VDSL od T-Mobile má velký packet loss

gamer

VDSL od T-Mobile má velký packet loss
« kdy: 27. 04. 2018, 20:47:58 »
ahoj,

hraju online hry a poridil jsem si na zkousku vdsl od t-mobile s nadeji, ze linka bude perfektne stabilni pro moje hrani.
bohuzel pravidelne nameruji 0.4 - 0.9% packet loss, coz priblizne odpovida memu druhemu pripojeni => 5ghz wifi kterou palim pres rozkvetle koruny stromu, takze hodne velke zklamani!

v modemu sem povypinal vsechny nepotrebne sluzby, ale nepozoruji zmenu, takze si myslim, ze udelat z modemu bridge asi taky nepomuze

hop cislo 1 je vdsl modem a dle statistik reaguje velmi svizne
pokud si stejne statistiky pustim na mem VPS za kilo v USA, tak i pres more mam naprosto stabilni 0.0% packet loss cely den

modem je to Comtrend VR-3026e v2


jeste nez to budu reklamovat/rusit napada nekoho jestli v tom modemu nemam treba neco blbe nastavene?
nechce se mi verit ze to po tom dratu jede tak zle. Vsiml jsem si, ze kdyz zkratim delku telefoniho kabelu z cca 20 metru + splitter, ze attainable rate je razem o 3mbit vyssi ale packet loss +- stejnej :(
« Poslední změna: 30. 04. 2018, 07:13:49 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:t-mobile vdsl packet loss
« Odpověď #1 kdy: 27. 04. 2018, 23:25:47 »
Si pujcte od kamose jiny modem a zkuste, co to udela s nim. Aspon budete vedet, jestli mate T-mobile ten modem omlatit o hlavu a pak na ne rvat nebo modem nechat doma a jenom rvat.

gamer

Re:t-mobile vdsl packet loss
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2018, 03:41:42 »
tento modem (Comtrend VR-3026e) totiz t-mobile vubec nedava je to muj vlastni z dob 2011 od o2

nejakym nedopatrenim jsem mel v modemu stary firmware, po updatu klesl ping z 17 na 7ms
packet loss se ale vubec nezmenil.

dokonce jsem povypinal uplne vse a z modemu udelal pouze bridge a vytacel jsem v routerOS a stejne tam ten packet loss porad je i ted o pul ctvrty rano :(



jiny modem si bohuzel pujcit nemam moznost, tak snad jedine zkusit tu podporu


gamer

Re:t-mobile vdsl packet loss
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2018, 03:44:17 »

Re:t-mobile vdsl packet loss
« Odpověď #4 kdy: 30. 04. 2018, 12:38:32 »

nejakym nedopatrenim jsem mel v modemu stary firmware, po updatu klesl ping z 17 na 7ms
packet loss se ale vubec nezmenil.
Na VDSL mas ping 7ms ??
To je ako na optike ..... ja mam vzdy >34ms
Ked skusam next hop (to ma moj provider "orange" blokovane) ale napr. google nad 34ms vzdy


Cek

Re:VDSL od T-Mobile má velký packet loss
« Odpověď #5 kdy: 30. 04. 2018, 14:12:28 »
Podle mych zkusenosti je nejspis rychlostni profil pro to VDSL nastaveny hodne na hranu. Pokud tam budes mit technika, zkus at to na chvili nastavi niz....treba na 30/6Mbit

gamer

Re:VDSL od T-Mobile má velký packet loss
« Odpověď #6 kdy: 02. 05. 2018, 13:24:08 »
Jo tech 7 ms je v ramci nejakych ceskych serveru

Podpora problem nezjistila, taky doporucuji zkusit jiny modem.

Ja se ale rozhodl ze tohle nema cenu. Jejich zahranicni konektivita (nekdo ji tu chvalil) me taky hodne prekvapila. Do polska ping 32ms. Z wifi mam na tu stejnou IP prumerny ping 3ms!

Do USA rozdily 20-40ms.

Takze obecne nespokojenost.

gamer

Re:VDSL od T-Mobile má velký packet loss
« Odpověď #7 kdy: 02. 05. 2018, 14:39:11 »
s tema 3ms do polska se mi to nezdalo, tak jsem si to zkontroloval a napsal jsem blbost.
IP asi neni v polsku, ale t-mobile k ni ma trasu pres polsko kdezto moje wifi ne. Nektere servery v USA ale fakt odpovidaji o 20-40ms pomaleji nez na wifi

Re:VDSL od T-Mobile má velký packet loss
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2018, 07:58:19 »
xDSL jsem měl od samého začátku do loňska, kdy u nás zprovoznili UPC, takže pár poznámek:
1) Comtrend jsem taky měl, to byla strašná věc, nakonec jsem skončil u Asus N17U, podstatné zlepšení
2) rychlost download 24mbit/s je jen o málo víc, než máte v levnějším tarifu 20mbit, pokud se to použitím slušného modemu zřetelně nezlepší, platíte zbytečně moc - nebo platíte rychlost 20mbit a těch 24 je bonus?
3) jestli máte možnost internetu přes jinou technologii, zvažte přechod (no, WiFi možná nebude lepší, ale třeba UPC místo reálného 45/2 mám 100/10 za 2/3 ceny, takže jsou u nás všichni spokojení).