Linux jede podivně rychle oproti Win 10

anonym

Linux jede podivně rychle oproti Win 10
« kdy: 29. 04. 2018, 18:56:32 »
Mám tady hromadu podivností na novém Ubuntu. Po pár letech jsem si ho zkusil, jinak používám Win 10. První věc, kterou jsem udělal, byla ta, že jsem si chtěl rozjet Liferay 7 s Tomcatem. Tak jsem si stáhl JDK 1.8 od Oraclu, stáhl jsem si zazipovaný Liferay, úplně ten samý, co jsem si ho stahoval na Win 10, a nastala první dost divná věc při unzipu - Liferay se mi na win odzipovával dobrých 5minut. Na Ubuntu to bylo za 10 vteřin!!! WTF! Je ke stažení zde:

https://sourceforge.net/projects/lportal/files/Liferay%20Portal/7.0.5%20GA6/liferay-ce-portal-tomcat-7.0-ga6-20180320170724974.zip/download

Potom jsem si ho zkoušel spustit příkazem catalina.sh run. Start byl za 129s, ale na Win 10 to bylo za 550s!!! WHAT THE FUCK! Dělal jsem to na jednom a totéž stroji:

i7, 8gb RAM, 120GB SByloSD

Zkoušel jsem to i na ByloWin 10 na mém desktop pc s Pentiem G4400, kde se do deploynulo za 450s!

Win 10 disk mám zašifrovaný zaudovaným Bitlockerem, Ubuntu mám zašifrovaný nějakým tím systémem co je v nabídce při instalaci. JDK mám 1.8 na obou strojích.

Dokázal by mi to někdo vysvětlit, jak je to možné? Ano, Win 10 žerou více RAM, ale když rozjíždím liferay, pořád na nich zbývá 1GB volné ram. Na Linuxu mi zbývají 4GB ram.
« Poslední změna: 30. 04. 2018, 07:10:09 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:Linux jede podivně (brutálně) rychle oproti Win 10
« Odpověď #1 kdy: 29. 04. 2018, 19:18:29 »
Vypni si Windows Defender. Rozbalování a AV kontrola zabalené Javy asi moc na výkonu nepřidá.

linuxovýkrál

Re:Linux jede podivně (brutálně) rychle oproti Win 10
« Odpověď #2 kdy: 29. 04. 2018, 19:19:43 »
Dokázal by mi to někdo vysvětlit, jak je to možné? Ano, Win 10 žerou více RAM, ale když rozjíždím liferay, pořád na nich zbývá 1GB volné ram. Na Linuxu mi zbývají 4GB ram.
Protože Linux Rulezzzzzz :P

anonym

Vypni si Windows Defender. Rozbalování a AV kontrola zabalené Javy asi moc na výkonu nepřidá.

Jo, bylo to Defenderem, mrcha. Skoda.  :D

Re:Linux jede podivně (brutálně) rychle oproti Win 10
« Odpověď #4 kdy: 29. 04. 2018, 20:56:40 »
Já kdybych nebyl na Windows závislej pro některé oblasti své práce, tak mě z Linuxu nikdo nedostane. Přesně protože v Linuxu není antivirák, není v něm Windows Update, nefunguje v něm 99% malwaru.

Pod windows bych se bez antiviráku neodvážil fungovat natrvalo. Takže pak výkonný procesor, SSD a 8 GB RAM slouží vlastně základním životním funkcím :-(


i

Re:Linux jede podivně (brutálně) rychle oproti Win 10
« Odpověď #5 kdy: 30. 04. 2018, 08:43:06 »
Já kdybych nebyl na Windows závislej pro některé oblasti své práce, tak mě z Linuxu nikdo nedostane. Přesně protože v Linuxu není antivirák, není v něm Windows Update, nefunguje v něm 99% malwaru.

Pod windows bych se bez antiviráku neodvážil fungovat natrvalo. Takže pak výkonný procesor, SSD a 8 GB RAM slouží vlastně základním životním funkcím :-(

A co ty windows ve virtuálu na linuxu, bez AV ale občas snapshot virtuálu a kdyby náhodou tak návrat k snapshotu.
Já to bohužel, pro demenci korporátu, musím mít obráceně, mám widle a v nich jediný program, VirtualBox a v něm linux. Dementi jsou spokojeni že mám widle, já jsem spokojen že dělám v prostředí ve kterém se cítím dobře a zároven si mohu zkoušet i více distribucí zároveň :-)  Zda mám ve Widlých AV, netuším, ty si pasou dementi vzdáleně.


fernet

Re:Linux jede podivně (brutálně) rychle oproti Win 10
« Odpověď #6 kdy: 30. 04. 2018, 09:08:02 »
Já kdybych nebyl na Windows závislej pro některé oblasti své práce, tak mě z Linuxu nikdo nedostane. Přesně protože v Linuxu není antivirák, není v něm Windows Update, nefunguje v něm 99% malwaru.

Pod windows bych se bez antiviráku neodvážil fungovat natrvalo. Takže pak výkonný procesor, SSD a 8 GB RAM slouží vlastně základním životním funkcím :-(

A co ty windows ve virtuálu na linuxu, bez AV ale občas snapshot virtuálu a kdyby náhodou tak návrat k snapshotu.
Já to bohužel, pro demenci korporátu, musím mít obráceně, mám widle a v nich jediný program, VirtualBox a v něm linux. Dementi jsou spokojeni že mám widle, já jsem spokojen že dělám v prostředí ve kterém se cítím dobře a zároven si mohu zkoušet i více distribucí zároveň :-)  Zda mám ve Widlých AV, netuším, ty si pasou dementi vzdáleně.

Jestli Vám ti "dementi" drží u hlavy pistoli a nutí Vás v tom "dementním" korporátu pracovat, tak třikrát zakašlejte.

linuxovýkrál

Re:Linux jede podivně (brutálně) rychle oproti Win 10
« Odpověď #7 kdy: 30. 04. 2018, 13:01:02 »
Já kdybych nebyl na Windows závislej pro některé oblasti své práce, tak mě z Linuxu nikdo nedostane. Přesně protože v Linuxu není antivirák, není v něm Windows Update, nefunguje v něm 99% malwaru.

Pod windows bych se bez antiviráku neodvážil fungovat natrvalo. Takže pak výkonný procesor, SSD a 8 GB RAM slouží vlastně základním životním funkcím :-(
kašel kašel kašel

A co ty windows ve virtuálu na linuxu, bez AV ale občas snapshot virtuálu a kdyby náhodou tak návrat k snapshotu.
Já to bohužel, pro demenci korporátu, musím mít obráceně, mám widle a v nich jediný program, VirtualBox a v něm linux. Dementi jsou spokojeni že mám widle, já jsem spokojen že dělám v prostředí ve kterém se cítím dobře a zároven si mohu zkoušet i více distribucí zároveň :-)  Zda mám ve Widlých AV, netuším, ty si pasou dementi vzdáleně.

Jestli Vám ti "dementi" drží u hlavy pistoli a nutí Vás v tom "dementním" korporátu pracovat, tak třikrát zakašlejte.

macík

Re:Linux jede podivně rychle oproti Win 10
« Odpověď #8 kdy: 02. 05. 2018, 19:24:55 »
neni zakopany cokl v zip algoritmu? me onehda prekvapil, ze total commander pouziva 1 vlakno.... pak se divi clovek,ze 7zip je 16* rychlejsi