reklama

Root.cz a kódování MySQL DB

Lol Phirae

Root.cz a kódování MySQL DB
« kdy: 08. 05. 2018, 10:52:52 »
Nechtěl by to konečně někdo spravit a použít utf8mb4, aby to přestalo žrát znaky, které jsou v náhledu normálně vidět a po odeslání komentáře zmizí? Už je to za ta léta fakt trapné...

>:(
« Poslední změna: 08. 05. 2018, 18:53:45 od Petr Krčmář »

reklama

Milan

Re:Root.cz a kódování MySQL DB @Petr Krčmář
« Odpověď #1 kdy: 08. 05. 2018, 12:39:03 »
Nechtěl by to konečně někdo spravit a použít utf8mb4, aby to přestalo žrát znaky, které jsou v náhledu normálně vidět a po odeslání komentáře zmizí? Už je to za ta léta fakt trapné...

>:(

Neni trapne nevystacit si s ASCII znaky? :)

martyd.

« Odpověď #2 kdy: 08. 05. 2018, 13:04:31 »
Jsem pro tvrdé omezení na ASCII. Žádné smajlíky a podobné nesmysly na technicky zaměřený web nepatří, to si nechte do babičkovských bylinkových fb skupin.

« Odpověď #3 kdy: 08. 05. 2018, 13:11:08 »
Jsem pro tvrdé omezení na ASCII. Žádné smajlíky a podobné nesmysly na technicky zaměřený web nepatří, to si nechte do babičkovských bylinkových fb skupin.

To říkáš ty...

Re:Root.cz a kódování MySQL DB
« Odpověď #4 kdy: 08. 05. 2018, 18:54:27 »
Zadám to jako požadavek na vývojáře. Uvidíme, jestli nepřijdou s nějakou technickou námitkou. Díky

kame

« Odpověď #5 kdy: 08. 05. 2018, 19:30:46 »
Zadám to jako požadavek na vývojáře. Uvidíme, jestli nepřijdou s nějakou technickou námitkou. Díky
Prave take delam update na utf8mb4 na webu vetsim nez je root. Jedina vymluva vyvojaru muze byt mysql starsi nez 5.5. Ja jsem kvuli tomu delal update z 5.2, takze to take neni neprekonatelna prekazka.
Nenechte se tedy jednoduse odbyt :)

Franta <xkucf03/>

« Odpověď #6 kdy: 08. 05. 2018, 20:47:57 »

ASCII ne, dost znaků z Unicode by mi chybělo. Ale obrázkové smajlíky tu fakt mít nemusím. Někde na chatu nebo v SMS budiž, ale že by tím měly být zamořené stránky a diskuse, to opravdu ne.

Gems

« Odpověď #7 kdy: 12. 05. 2018, 22:02:48 »
ani Lael ophir a další frusráti

Sten

« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2018, 23:42:58 »
Tak emoji se dají celkem snadno filtrovat, stejně by měl Root filtrovat alespoň kontrolní znaky, i když to (alespoň v náhledu) nedělá:
‮zkouška‬

Jsme na technickém webu, tak bych čekal, že:
  • bude zvládat celý Unicode
  • náhled bude odpovídat tomu, co se zobrazí po odeslání

reklama