Využíváte virtuální operátory?

anonym

Využíváte virtuální operátory?
« kdy: 15. 04. 2018, 12:37:12 »
Na dTest je srovnávač tarifů:

https://www.dtest.cz/tarify

A našel jsem si tam tento od Sazka mobil:

https://www.sazkamobil.cz/predplacena-karta#a_nabidkaPredplaceneKarty

Je to bez závazku, tzn. na kredit, a když si dobiju 300,- Kč, mám k tomu na 1 měsíc 1gb dat (což mi na mobil stačí, resp. je to na ho vno ale vlezu se, když se uskromním) a z těch 300,- Kč se mi teprve bude odečítat 2.50,- Kč za 1 minutu volání do všech sítí.

Výhoda je, že je to bez závazku, tzn. když se ze mě stane bezďák, tak neprodělám kalhoty.

No neberte to. Nebo je v tom nějaký fígl?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2018, 12:44:19 »
Jaky figl by tam mel byt, kdyz je to bez smlouvy? Proste kdyz prestanete dosypavat kredit, tak vam po urcite dobe zrusi cislo (ta doba je u nekterych jen par mesicu). Ja mam mobil.cz, v podstate T-Mobile, ktery ma tu vyhodu, ze Internet funguje i po vycerpani limitu, akorat nasadi throtling, coz by ale treba na mail nebyla takova tragedie.

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2018, 12:46:59 »
Jsem u jiného virtuála (už druhého), past v tom (obecně) není.

To, co popisuješ moc nesouvisí s virtualitou. Předplacenky nebo smlouvu bez úvazku (zbavíš se jí do měsíce nebo dvou) mají i operátoři ze zlé trojky.

Kit

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #3 kdy: 15. 04. 2018, 13:04:33 »
Fígl je ten, že v ceně virtuálního operátora není přístroj na surfování.

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #4 kdy: 15. 04. 2018, 13:15:23 »
Fígl je ten, že v ceně virtuálního operátora není přístroj na surfování.

To nemá s virtualitou co dělat.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2018, 13:30:34 »
Fígl je ten, že v ceně virtuálního operátora není přístroj na surfování.

Neni o co stat. Nejaky foun se zkryplenym firmwarem, ktery dostane updaty jeste mene pravdepodobne, nez obvykly Android smejd, si muzou zasunout.

?

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #6 kdy: 15. 04. 2018, 14:25:34 »
Mám Odorik, protože platnost kreditu není omezená, takže nejsem nucen dobíjet x krát za rok. Volání za 1,5Kč, přes internet (data/wifi) za míň než polovic. Navíc je kredit sdílen pro více čísel. Za ušetřené peníze si těch pár MB co spotřebuju v telefonu na email a podobně koupím.

Anonym

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #7 kdy: 15. 04. 2018, 14:48:15 »
Mám Odorik, protože platnost kreditu není omezená, takže nejsem nucen dobíjet x krát za rok. Volání za 1,5Kč, přes internet (data/wifi) za míň než polovic. Navíc je kredit sdílen pro více čísel. Za ušetřené peníze si těch pár MB co spotřebuju v telefonu na email a podobně koupím.

Ten Odorik vypadá zatím nejlíp. Nemáš s ním nějaké problémy? A něco ještě lepšího tam není? Ty jejich data pořád nic moc, mají je vcelku drahé.

Anonym

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #8 kdy: 15. 04. 2018, 15:00:41 »
No tak ten Odorik nic moc, 1gb dat za 300,- Kč. V Sazka mobilu ten giga dostanu gratis když si nabíjí kredit za 300 Kč.oda

Jenda

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #9 kdy: 15. 04. 2018, 16:12:37 »
U Odoriku je poplatek za SIM kartu 250 Kč/rok pokud nespotřebuješ alespoň stovku měsíčně. Což třeba já ani zdaleka, takže mám Kaktus - i když Odorik se mi strašně líbí především díky možnosti API, skriptování a provázání s VoIP.

?

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #10 kdy: 15. 04. 2018, 18:49:46 »
Kdo potřebuje hodně volat a datovat, neřeší cenu za minutu či MB, protože si pořídí neomezený paušál.

Ano, u Odoriku se platí denní poplatek za SIM (asi 0,7Kč), pokud neutratíte za posledních 30 dní alespoň stovku. Tím vzniká minimální útrata 250Kč/rok za to, že jste stále na příjmu.

Kredit je pro více čísel i s VOIP, k dispozici jsou široké možnosti konfigurace telefonie a podobně.

O Odoriku mám jistotu jakési stability, že se mi nestane to co předtím u MOBIL.CZ s datama. Přenos čísla je otravná záležitost a náklady často přesáhnou roční útratu a několikaleté úspory za mobil.

Jenda

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #11 kdy: 15. 04. 2018, 20:13:19 »
Tím vzniká minimální útrata 250Kč/rok za to, že jste stále na příjmu.

To není minimální útrata, protože utracený kredit (až do výše 1200 Kč) se k tomu přičítá.

Teď vidím ještě SIM za 50/80… no, asi zůstanu u toho Kaktusu. Jakkoli pro VoIP Odorik považuji za nejlepší, pro GSM není nic moc.

Přenos čísla je otravná záležitost a náklady často přesáhnou roční útratu a několikaleté úspory za mobil.

Většina operátorů (ano, opět kromě Odoriku) má přenos zdarma. Ale že je to otrava souhlasím.

Jenda

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #12 kdy: 15. 04. 2018, 20:14:10 »
Btw. Kaktus umí kredit převádět. Takže pokud máte víc SIMek a na některé neutratíte ani to pade ročně, tak to můžete převést třeba někomu v rodině nebo kamarádovi.

anonym

Re:Využíváte virtuální operátory?
« Odpověď #13 kdy: 15. 04. 2018, 20:27:08 »
hoši my jsme socky  :-X