VPS za malý poplatek

Jenda

Re:VPS za malý poplatek
« Odpověď #30 kdy: 27. 04. 2018, 16:03:55 »
Forpsi za 30kč na měsíc není vůbec špatné, ale je to opravdu spíše na hraní. Měl jsem jich celkem průběžně za poslední roky asi 5 různých a vždy to bylo příšerné s konektivitou. Pravidelné výpadky skoro každý den podle monitoringu a i podle nedostupnosti služeb.

Zajímavé, asi mám nějaké jiné Forpsi.


Kate

Re:VPS za malý poplatek
« Odpověď #31 kdy: 27. 04. 2018, 16:43:57 »
Zajímavé, asi mám nějaké jiné Forpsi.

Taky. Na tom 30 korunovém mi jede už 2 roky jeden custom e-shop ve flasku (dost úzkoprofilový, pár desítek návštěv týdně, takže to ten server výkonem v klidu utáhne) a zatím jsem zaznamenala jen dva kratičké výpadky někdy v nočních hodinách kdy mi to bylo opravdu jedno.

andy

Re:VPS za malý poplatek
« Odpověď #32 kdy: 28. 04. 2018, 19:47:53 »
Ten forpsi by utiahol aj stovky req/s (teda so spravnym sw), ma to vykonne cpu. Nechapem za tu cenu ci to je namiesto reklamy alebo co? Oni to ale neoporucaju na produkcne nasadenie, ale na test prostredie pri vyvoji je to uzastne.

coro

Re:VPS za malý poplatek
« Odpověď #33 kdy: 29. 04. 2018, 07:50:14 »
A co treba http://4smart.cz/
Uctuji jen vyuzite prostredky. Server lze zastavit a stoji pak za nekolik korun mesicne. Pokud nepotrebujete verejnoi IPv4 tak je to za pakatel IPv6 je zdarma. Lze zalohovat, delat snapshoty, vracet se zpatky... super vec pro vase ucely.

McFly

  • *****
  • 562
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VPS za malý poplatek
« Odpověď #34 kdy: 29. 04. 2018, 08:16:23 »
A co treba http://4smart.cz/
Uctuji jen vyuzite prostredky. Server lze zastavit a stoji pak za nekolik korun mesicne. Pokud nepotrebujete verejnoi IPv4 tak je to za pakatel IPv6 je zdarma. Lze zalohovat, delat snapshoty, vracet se zpatky... super vec pro vase ucely.

Tak to je už mnohem lepší rozjet si VPS doma na vlastním železe (Virtualbox, QEMU, VMWARE, ...)  ::)


TKL

Re:VPS za malý poplatek
« Odpověď #35 kdy: 29. 04. 2018, 16:24:11 »
Forpsi za 30kč na měsíc není vůbec špatné, ale je to opravdu spíše na hraní. Měl jsem jich celkem průběžně za poslední roky asi 5 různých a vždy to bylo příšerné s konektivitou. Pravidelné výpadky skoro každý den podle monitoringu a i podle nedostupnosti služeb.

Zajímavé, asi mám nějaké jiné Forpsi.

Nene, máte štěstí na konkrétní node. Já mám u Forpsicloud 5 virtuálů. 3 jsou naprosto v pohodě, se dvěma (stejný IP rozsah) jsou neustále se vracející problémy, konkrétně výpadky konektivity v řádu 1 - 2 minut. Některé dny třeba 20x, jindy týden bez problémů. Řešil jsem to s nimi 3x, vždy byla odpověď "vše je OK, nikdo jiný si nestěžuje". Dokopal jsem je k tomu, aby ty dva VM přesunuli na jiný node, ale beze změny, takže problém je asi v konkrétním segmentu sítě (switch, router...) Monitoruju Zabbixem z jiného VM u Forpsi. Udělal jsem si na postižených strojích skript, který kontroluje každou minutu přístup do Internetu a v případě výpadku provede sadu jednoduchých testů (ping na bránu, traceroute do Internetu), výsledky zaloguje. Chystám se jim to v nejbližší době poslat. Ale neočekávám žádný zázračný zásah, protože mám pocit, že operátoři nejsou zrovna 2x zkušení. Jsou celkem ochotní, ale nějaké zásadnější hledání problému se nekoná.