Odstranění slova ze souboru

hopik

Odstranění slova ze souboru
« kdy: 04. 03. 2011, 16:52:44 »
Zdravim,
Asi se mi rozpadne hlava. Nemuzu prijit na to, jak vymazat urcite slovo v textu,ktere je ovsem v souboru vicekrat. (i tisickrat)
Mame config soubor pro ssh  napr:
Host "nazev"
Hostname "ip adresa"
User  "user"

Host "nazev"
Hostname "ip adresa"
User  "user"

a tak treba tisickrat.. jak byste nahradili urciteho usera pro urcity HOST ovsem pokud je pokazde user stejny, ale nekdy je potreba ho zmenit. tj. user pro vetsinu je napriklad bla1234 ale u nejake masiny ho chci zmenit na blemt123 treba. Zkousel jsem uz vselicos se SED a cislovani radku ale stale se nedari. Pokud by nekdo vedel zachranil by mi zbytek mozkovych bunek.
Dekuji
« Poslední změna: 06. 03. 2011, 21:40:01 od Petr Krčmář »


hopik

Re: Odstraneni slova
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2011, 17:01:02 »
Jenom doupresnim..chci urciteho usera nahradit jinym userem.

Re: Odstraneni slova
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2011, 17:31:50 »
Já nevím, v čem programuješ, ale normálně bych si to otevřel jako textový soubor, prohledával ho řádek po řádku dokud bych nenašel tu řádku, kde host="hledanýHost", o dva řádky dál bych si zkontroloval, jestli user="hledanýUser" a když jo, tak bych přepsal novým.

Re: Odstraneni slova
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2011, 17:46:37 »
Keď chceš len v jednom textovom súbore zmazať jednu frázu z viacerých miest naraz tak na to ti stačí napríklad aj samotný gedit:
Ikonka lupa s ceruzkou
Nájsť > Nahradiť
ctrl+h

hopik

Re: Odstraneni slova
« Odpověď #4 kdy: 04. 03. 2011, 17:58:47 »
Dekuji panove. nicmene mam takovy scriptik v bashi a chci aby umel i zmenit usera pro urcity host.
To Blaazen. tak jsem to taky vymyslel teoreticky. ale prakticky nevim zatim jak na to :)


Inkvizitor

Re: Odstraneni slova
« Odpověď #5 kdy: 04. 03. 2011, 18:25:12 »
Nenapíšu z hlavy regulární výraz pro sed, ale víceřádkový výraz nefunguje?

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Odstraneni slova
« Odpověď #6 kdy: 04. 03. 2011, 18:26:11 »
Případně se podívat na awk, nebo kombinovat nástroje dohromady.

Czestmyr

Re: Odstraneni slova
« Odpověď #7 kdy: 04. 03. 2011, 19:26:52 »
Taky bych navrhoval awk. Ma to jednoduchou C-like syntaxi a je to dobry (nebo aspon ja to tak pouzivam) presne na tyhle veci, kdy si musim zapamatovat stav po namatchovani nejakeho radku a potom podle toho stavu upravovat radek jinej.