Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?

Inkvizitor

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #30 kdy: 16. 04. 2018, 07:37:30 »
Už tady na to téma byly inteligentnější troll posty, sorry jako.


vshd

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #31 kdy: 16. 04. 2018, 07:41:03 »
Me by zajimalo co lidi vede starat se o apple. Tema bylo proc se android zpomaluje, coz je fakt, a vysledek? Apple je na houby :o ... a je fakt nutne to znovu a znovu rikat aby si to konecne ta miliarda zakazniku uvedomila >:(

Inkvizitor

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #32 kdy: 16. 04. 2018, 08:00:22 »
Me by zajimalo co lidi vede starat se o apple. Tema bylo proc se android zpomaluje, coz je fakt, a vysledek? Apple je na houby :o ... a je fakt nutne to znovu a znovu rikat aby si to konecne ta miliarda zakazniku uvedomila >:(

Protože když máš na výběr jenom šunkofleky a koprovku a někdo na šunkofleky nadává, logicky se ptáš, jak je na tom koprovka. Tosouvěcico?

Leming

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #33 kdy: 16. 04. 2018, 09:19:48 »
Koupil jsem 3 android telefony, vzdy okolo 10 tisic, LG, Asus, LG. Vsechny dotedka dobre slouzi. Nejstarsimu je 5+ let, Asus ma 3 roky. Pravda u vsech byl pred predani rodicum udelan factory reset. Dokavad tam clovek ma jenom aplikace ktere potrebuje a neinstaluje blbosti, tak to slape dobre. A nekupovat telefon pod 5 tisic.

archemone

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #34 kdy: 16. 04. 2018, 09:51:53 »
bežne používam Sony E1 z roku 2014, dostal som ho k paušálu. je tam android 4.4.2, volá, odosiela sms, mms, púšťa videá, fotí, prezerám si veci cez wifinu, hry a tom hrajem a problémy žiadne.


Youda

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #35 kdy: 16. 04. 2018, 10:02:24 »
Handrkovani nad cinskyma krabickama za par supu vzdy pobavi.
Za 3600 mam dneska Snapdragon 625, 3/32GB, coz vydrzi v pohode 3 roky, bude to mit po tu dobu updaty a pak se to vyhodi, stejne to bude poskrabane.
https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-4-cz-lte-32gb-seda/208595/produkt

A kdyz si priplatim 8 stovek, mam verzi 4/64GB, s baterkou 4100 mAh, coz pri porovnani s Iphonem X (3 GB RAM a 2700 mAh) za dlouhe penize znamena, ze muzu otevrit vic tabu v Chrome a vydrzi to bez nabiti zasadne dyl.

Pripomina mi to babicku moji zeny, ktera ji po nasi svatbe slavnostne predala sadu taliru, priboru a povleceni. Za zivota babicky to melo velkou cenu. Ted poridim to same v Ikeji v radu stokorun.

Jediny rozdil je v tom, ze v pripade taliru trvala zmena drahocennost->nezajimava spotrebka desitky let, u smartphonu cca 5 let. Jeste pred cca 5 lety melo smysl kupovat high-end telefony, protoze to neco prinaselo. Ja v telefonech utopil majlant, HTC Magician me v roce 2005 stal nejakych 20 klacku, to je dneska po prepoctu cca 35 klacku. A v te dobe to stalo za to
Dnes je telefon nad 10 zbytecnost. 

fernet

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #36 kdy: 16. 04. 2018, 10:25:08 »
Handrkovani nad cinskyma krabickama za par supu vzdy pobavi.
Za 3600 mam dneska Snapdragon 625, 3/32GB, coz vydrzi v pohode 3 roky, bude to mit po tu dobu updaty a pak se to vyhodi, stejne to bude poskrabane.
https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-4-cz-lte-32gb-seda/208595/produkt

A kdyz si priplatim 8 stovek, mam verzi 4/64GB, s baterkou 4100 mAh, coz pri porovnani s Iphonem X (3 GB RAM a 2700 mAh) za dlouhe penize znamena, ze muzu otevrit vic tabu v Chrome a vydrzi to bez nabiti zasadne dyl.

Pripomina mi to babicku moji zeny, ktera ji po nasi svatbe slavnostne predala sadu taliru, priboru a povleceni. Za zivota babicky to melo velkou cenu. Ted poridim to same v Ikeji v radu stokorun.

Jediny rozdil je v tom, ze v pripade taliru trvala zmena drahocennost->nezajimava spotrebka desitky let, u smartphonu cca 5 let. Jeste pred cca 5 lety melo smysl kupovat high-end telefony, protoze to neco prinaselo. Ja v telefonech utopil majlant, HTC Magician me v roce 2005 stal nejakych 20 klacku, to je dneska po prepoctu cca 35 klacku. A v te dobe to stalo za to
Dnes je telefon nad 10 zbytecnost.

Přesně.
Co bych teda ještě těm low endům vytkl, je kvalita fotoaparátu (což je teda hodně indiviuální). Měl jsem Redmi Note 3 SE a rozdíl ve kvalitě fotek a videa oproti stávajícímu Honor 8 je propastný. Ale jinak s RN3SE byla spokojenost, po výměně jsem ho vrátil zpět na MIUI (měl jsem tam RR) a slouží dále v rodině.

anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #37 kdy: 16. 04. 2018, 10:28:05 »
A já mám OnePlus 5T za 15k, se 64GB úložištěm a 6GB RAM. V krabici na nem byla uz nalepena ochranná folie a byl k němu i silikonový zadní kryt. Za 5 let bude ten telefon vypadat pořád jako nový a výkonově bude více než dostačující  8) Ten telefon bude mít project treble, někdy za 2 roky tam dám Lineage OS a budu mít pořád aktuální systém.
 
A když si tam udělám root a snížím nabití baterie na 90%, tak mi vydrží 2x tolik cyklů.

A na rozdíl od youdy se budu těch 5 let dívat na pěkný display a fotit slušné fotografie  8)

Youda

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #38 kdy: 16. 04. 2018, 10:39:43 »
A já mám OnePlus 5T za 15k, se 64GB úložištěm a 6GB RAM. V krabici na nem byla uz nalepena ochranná folie a byl k němu i silikonový zadní kryt. Za 5 let bude ten telefon vypadat pořád jako nový a výkonově bude více než dostačující  8) Ten telefon bude mít project treble, někdy za 2 roky tam dám Lineage OS a budu mít pořád aktuální systém.
 
A když si tam udělám root a snížím nabití baterie na 90%, tak mi vydrží 2x tolik cyklů.

A na rozdíl od youdy se budu těch 5 let dívat na pěkný display a fotit slušné fotografie  8)

Takze za ctyrnasobne penize budes moct za cenu laborovani s ROMkama pouzivat telefon dvakrat dele, pricemz ke konci toho cyklu to bude vykonove pokulhavat za aktualnim telefonem za 3 klacky.
Nu, proc ne, sto lidi, sto chuti.
Fotak je asi jediny argument pro drahy telefon, me osobne fotak prilis nezajima, fotim velice malo.
Display neni problem, i na tom cinanovi je slusny FullHD IPS.
 

mikrom

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #39 kdy: 16. 04. 2018, 10:44:08 »
Ja som presiel po iPhone na androidy. Mal som nejake samsungy (posledny bol A6), teraz mam Honor 8 a nemam ziadne vyhrady. Vsetko funguje jak ma.

anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #40 kdy: 16. 04. 2018, 10:50:27 »
A já mám OnePlus 5T za 15k, se 64GB úložištěm a 6GB RAM. V krabici na nem byla uz nalepena ochranná folie a byl k němu i silikonový zadní kryt. Za 5 let bude ten telefon vypadat pořád jako nový a výkonově bude více než dostačující  8) Ten telefon bude mít project treble, někdy za 2 roky tam dám Lineage OS a budu mít pořád aktuální systém.
 
A když si tam udělám root a snížím nabití baterie na 90%, tak mi vydrží 2x tolik cyklů.

A na rozdíl od youdy se budu těch 5 let dívat na pěkný display a fotit slušné fotografie  8)

Takze za ctyrnasobne penize budes moct za cenu laborovani s ROMkama pouzivat telefon dvakrat dele, pricemz ke konci toho cyklu to bude vykonove pokulhavat za aktualnim telefonem za 3 klacky.
Nu, proc ne, sto lidi, sto chuti.
Fotak je asi jediny argument pro drahy telefon, me osobne fotak prilis nezajima, fotim velice malo.
Display neni problem, i na tom cinanovi je slusny FullHD IPS.

Já displaye porovnával a věř mi že nemáš slušný display - teda ne že by se nešlo spokojit. Já mám 6" display s krásnými barvami, takové nemá ani třeba Samsung J7. A 15K není tak moc, je to flagship letošního roku, vem si kolik stojí Samsung J9. Navíc když se podívám na heureku, tak tam jsou k Xiaomi negativní recenze ohledně jejich kvality. Už jsem dost starej na to, abych nekupoval lowendy kde se mi bude srát wifi nebo bluetooth nebo mikrofon nebo cokoliv dalšího. Taky nemám v OS, kerý se snaží napodobovat iOS, čínštinu jako ty, mám takřka stock Android založený na Oxygen/Lineage OS. Výrobce OnePlus je navíc oblíbený pro otevřenost k vývojářům a tak je kolem něho dobrá komunita vývojářů. Např. změna bootloaderu mi nezruší záruku. Pak, ten telefon je celý kovový, radost pohledět. Má rychlonabíjení - nabíječka dává výstup 4A!!! Odemykání přes přední kameru.

A další věc je, že jsem ulevil přírodě - ekologie!

Youda

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #41 kdy: 16. 04. 2018, 11:11:28 »
A já mám OnePlus 5T za 15k, se 64GB úložištěm a 6GB RAM. V krabici na nem byla uz nalepena ochranná folie a byl k němu i silikonový zadní kryt. Za 5 let bude ten telefon vypadat pořád jako nový a výkonově bude více než dostačující  8) Ten telefon bude mít project treble, někdy za 2 roky tam dám Lineage OS a budu mít pořád aktuální systém.
 
A když si tam udělám root a snížím nabití baterie na 90%, tak mi vydrží 2x tolik cyklů.

A na rozdíl od youdy se budu těch 5 let dívat na pěkný display a fotit slušné fotografie  8)

Takze za ctyrnasobne penize budes moct za cenu laborovani s ROMkama pouzivat telefon dvakrat dele, pricemz ke konci toho cyklu to bude vykonove pokulhavat za aktualnim telefonem za 3 klacky.
Nu, proc ne, sto lidi, sto chuti.
Fotak je asi jediny argument pro drahy telefon, me osobne fotak prilis nezajima, fotim velice malo.
Display neni problem, i na tom cinanovi je slusny FullHD IPS.

Já displaye porovnával a věř mi že nemáš slušný display - teda ne že by se nešlo spokojit. Já mám 6" display s krásnými barvami, takové nemá ani třeba Samsung J7. A 15K není tak moc, je to flagship letošního roku, vem si kolik stojí Samsung J9. Navíc když se podívám na heureku, tak tam jsou k Xiaomi negativní recenze ohledně jejich kvality. Už jsem dost starej na to, abych nekupoval lowendy kde se mi bude srát wifi nebo bluetooth nebo mikrofon nebo cokoliv dalšího. Taky nemám v OS, kerý se snaží napodobovat iOS, čínštinu jako ty, mám takřka stock Android založený na Oxygen/Lineage OS. Výrobce OnePlus je navíc oblíbený pro otevřenost k vývojářům a tak je kolem něho dobrá komunita vývojářů. Např. změna bootloaderu mi nezruší záruku. Pak, ten telefon je celý kovový, radost pohledět. Má rychlonabíjení - nabíječka dává výstup 4A!!! Odemykání přes přední kameru.

A další věc je, že jsem ulevil přírodě - ekologie!

Gratuluju, mas to perfektne poreseny.
Je pravda, ze vubec netusim, jaky proud dava nabijecka pribalena k telefonu, nejspis jsem ji z krabice este nevytahl.

A jak ses na tom v pripade tranzistoraku pro praci na zahrade a co zachodove prkenko?
Tranzistorak mam Sencor asi za 3 stovky a prkynko za kilo z Hornbachu.


Anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #42 kdy: 16. 04. 2018, 11:42:39 »
Tak s tebou nemá moc smysl diskutovat, jestli si i rádio koupíš takovou plecku za 3 kila, lol. Co ti to udělá přihodit a koupit pořádného Sony rf3500. Doufám že i tví zákazníci se ke tvé práci takto staví, že si raději jako levněji v Indii. A zachodove prkno plastak za kilo, to je no comment.

Anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #43 kdy: 16. 04. 2018, 11:44:04 »
A na práci určitě používáš eclipse.

Anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #44 kdy: 16. 04. 2018, 11:45:30 »
A pracuješ v IBM ve finančním sektoru, co?