Studovat IT ?

karel87

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #135 kdy: 07. 05. 2018, 14:06:12 »
tak zrovna finské školství je spíš podprůměr


D3ad

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #136 kdy: 07. 05. 2018, 14:43:23 »
@Kiwi:
To je sice pekne, ze studenti maji spoustu moderni technologie k dispozici. Bohuzel z vlastni zkusenosti po konzultaci s otcem mohu rici, ze vse, co se otec musel naucit behem petileteho inzenyrskeho studia v 80. letech jsme se museli naucit nejpozdeji do 3. semestru na bakalari, pricemz po absolvovani pouheho bakalarskeho studia bylo mnoho znas kvalifikovanejsi nez ajtaci s ing. z 80. let, a to se tyka i formalnich veci.

Studium je diky technologii jednodussi, je zbytecne memorovat basnicky, kdyz si to muzu najit. Na druhou stranu je mnohem vetsi kvantum informaci, ktere studenti musi pojmout, aby vubec tou skolou prosli, protoze 1. se obor neskutecne rozrostl a za 2. na fakultach uci stari paprdove s tituly Prof. Ing. CSC. co jsou zasekli v 70. letech a nechapou, ze existuji i modernejsi technologie, nez tripaskova metoda razeni, za jejiz neznalost vyhazuje od statnic, pricemz napr. jeho dalsi metody razeni jsou naprosto odlisne od tech, ktere pouziva zbytek sveta. V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela. Par lidi co studovalo VUT si na tento zjev mozna s laskou vzpomene.

Bohuzel dost vyucujicich se chova stylem: Otevrel si vysokou skolu, ale chodili mu tam studenti, tak ji zavrel.

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #137 kdy: 07. 05. 2018, 14:51:13 »
@Kiwi:
To je sice pekne, ze studenti maji spoustu moderni technologie k dispozici. Bohuzel z vlastni zkusenosti po konzultaci s otcem mohu rici, ze vse, co se otec musel naucit behem petileteho inzenyrskeho studia v 80. letech jsme se museli naucit nejpozdeji do 3. semestru na bakalari, pricemz po absolvovani pouheho bakalarskeho studia bylo mnoho znas kvalifikovanejsi nez ajtaci s ing. z 80. let, a to se tyka i formalnich veci.

Studium je diky technologii jednodussi, je zbytecne memorovat basnicky, kdyz si to muzu najit. Na druhou stranu je mnohem vetsi kvantum informaci, ktere studenti musi pojmout, aby vubec tou skolou prosli, protoze 1. se obor neskutecne rozrostl a za 2. na fakultach uci stari paprdove s tituly Prof. Ing. CSC. co jsou zasekli v 70. letech a nechapou, ze existuji i modernejsi technologie, nez tripaskova metoda razeni, za jejiz neznalost vyhazuje od statnic, pricemz napr. jeho dalsi metody razeni jsou naprosto odlisne od tech, ktere pouziva zbytek sveta. V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela. Par lidi co studovalo VUT si na tento zjev mozna s laskou vzpomene.

Bohuzel dost vyucujicich se chova stylem: Otevrel si vysokou skolu, ale chodili mu tam studenti, tak ji zavrel.

Dost odvazne tvrdenie... a este k tomu to takto generalizovat.. ale ty mas urcite hlbsie a lepsie znalosti a skusenosti, ako ti paprdovia, si vacsia kapacita v obore, uznavanejsia, tak si to mozes dovolit konstatovat, ja osobne by som bol asi opatrnejsi teda a menej sebavedomy...

AppleCider

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #138 kdy: 07. 05. 2018, 15:57:56 »
V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela.
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Pokud si někdo myslí, že je chytřejší, než čeští profesoři, může jít na Caltech nebo MIT, nikdo mu nebude bránit. Než tam ale vystuduje, nechť drží zobák.

jdusizasvym

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #139 kdy: 07. 05. 2018, 16:04:58 »
V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela.
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Pokud si někdo myslí, že je chytřejší, než čeští profesoři, může jít na Caltech nebo MIT, nikdo mu nebude bránit. Než tam ale vystuduje, nechť drží zobák.

Ale má, učitelé a profesoři tu jsou pro studenty, nikoliv studenti pro ně. Pokud nechce učit studenty, ať se vzdá profesorské hodnosti (protože profesor je vědeckopedagogická hodnost) a vypadne ze školy někam do laborky a tam si může bádat jak je mu libo....


AppleCider

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #140 kdy: 07. 05. 2018, 16:17:36 »
V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela.
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Pokud si někdo myslí, že je chytřejší, než čeští profesoři, může jít na Caltech nebo MIT, nikdo mu nebude bránit. Než tam ale vystuduje, nechť drží zobák.

Ale má, učitelé a profesoři tu jsou pro studenty, nikoliv studenti pro ně. Pokud nechce učit studenty, ať se vzdá profesorské hodnosti (protože profesor je vědeckopedagogická hodnost) a vypadne ze školy někam do laborky a tam si může bádat jak je mu libo....
Většina profesorů by brala výzkum bez učení, protože s tím ksindlem, co dnes leze do poslucháren, se nedá pracovat. Snad vzniknou centra excelence, kde budou moci špičkoví vědci dělat výzkum za zaslouženou vyšší mzdu a bez interakce s ksindlem, co sotva zvládl maturitu.

D3ad

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #141 kdy: 07. 05. 2018, 16:40:26 »
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Student ma upozornovat a dokonce musi upozornovat na rozpory mezi teorii a praxi. Pokud by to studenti nedelali, byli bychom zaseknuti v temnem stredoveku, kdy bylo vyucovano, ze Zeme je stred vesmiru. Autority je treba zpochybnovat. Pokud si autorita neni schopna obhajit svou pozici, neni to autorita. A je jedno, jestli to je politik, profesor nebo nadrizeny. Pokud si profesor neni schopen obhajit rozpory mezi jeho resenim a resenim zbytku sveta, pred clovekem, ktery ma pouze maturitu, nema co vzdelavat dalsi generace studentu. Nemluve o zakladnim slusnem chovani, alespon na akademicke pude. Nastesti fakulta vi, ze na nej nadavaji cele rocniky uz dekady, tak ho odstranila z hlavniho deni.

Vysoka skola ma prohloubit schopnost kriticky myslet a vychovat experty, kteri dokazi sami premyslet. Nema je posadit na pomyslne koleje a rici: Pokud je nebudete slepe nasledovat, tak vas vyhodime.

jdusizasvym

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #142 kdy: 07. 05. 2018, 16:41:20 »
V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela.
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Pokud si někdo myslí, že je chytřejší, než čeští profesoři, může jít na Caltech nebo MIT, nikdo mu nebude bránit. Než tam ale vystuduje, nechť drží zobák.

Ale má, učitelé a profesoři tu jsou pro studenty, nikoliv studenti pro ně. Pokud nechce učit studenty, ať se vzdá profesorské hodnosti (protože profesor je vědeckopedagogická hodnost) a vypadne ze školy někam do laborky a tam si může bádat jak je mu libo....
Většina profesorů by brala výzkum bez učení, protože s tím ksindlem, co dnes leze do poslucháren, se nedá pracovat. Snad vzniknou centra excelence, kde budou moci špičkoví vědci dělat výzkum za zaslouženou vyšší mzdu a bez interakce s ksindlem, co sotva zvládl maturitu.

To je mi jasné, profesoři z pražské kavárny nemají potřebu učit, jen se sebeutvrzovat v tom, jaká jsou elita. Přitom tito "badatelé" mají nejnižší h-index a rádi publikují v predátorských časopisech. Náhoda? Nemyslím si, o něčem to vypovídá...

AppleCider

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #143 kdy: 07. 05. 2018, 17:20:12 »
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Student ma upozornovat a dokonce musi upozornovat na rozpory mezi teorii a praxi. Pokud by to studenti nedelali, byli bychom zaseknuti v temnem stredoveku, kdy bylo vyucovano, ze Zeme je stred vesmiru. Autority je treba zpochybnovat. Pokud si autorita neni schopna obhajit svou pozici, neni to autorita. A je jedno, jestli to je politik, profesor nebo nadrizeny. Pokud si profesor neni schopen obhajit rozpory mezi jeho resenim a resenim zbytku sveta, pred clovekem, ktery ma pouze maturitu, nema co vzdelavat dalsi generace studentu. Nemluve o zakladnim slusnem chovani, alespon na akademicke pude. Nastesti fakulta vi, ze na nej nadavaji cele rocniky uz dekady, tak ho odstranila z hlavniho deni.

Vysoka skola ma prohloubit schopnost kriticky myslet a vychovat experty, kteri dokazi sami premyslet. Nema je posadit na pomyslne koleje a rici: Pokud je nebudete slepe nasledovat, tak vas vyhodime.
To se shodneme, s tím že naprostá většina profesorů nebude mít problém obhájit si to, co přednáší, to je ostatně “všude na světě” stejné.

AppleCider

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #144 kdy: 07. 05. 2018, 17:21:46 »
V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela.
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Pokud si někdo myslí, že je chytřejší, než čeští profesoři, může jít na Caltech nebo MIT, nikdo mu nebude bránit. Než tam ale vystuduje, nechť drží zobák.

Ale má, učitelé a profesoři tu jsou pro studenty, nikoliv studenti pro ně. Pokud nechce učit studenty, ať se vzdá profesorské hodnosti (protože profesor je vědeckopedagogická hodnost) a vypadne ze školy někam do laborky a tam si může bádat jak je mu libo....
Většina profesorů by brala výzkum bez učení, protože s tím ksindlem, co dnes leze do poslucháren, se nedá pracovat. Snad vzniknou centra excelence, kde budou moci špičkoví vědci dělat výzkum za zaslouženou vyšší mzdu a bez interakce s ksindlem, co sotva zvládl maturitu.

To je mi jasné, profesoři z pražské kavárny nemají potřebu učit, jen se sebeutvrzovat v tom, jaká jsou elita. Přitom tito "badatelé" mají nejnižší h-index a rádi publikují v predátorských časopisech. Náhoda? Nemyslím si, o něčem to vypovídá...
Dokud neuvedeš konkrétní příklady, jsou to jen kecy zhrzelého rádobystudenta.

jdusizasvym

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #145 kdy: 07. 05. 2018, 17:35:15 »
V momente kdy na tyto rozdilnosti studenti upozornili, poslal je do zadni casti tela.
Student nemá co upozorňovat, a už vůbec ne na zkoušce.

Pokud si někdo myslí, že je chytřejší, než čeští profesoři, může jít na Caltech nebo MIT, nikdo mu nebude bránit. Než tam ale vystuduje, nechť drží zobák.

Ale má, učitelé a profesoři tu jsou pro studenty, nikoliv studenti pro ně. Pokud nechce učit studenty, ať se vzdá profesorské hodnosti (protože profesor je vědeckopedagogická hodnost) a vypadne ze školy někam do laborky a tam si může bádat jak je mu libo....
Většina profesorů by brala výzkum bez učení, protože s tím ksindlem, co dnes leze do poslucháren, se nedá pracovat. Snad vzniknou centra excelence, kde budou moci špičkoví vědci dělat výzkum za zaslouženou vyšší mzdu a bez interakce s ksindlem, co sotva zvládl maturitu.

To je mi jasné, profesoři z pražské kavárny nemají potřebu učit, jen se sebeutvrzovat v tom, jaká jsou elita. Přitom tito "badatelé" mají nejnižší h-index a rádi publikují v predátorských časopisech. Náhoda? Nemyslím si, o něčem to vypovídá...
Dokud neuvedeš konkrétní příklady, jsou to jen kecy zhrzelého rádobystudenta.

Na co si hraješ? Moc dobře víš, že interní informace o konkrétních lidech nemůžu do éteru jen tak vytahovat. Kór když tu nejsou a nemohou se tu bránit...

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studovat IT ?
« Odpověď #146 kdy: 07. 05. 2018, 17:35:23 »
Já znám hodně propagátorů vysokých škol, ale samotného by mě zajímalo, kolik lidí by na vysokou školu chodilo, kdyby z toho neplynuly žádné výhody, diplom a nic, a měli by si to zaplatit ze svého, kolik lidí by dnešní vysokou školu studovalo "jen pro sebe".

Já studuji pro sebe, při práci, každý den. Nedívám se na diplomy, certifikáty a ocenění co budu ukazovat zaměstnavatelům, dívám se na to, co mi studium v praxi dá, stejným studiem jsem studoval vysokou, kašlal jsem na zkoušky, ale přesto mi některé předměty daly víc než lidem, co tu školu vystudovali, protože já tam chodil pro sebe, ne kvůli diplomu.

Ke školství mám negativní vztah, tím se netajím, ale teď zrovna sleduji druhou řadu seriálu Génius - Picasso (vyhozen ze školy), Einstain (vyhozen ze školy), pak si uvědomým lidi co v IT něco dokázali - Steve Jobs (odpadlík), Bill Gates (odpadlík).

Osobně školy nepotřebuji, řekl bych, že dost vydělávám i bez vysoké školy, o práci nouzi nemám.

Teď pracuji na návycích, hodně se mi líbí tenhle příspěvek - http://zenhabits.cz/skvele-pokroky/ , že i 15 minut denně činnosti za rok znamená obrovský pokrok.

Mám takovou zkušenost, že věc, co v praxi použiji, si pamatuji 10 let poté. Věc, co si jen přečtu nebo poslechnu za půl roku zapomenu. Neučím se věci do šuplíku, učím se věci, co hned můžu praktikovat a využívat.

Někdo může mít úplně v pohodě názor, že škola je vše, já to těm lidem neberu, jen proboha ať to neustále nevnucují nám, samoukům a lidem jdoucím vlastní cestou.

Jak už jsem tu psal, kdybych znovu měl studovat střední, a vybrat si mezi obchodní akademií a elektro průmkou, vyberu si obchodní akademii, ať už kvůli lepšímu sociálnímu zázemí, možnosti vybudovat lepší kontakty, kvalitnějším učitelům a také celkově lehčí školou a IT bych si studoval ve svém volném čase (ostatně to bude člověk muset dělat i na elektro průmce, protože tam se IT nenaučí).

Podle mě škola smysl má spíše v sociálním kontextu než v probírané látce. Mě škola hodně naučila o vnitropodnikové politice, někteří učitelé dokážou být stejné ne-li větší svině než nadřízený, stejně tak někteří spolužáci dokáží být solidní kurvy, jako někteří kolegové. Naučit se projít systémem je asi to nejvíc, co mi škola dala.

Co se týká probírané látky, to co si pamatuji za 4 roky střední po 10 letech bych vměstnal do dvoutýdenního kurzu.

Aaa

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #147 kdy: 07. 05. 2018, 17:57:15 »
Teď pracuji na návycích, hodně se mi líbí tenhle příspěvek - http://zenhabits.cz/skvele-pokroky/ , že i 15 minut denně činnosti za rok znamená obrovský pokrok.

To je nějakej Scientolog?

Aaa

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #148 kdy: 07. 05. 2018, 18:00:03 »
Zen je typická poraženecká ideologie.

"Nalezni vnitřní mír. Zbav se představy, že vše musí být podle tvých představ Spokoj se s tím, že žiješ na ulici."

Re:Studovat IT ?
« Odpověď #149 kdy: 07. 05. 2018, 18:02:28 »
Nehovorim, ze to je Vas pripad, ale mne sa niekedy zda, ue toto vecne vytahovanie Jobsa, Gatesa, Zuckerberga, je nieco ako podvedoma snaha si Sam pred sebou a okolym nieco ospravedlnovat a utvrdzovat sa v tom, ze skola nedokaze docenit niecu genialitu a brani dotycnemu v rozlete a nahovara si radsej, ze patri do yvolenej komunity, ktorej bolo dozicene nazriet do tejto pravdy.. samozrejme nemam nic proti ludom bez diplomu a je nespocet odbornikov v roznych oblastiach, ktory nevystudovali VS, ale vacsina z nich netvrdi, ze skola je strata casu, nic tam nikoho nenaucia, ak nahodou naucia, tak zle alebo ze jediny zmysel skoly je to, ze ta nauci prejst/ vydrbat so systemom