Angular.

Zatím mě napadá CentOS.


zdenek henek nereg.

Re:Vývoj ve Spring Boot, Oracle, Angular, docker - jaká distribuce
« Odpověď #1 kdy: 08. 05. 2018, 16:17:26 »
V současné době používám windows10 a uvažuji o přechodu na linux.

Můžete mě doporučit distribuci linuxu pro vývoj aplikací Java v technologiích Spring Boot, Oracle, Angular.

Zatím mě napadá CentOS.

Pracovne pouzivam linux uz dlouho, vystridal jsem ruzne distribuce nakonec jsem pro praci zacal pouzivat Ubuntu LTS (aktualne 16.04 Gnome edition). Postupne se pridavali kolegove a nakonec jsme vsichni, kteri chteli linux, na Ubuntu LTS i kdyz produkce jede na RHEL/Centos. Vyhoda Ubuntu LTS je, ze se nekolik let nic moc nemeni a vse vetsinou funguje bez vetsich problemu, kdyz se vse vyladi. Dell dokonce prodava pocitace s Ubuntu. Od Dellu mame veskery hw.

Pokud nekdo z kolegu nevydrzi, tak si nainstaluje non-LTS verzi, pry aby mel nejnovejsi sw ..., ja davam prednost kompilaci te dane aplikace na LTS. Databazi (Oracle) mam ve virtualboxu na CentOS 6. Vyvoj, hlavne java, bez problemu.

Je treba davat bacha na drobne problemy, jako ze file system timestamp je v linuxu v sekundach a ve windows v milisekundach a podobne, ale ve smes vladne mezi taborem win a taborm lin primeri :).

Franta <xkucf03/>

Re:Vývoj ve Spring Boot, Oracle, Angular, docker - jaká distribuce
« Odpověď #2 kdy: 08. 05. 2018, 16:22:25 »
CentOS mi přijde zbytečně konzervativní (starší verze aplikací). Spíš bych šel do distribuce jako Ubuntu, Debian, Fedora nebo openSUSE. I když použitelný bude samozřejmě i ten CentOS.