Linux distro pro Pentium III

nobody(ten pravej)

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #30 kdy: 02. 05. 2018, 23:53:37 »
Vse podlozeno osobni zkusenosti.
jasne a navic umyslne zkreslene ;-) jako treba to ze si nadaval na ubuntu kvuli konkretnimu balicku a pak se ukazalo ze takovy balicek v ubuntu repositarich neexistuje, tak si to zamluvil ze jako teda uz nevis, jak sem psal, u tebe nejde o kritiku ale jen blbe kecy ;-)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #31 kdy: 03. 05. 2018, 00:24:09 »
jasne a navic umyslne zkreslene ;-) jako treba to ze si nadaval na ubuntu kvuli konkretnimu balicku a pak se ukazalo ze takovy balicek v ubuntu repositarich neexistuje,

Tak jiste, mozna mi tam nalezl jeden balicek z PPA nebo tam nejak zustal z starsiho Ubuntu nebo co. Nicmene Audacity, nbd, claws mail a dalsi tam jsou a problemy s nimy byly, u tech prvniche dvou se projevovaly az totalni nefunkcnosti, o nbd toho bylo hafo na bugzile.

Takze se bij v hrud a vykrikuj neco o jednom balicku (netusim, ktery to mel byt), na celku to nic nemeni.

nobody(ten pravej)

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #32 kdy: 03. 05. 2018, 00:54:12 »
claws mail nepouzivam, s audacity az totalni nefunkcnost sem si v tomto stoleti nevsiml a nbd pouzivam jen s qemu-nbd, tez bez problemu...
btw: nema cenu aby si vypisoval problemy co si mel s MX Linux, to uz si psal minule a zadny z tech problemu v *buntu nebyl ;-)
ale klidne si dal bij v hrud jak ses kvalitni kritik :-D

pc2005

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #33 kdy: 03. 05. 2018, 02:58:41 »
Slackware jede na PIII s 128MB s xfce4 přes virtuál a bez disku docela OK. Kdyžtak něco zkompilovat v buildrootu nebo samotnej busybox.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #34 kdy: 03. 05. 2018, 11:03:15 »
btw: nema cenu aby si vypisoval problemy co si mel s MX Linux

V podstate zadne. Ze nefunguje LightDM me opravdu zily nedrasa, obejdu se bez nej. Jo, Blbuntu, to byla jina trida.


nobody(ten pravej)

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #35 kdy: 03. 05. 2018, 13:32:33 »
btw: nema cenu aby si vypisoval problemy co si mel s MX Linux

V podstate zadne. Ze nefunguje LightDM me opravdu zily nedrasa, obejdu se bez nej. Jo, Blbuntu, to byla jina trida.
lzes blbchlapce, minule jsi vyjmenoval asi 3 nebo 4 problemy co s MX mas ;-)

jinak ad audacity na ktere sis stezoval v *buntu, v MXLinux take si nekdo stezuje, to ze tobe v MXLinux jde, je to same jako ze tobe v *buntu neslo a jinejm jde, tak se prober ;-)
http://forum.mxlinux.org/viewtopic.php?t=41220&start=10
https://forum.mxlinux.org/viewtopic.php?t=38263
https://forum.mxlinux.org/viewtopic.php?t=38078

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #36 kdy: 03. 05. 2018, 13:46:22 »
lzes blbchlapce, minule jsi vyjmenoval asi 3 nebo 4 problemy co s MX mas ;-)

Vazne? Muzes mi rici, ktere to jsou? Krome nefunkcniho LightDM jem narazil akorat na "problemy" s dvema repository, ktere ale poskytuji dobrovolnici z treti strany a tak je to mimo dosah MX. V jednom repu chybel balicek, presel jsem na jine a to se pozdeji prestalo updatovat. Problem jsem vyresil dotazem na MX foru, kde mi sdelili, ze se to obcas stava, kdyz na to dobrovolnici zacnou srat a repo blbne nebo i zmizi. Prozradili mi GUI utilitu MX, kterou to repo prekllikam na jine v GUI.

Tak tomu rikam opravdu tezky problem, opravdu srovnatelny s bordelem v Blbuntu, kde kolikrat jedinou moznosti je kompilace vlastni verze a vytvoreni debu.

Jinak o zadnem problemu nevim, tak me osvit. A srovnavat nepodstatne drobnosti v MX s bordelem v Blbuntu, ktere bezny uzivatel nemuze vyresit, muze jen pekne pako.

nobody(ten pravej)

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #37 kdy: 03. 05. 2018, 19:07:04 »
Vazne? Muzes mi rici, ktere to jsou?
nemuzu, behem par vterin sem cos psal nekdy minule nedohledal a vic casu krmeni se mi venovat nechce ;-)
ale muzu ti hodit odkaz co na me vyzkocil na kterej ses taky ptal, o jakej balicek slo na kterej si nadaval na *buntu a pritom v repu neni:
https://forum.root.cz/index.php?topic=17556.msg249315#msg249315

z me strany shrnuti, chyby *buntu si zvelicoval, chyby mxlinux bagatelizujes, tomu se rika dvoji metr a i kdyz se tvaris ze to tak neni, ses proste jen *bunti hater for image ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #38 kdy: 04. 05. 2018, 10:09:30 »
ale muzu ti hodit odkaz co na me vyzkocil na kterej ses taky ptal, o jakej balicek slo na kterej si nadaval na *buntu a pritom v repu neni:
https://forum.root.cz/index.php?topic=17556.msg249315#msg249315

Aha, Linssid. No ten tam holt zustal po upgradu z predchozi verze. Za chybu Blbuntu povazuj to, ze neco tak duleziteho do 14.04 nezahrnuli.

Citace
z me strany shrnuti, chyby *buntu si zvelicoval, chyby mxlinux bagatelizujes, tomu se rika dvoji metr a i kdyz se tvaris ze to tak neni, ses proste jen *bunti hater for image ;-)

Nebyl jsi u toho, tak blbe nezvan. Chapu, ze kdyz ti nekdo kritizuje posvatne Ubuntu, tak se ti dela vyrazka, ale to neni muj problem.

Chyby MX nebagatelizuji, poctive jsem napsal, na jake jsem narazil - tedy na nepodstatne a opravitelne drobnosti, coz nebyl pripad Blbuntu.

nobody(ten pravej)

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #39 kdy: 04. 05. 2018, 12:46:37 »
Aha, Linssid. No ten tam holt zustal po upgradu z predchozi verze. Za chybu Blbuntu povazuj to, ze neco tak duleziteho do 14.04 nezahrnuli.
od 17.10 v ofiko repositarich je, o to ale neslo, slo o to ze jsi mel balicek z neoficialniho nebo nepodporovaneho repa a jeho problemy si trapne hazel na Ubuntu ;-)

[...] Chapu, ze kdyz ti nekdo kritizuje posvatne Ubuntu, tak se ti dela vyrazka, ale to neni muj problem.
chapes velke kulove ;-) nepovazuji Ubuntu za posvatne, ani tvoje blbe kecy za kritiku ;-)
kdyz ma nekdo blbe kecy na Arch, Debian, Fedoru, reaguju stejne ;-)

Chyby MX nebagatelizuji, poctive jsem napsal, na jake jsem narazil - tedy na nepodstatne a opravitelne drobnosti, coz nebyl pripad Blbuntu.
pro tebe nepodstatne, pro nekoho podstatne, stejne jako u Ubuntu si povazoval za podstatne neco co pro ostatni muze byt nepodstatna drobnost, tim ze komolis nazev na Blbuntu jen ukazujes jakej ses sam blbec ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #40 kdy: 04. 05. 2018, 16:53:03 »
od 17.10 v ofiko repositarich je, o to ale neslo, slo o to ze jsi mel balicek z neoficialniho nebo nepodporovaneho repa a jeho problemy si trapne hazel na Ubuntu ;-)

To tezko, zadne repo na Linssid jsem nemel, muselo to tam zbyt z predchozi verze Blbuntu. Predpokladam, ze kdyby Linssid mel repo pro Blbuntu, tak by to aspon ungovalo.

Jinak je obdivuhodne, jak bazirujes na jedne chybe, kde se mozna myslim, ale zcela prehlizis ty ostatni.

Citace
pro tebe nepodstatne, pro nekoho podstatne,

Chapu, kdyz nejde LightDM, je to dobry duvod zmenit distro. Napriklad za Ubuntu, kde to neslo take. Tam to sice, na rozdil od MX, nabehlo, ale nedalo se pres to prihlasit, coz je mnohem lepsi.


Citace
stejne jako u Ubuntu si povazoval za podstatne neco co pro ostatni muze byt nepodstatna drobnost, tim ze komolis nazev na Blbuntu jen ukazujes jakej ses sam blbec ;-)

Davam mu takove jmeno, jake si vyslouzilo. Nejsem sam, kdo ma na nej nelichotivy nazor.
« Poslední změna: 04. 05. 2018, 16:58:07 od JardaP . »

nobody(ten pravej)

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #41 kdy: 05. 05. 2018, 02:27:24 »
@JardaP obdivuhodne je ze ti to prijde obdihuvodne u me, ale u tebe ne :-)))
me LightmDM v *buntu funguje/fungovalo od nepameti...
to ze nejsi sam co dava *buntu jmeno Blbuntu, neznamena ze nejste Blbtrotlove ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #42 kdy: 05. 05. 2018, 09:34:44 »
@nobody(ten pravej): Tak holt mozna akorat nevim, jak Blbuntu spravne pouzivat. Mozna se smi pouzivat jen ve vakuu.

citanus006

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #43 kdy: 05. 05. 2018, 10:25:47 »
na necem podobnym jedu posledni fedoru s awesomewm. Je to treba trosku riznout aby toho nebezelo moc, ale vali to jako svina :  )

Jyrki

Re:Linux distro pro Pentium III
« Odpověď #44 kdy: 05. 05. 2018, 12:08:53 »
uprimne, ja bych od Archu nesel pryc. Jestli jsi na nej zvykly, tak https://archlinux32.org/ a tusim Parabola je taky jeste 32bit.