Kdo zde už dělal s Liferay?

anonym

Kdo zde už dělal s Liferay?
« kdy: 18. 04. 2018, 11:09:18 »
V nové práci budu muset jako javista dělat něco s touto věcí jménem Liferay. Zběžně jsem rozpoznal že se jedná o jakýsi "takový ten" systém pro firmy, kde manažeři vyvěšují různé články o dění ve firmě, které nikdo nikdy nečte. Dále to umožňuje sdílet dokumenty, obrázky, zaměstnanci tam můžou mít profil, psát si přes to zprávy. Zkrátka taková ta věc na intranetu v korporátech, kterou nikdo nepoužívá, ale každá větší firma to musí mít.

Tak se chci zeptat, zda-li s tím máte zkušenosti a jestli je to s tím pěkná práce, nebo to zavání solidní žumpou. Tzn. jak byste to ohodnotili na škále žumpoidity 1-10, kde 1=žumpa.

Děkuji


Youda

Re:Kdo zde už dělal s Liferay?
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2018, 11:41:43 »
V nové práci budu muset jako javista dělat něco s touto věcí jménem Liferay. Zběžně jsem rozpoznal že se jedná o jakýsi "takový ten" systém pro firmy, kde manažeři vyvěšují různé články o dění ve firmě, které nikdo nikdy nečte. Dále to umožňuje sdílet dokumenty, obrázky, zaměstnanci tam můžou mít profil, psát si přes to zprávy. Zkrátka taková ta věc na intranetu v korporátech, kterou nikdo nepoužívá, ale každá větší firma to musí mít.

Tak se chci zeptat, zda-li s tím máte zkušenosti a jestli je to s tím pěkná práce, nebo to zavání solidní žumpou. Tzn. jak byste to ohodnotili na škále žumpoidity 1-10, kde 1=žumpa.

Děkuji

0 - je to arcizumpa

Liferay 6.x byl indicky bastl, kde se prasilo na urovni hookovani JSP stranek.
Kdyz uz to bylo neunosne, prisel Liferay 7.x, kde to prevedli na OSGi, ale stylem, ze jedno oko nezustane suche.

Napr. pro praci s databazemi tam maji jakysi potrhly wizard, ktery vygeneruje desivou hromadu hnoje vcetne zakomponovani podpory pro webservices, abys mohl provest jeden select do databaze.
Kdyz si vyrobis OSGi bundle s vlastnim hibernatem, zacne prenadherny OSGi dependency hell, kdy se tvoje verze hibernatu zacne tlouct s tou zbundlovanou s Liferayem.

Pokud chces pouzit JSF, zacne absolutni peklo, defacto se pro kazdy JSF portlet vlozi jako bundle skoro cely tomcat v obrim WAR baliku a spusti se. FUnkcionality popsane v dokumentaci nahodne funguji a nefunguji.

Zacal jsem na tom delat jeden portal a pozdeji jsem presel na Spring Boot.
Pro srovnani, start Liferay na mem NTB - 6 minut. Start stejne aplikace v Spring Boot - 9 sekund.

Liferay se da pouzivat, pokud to chces pouzivat As Is, bez programatorskych uprav. Jakmile budes potrebovat do toho sahnout - absolutni peklo.

Dokumentace je komicka, tutorialy na webu z duvodu nekompatibilniho prechodu 6.x -> 7.x nepouzitelne.

Co vidim v praxi, firmy se stale drzi verze 6.x a hledaji alternativu jinde.

Lol Phirae

Re:Kdo zde už dělal s Liferay?
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2018, 12:00:22 »
defacto se pro kazdy JSF portlet vlozi jako bundle skoro cely tomcat v obrim WAR baliku a spusti se.

 :D
 ;D ;D
 :D :D :D
 ;D ;D ;D ;D
 :D :D :D :D :D
 ;D ;D ;D ;D
 :D :D :D
 ;D ;D
 :D


anonym

Re:Kdo zde už dělal s Liferay?
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2018, 12:11:24 »
No dozadeke, tak já se snažím najít si nějakou pěknější práci než bankovní srágoru a narazím zase na další hnůj, který mi podstrčili do smlouvy. To mi na pohovoru neřekli, jenom o tom padla zmínka, jestli s tím mám zkušnosti a jinak jsem měl pracovat na produktově orientovaných projektech v Javě. Takže nastupuji do firmy, kde už si od prvních okamžiků budu hledat něco jiného a je zase pošlu do zadeke.

Ku*va drát už!

Přísahám že jestli zjistím, že na mě ušili boudu a hodí na mě nějakou sračku, tak těm blbečkům odejdu uprostřed rozdělané práce.

anonym

Re:Kdo zde už dělal s Liferay?
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2018, 12:14:33 »
Bohužel už jsem měl tu čest. Ve všem souhlasím s Youdou, nepřehání, vlastně ani moc nevím, co dodat. Z programátorského peklo plné vygenerovaného nefunkčního bastlu. V životě bych nenastoupil do práce, kde bych měl pracovat s Liferayem. Vyskakujou mi pupínky, když si na to vzpomenu.


eeeee

Re:Kdo zde už dělal s Liferay?
« Odpověď #5 kdy: 18. 04. 2018, 14:13:35 »
A proč si myslel, že se za to dává 160+ na švarc? :D Pokud chceš něco na úrovni, je potřeba jít do startupů, které nedělají sračky pro korporace. Takže ne korporace, ne dementní startupy, ale reálné startupy, které jsou zainvestované a makají na vlastním produktu, který se teprve bude prodávat. Nebo se už prodává. Pozor na to, že většina startupů je odpad a budou ti nabízet klidně 80 na švarc, protože cool parta :D To nebrat!

test

Re:Kdo zde už dělal s Liferay?
« Odpověď #6 kdy: 18. 04. 2018, 20:48:29 »
V nové práci budu muset jako javista dělat něco s touto věcí jménem Liferay.

tak to v O2 pozdravuj :D