Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?

qwertz

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #15 kdy: 15. 04. 2018, 18:32:50 »
Já do starého tabletu nexus 7 nainstaloval rom bez google služeb a jede jak zamlada, bez sekání atp. Aplikace stahuju přes f-droid a yalp.

Přesně na tohle se chystám s Nexus 5x. Postupně se proupdatoval až k Androidu 8.1, což je pořádný skok, ale bez podpory Treble už to asi dál nepůjde. Jen by mě zajímalo jak při použití AOSP + F-droid instalovat must-have aplikace z google play, které jinde nejsou normálně k sehnání (viz. mapy.cz)


qwertz

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #16 kdy: 15. 04. 2018, 18:37:18 »
Porovnání: používám iPhone 6+, vyšel v roce 2014 - funguje tak, že nemám žádnou motivaci upgradovat, aktualizace samozřejmě stále podporované

To je věc pohledu. Podle mě iPhone nikdy vlastně pořádně nefungoval, stejně jako nic od Apple. Celý ten koncept je zamořen idiotskými omezeními by design, které možná budete prohlašovat za vlasnost nebo feature, nicméně základní myšlenkou nakousnutého jablka není super produkt, ale ostříhání idiota uživatele za současné podpory dojmu, jak luxusní a kvalitní službu dostal.

Mohli bychom vést sáhodlouhou diskuzi (např. proč iphone neumožňuje nahrávat hovory, proč nemá USB atd...), ale indoktrinovaný Apple uživatel už z pravidla není kritického myšlení shopen.

anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #17 kdy: 15. 04. 2018, 18:56:27 »
Já jsem se o to teď zajímal a mám k tomu 2 věcí:

1. S Androidem 8 přišel project treble, tzn. Android je teď oddělen od ovladačů zařízení, jako je to u PC. To by mělo dost zmeěnit situaci ve všem.

2. Lineage OS řeší spoustu věcí, např. doteď by jsi mohl spokojeně používat Galaxy III s nejnovějším Androidem: https://www.lineageoslog.com/statistics

Takže situace je pro masy u Androidu horší než iPhone, ale pokud si to umíš zařídit, jsi na tom naopak co se podpory týče líp.

Já si teď koupil OnePlus 5T což je takový komunitiní pokračovatel řady Nexus, na kterou se Google vysral, a jsem maximálně spokojený.

IPhone funguje dobře, ale v dost věcech mě sere. Android mi sedí mnohem líp. Navíc jsem Javista, je to toázka cti  8) :D

anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #18 kdy: 15. 04. 2018, 18:59:26 »
Jo a iPhone 4S sice měl updaty, ale už byl nepoužitelný. Stejně tak iPad 4 Retina, je to už naprostá zasekávačka. Takže u Applu aktualizace máš, ale taky se připrav, že ti to bude zpomalovat.

Jinac macbook je brutál, neskutečný zvuk a touchpad, třeba. Jenže... Frajeři stejně používají Tracpoint  8)

kkt1

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #19 kdy: 15. 04. 2018, 19:05:46 »
Porovnání: používám iPhone 6+, vyšel v roce 2014 - funguje tak, že nemám žádnou motivaci upgradovat, aktualizace samozřejmě stále podporované

To je věc pohledu. Podle mě iPhone nikdy vlastně pořádně nefungoval, stejně jako nic od Apple. Celý ten koncept je zamořen idiotskými omezeními by design, které možná budete prohlašovat za vlasnost nebo feature, nicméně základní myšlenkou nakousnutého jablka není super produkt, ale ostříhání idiota uživatele za současné podpory dojmu, jak luxusní a kvalitní službu dostal.

Mohli bychom vést sáhodlouhou diskuzi (např. proč iphone neumožňuje nahrávat hovory, proč nemá USB atd...), ale indoktrinovaný Apple uživatel už z pravidla není kritického myšlení shopen.
...nebo proc nema jacka...  ;D


RE:

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #20 kdy: 15. 04. 2018, 19:12:07 »
Porovnání: používám iPhone 6+, vyšel v roce 2014 - funguje tak, že nemám žádnou motivaci upgradovat, aktualizace samozřejmě stále podporované

To je věc pohledu. Podle mě iPhone nikdy vlastně pořádně nefungoval, stejně jako nic od Apple. Celý ten koncept je zamořen idiotskými omezeními by design, které možná budete prohlašovat za vlasnost nebo feature, nicméně základní myšlenkou nakousnutého jablka není super produkt, ale ostříhání idiota uživatele za současné podpory dojmu, jak luxusní a kvalitní službu dostal.

Mohli bychom vést sáhodlouhou diskuzi (např. proč iphone neumožňuje nahrávat hovory, proč nemá USB atd...), ale indoktrinovaný Apple uživatel už z pravidla není kritického myšlení shopen.
Napis jake apple produkty jsi pouzival a jakou dobu. Z toho co pises je evidentni, ze s nimi nemas zadne zkusenosti.

anonym

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #21 kdy: 15. 04. 2018, 19:21:39 »
A ještě něco k tomu zvuku od macbuku... frajeři stejně používají Koss Porta Pro s jackem  8)

Tak máte to vy ovce aplácký  8)

ctenar

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #22 kdy: 15. 04. 2018, 19:39:13 »
A ještě něco k tomu zvuku od macbuku... frajeři stejně používají Koss Porta Pro s jackem  8)

Tak máte to vy ovce aplácký  8)
Ty víš jak být za frajera 8)

ctenar

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #23 kdy: 15. 04. 2018, 19:40:24 »
Jo a iPhone 4S sice měl updaty, ale už byl nepoužitelný. Stejně tak iPad 4 Retina, je to už naprostá zasekávačka. Takže u Applu aktualizace máš, ale taky se připrav, že ti to bude zpomalovat.

Jinac macbook je brutál, neskutečný zvuk a touchpad, třeba. Jenže... Frajeři stejně používají Tracpoint  8)
4S nepoužívaji už ani rooooomové.

kkt1

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #24 kdy: 15. 04. 2018, 19:46:07 »
A ještě něco k tomu zvuku od macbuku... frajeři stejně používají Koss Porta Pro s jackem  8)

Tak máte to vy ovce aplácký  8)
frajeri sluchatka nepouzivaji...

tuxan

  • *
  • 15
  • Audi, vide, tace, si tu vis vivere in pace.
    • Zobrazit profil
Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #25 kdy: 15. 04. 2018, 19:48:23 »
Já do starého tabletu nexus 7 nainstaloval rom bez google služeb a jede jak zamlada, bez sekání atp. Aplikace stahuju přes f-droid a yalp.

Přesně na tohle se chystám s Nexus 5x. Postupně se proupdatoval až k Androidu 8.1, což je pořádný skok, ale bez podpory Treble už to asi dál nepůjde. Jen by mě zajímalo jak při použití AOSP + F-droid instalovat must-have aplikace z google play, které jinde nejsou normálně k sehnání (viz. mapy.cz)

Pomocí yalpu. Je to jednoduchá aplikace, stahuje apk ze store a ty si pak nainstaluješ. Zdrojáky aplikace jsou na githubu. Mapy.cz tam jsou, v nastavení google účtu si nastavíš heslo aplikace a pak  si stahuješ i ty, které vlastníš. Ty které nevlastníš, nepůjdou stáhnout.

No a aplikace, které používám jsou k-9 mail, ksweb server, simpsons tapped out 8), telegram, terminal emulator, gta3 a vc, opera. Gapps jsou strašný žrout výkonu.

Jenda

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #26 kdy: 15. 04. 2018, 19:59:15 »
Napis jake apple produkty jsi pouzival a jakou dobu. Z toho co pises je evidentni, ze s nimi nemas zadne zkusenosti.
Apple produkty mají speciální vlastnost, že chybějící funkcionalita se samovolně objeví po nějaké době používání?

Díky za doporučení na Yalp, doteď jsem používal apkpure.com.

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #27 kdy: 15. 04. 2018, 20:14:26 »
Proč, no protože to lidi používaj jak hajzlpapír, použít a zahodit. Pisatelé SW dělají stále větší bloatware, výrobci telefonů a OS to samozřejmě kvitují, hlavně valit nový, víc, víc, ještě víc, jinak by to celý zbakrotovalo.

Pak má člověk třeba starý dobrý BB s OS7.1, HW a systém šlapou výborně, ale nic na tom nejde, že. Těch pár apliakcí co by šlo nefunguje, protože výrobce je debil a nefunguje mu ani ten šop, pak se taky diví, že bankrotují, dyž jim lidi ty prachy ani nemůžou dát…
Ten, kdo umí, snadno poradí tomu, kdo neumí, či opraví rozbité věci, aby nadále sloužily. Nikoho neodmítne a s každou výzvou se zdokonaluje. Ten, kdo ví, je tedy učitelem toho, kdo neví, který pro něj představuje lekci. Kdo si neváží učitele nebo nové lekce, bude bloudit, i kdyby byl sebechytřejší.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #28 kdy: 15. 04. 2018, 20:33:29 »
Napis jake apple produkty jsi pouzival a jakou dobu. Z toho co pises je evidentni, ze s nimi nemas zadne zkusenosti.

Tak ja bych take rekl, ze ajFoun se neda pozivat, ledaze by se u Apple neco zmenilo a slo to pouzivat i bez ajTjunes. Na to, abych shanel stroj s ajTjunes, abych nekam mohl nahrat hudbu, protoze Apple vymyslel zasranou databazi, do ktere se registruji soubory a tagy, bez cehoz nic nelze prehrat, se muzu vysrat. A pocitam, ze bez ajTjunes se ani k fotkam a dalsim vecem nedostanu.

Ja mam od Apple akorat iPod Mini, ktery se da pouzivat jen diky tomu, ze na nem mam RockBox. Pripojim, pres USB nakopiruju soubory a tim to konci. Kdyby tohle nebo transfer pres nejaky standardni protokol, byl u ajFounu byl typicky postup, tak s klidem ajFoun, kdyz za to nekdo chce solit ty prachy. Ale to je prave jedno z tech zkurvenych applackych omezeni, kterymi si Apple vaze zakazniky na sve bazmeky. Nebyt toho, byl by to asi celkem dobry foun.

qwertz

Re:Proč je androidí telefon za dva až tři roky nepoužitelný?
« Odpověď #29 kdy: 16. 04. 2018, 06:23:44 »
Napis jake apple produkty jsi pouzival a jakou dobu. Z toho co pises je evidentni, ze s nimi nemas zadne zkusenosti.

Jako první začněte rozborem toho, proč iphone neumožňuje nahrávat vlastní hovory. (ideální feature proti všem prodejcům teplé vody)

Zkušenost mám pouze s iphone/ipad, vesměs jako "IT podpora" počítačově negramotného okolí. Jeden z prvních poznatků, který u Apple produktů mám je ten, že téměř na nic jsem nikdy nepřišel intuitivně, vždy jsem po hodině hledání a zkoumání vzdal a v 50% případů mi musel pomoct manuál, v 50% ani ten ne, a bylo třeba zavolat nějakému Applistovi. Toto je jediná platforma nasvětě, se kterou mám tyto problémy. Takové Windows Phone jsem nikdy neměl, ale do 5 minut tebn telefon perfektně ovládám.

Nicméně moje kritika vychází z přesně definovaných vlastností (viz, nahrávání hovorů, absence USB, předražené příslušenství, záměrné znefunkčnění neautorizovaně opravených iphonů, nesmyslně uložené nastavení čehokoli hluboko v system-settings, idiostký icloud (odebrali například tlačítko "select-all" u fotek, atd.... Ta platrforma je prostě naprosto šílená.