Jaké GUI na C++

caca

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #45 kdy: 28. 04. 2018, 00:26:16 »
Jestli jsem to dobre pochopil tak to mam jeden widget kopirovat a pak ho jako v zkopirovanym menit. Jestli to chapu tak kopiruju i ty odkazy s kazdym widgetem zustanou a ja jenom menim co bude na strance?


uuuuuuuu

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #46 kdy: 28. 04. 2018, 06:16:22 »
Tak apka ma na nejvyssi urovni widgety hlavnich oken, v nich jsou vnorene nejake panely v nich layouty a v nich buttony, texty atd.
Kdyz si oddedim vlastni tridu z panelu, dam tam nejaka tlacitka a pak nejaky widget (layout) predstavujici volne misto, tak pak muzu tuhle tridu vlozit do kazdeho okna a budu mit vsude stejny zaklad. A pak do toho "volneho" mista/layoutu muzu uz vkladat specializovane ruzne widgety.

caca

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #47 kdy: 28. 04. 2018, 13:37:19 »
Nějak mi to asi nedochází..takhle je to spravně?



to asi není že?

caca

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #48 kdy: 28. 04. 2018, 15:36:35 »
okno1.ui a okno2.ui jsou vlastně zkopírovaný mainwindow.ui
asi by tam melo byt i okno1.cpp a okno2.cpp
tak se ptam jestli takhle je to spravně nebo to jde udělat jinak?

n

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #49 kdy: 29. 04. 2018, 02:49:53 »
okno1.ui a okno2.ui jsou vlastně zkopírovaný mainwindow.ui
asi by tam melo byt i okno1.cpp a okno2.cpp
tak se ptam jestli takhle je to spravně nebo to jde udělat jinak?

My porad nevime, co presne chces udelat, ale jak to pises, a jak aplikace vetsinou funguji, to "dobre" spis neni.
Ty (asi, podle toho co pises) chces, zjednodusene, mit mainwindow, v nem dva panely, jeden co se nikdy nemeni a na zaklade toho co se v nem stane do toho druheho zobrazit neco jineho. To je treba taky to, co se deje v aplikaci ze kteres poslal ten screenshot.
Ale jak uz jsem ti psal driv - zapomen na tvuj napad a napred se nauc programovat a pouzivat Qt.


caca

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #50 kdy: 29. 04. 2018, 11:38:41 »
to se muzu naucit za pochodu..nejvetsi problem, kterej proste nevim jak udelat je vic central widgetu.
podobne funguje QStackedWidget...ale to neni uplne to co potrebuju. potrebuju nekde najit jak jich udelat vic pro kazdej odkaz kterej otevre widget vzdy na stejnym miste.

anonym

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #51 kdy: 29. 04. 2018, 13:17:49 »
Qt je nejpěknější framework, jaký jsem kdy viděl. Škoda, že se v tom u nás tak málo dělá. Je to kocourkov. Přitom s tím máš takové možnosti. Je to doopravdy platform independet, ne že si na to jenom hraje. Můžeš dělat rychlé aplikace pro mobily, pro raspberry pi, i pro PC, jedno jaký OS. A pěkně se to používá. Nevýhoda je, že se to nikdy neprosadí na vývoj inf. systémů, protože není dostatek lopat, které by C++ pobraly. Takže se raději používá Java a vznikají v tom takové sračky, jako je Liferay, které na i7 dvoujádru startují 8 minut. Je to opravdu smutné, kam ten IT svět dospěl.

Neviditelný

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #52 kdy: 29. 04. 2018, 14:39:27 »
to se muzu naucit za pochodu..nejvetsi problem, kterej proste nevim jak udelat je vic central widgetu.
podobne funguje QStackedWidget...ale to neni uplne to co potrebuju. potrebuju nekde najit jak jich udelat vic pro kazdej odkaz kterej otevre widget vzdy na stejnym miste.
Já jsem něco podobného QStackedWidgetem řešil. Další možnost je třeba vzít QBoxLayout, na jednu pozici dát ten ovládací widget a na druhou ten, co se má podle žádosti uživatele zobrazit.

#000

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #53 kdy: 29. 04. 2018, 14:49:36 »
no jo skoda ze za QT musis platit pokud chces udelat komercni vec, nejak se mi nechce ucit placeny framework

uuuuuuuu

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #54 kdy: 29. 04. 2018, 15:00:38 »
Ja mam rad qt na gui, ale ze tam je i qstring, qthread uz mi prijde nadbytecne.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #55 kdy: 29. 04. 2018, 17:53:27 »
Java nemůže za to, že se v ní dělají sračky. Liferay neznám, ale např. SweetHome3D v Javě startuje rychleji než ArchiCad, který je snad v C++ a skoro stejně rychle jako Chief Architect v C++/Qt. Jednoduchá aplikace v Javě startuje i pod jednu sekundu.

mln

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #56 kdy: 29. 04. 2018, 18:14:10 »
Citace
no jo skoda ze za QT musis platit pokud chces udelat komercni vec, nejak se mi nechce ucit placeny framework

Podla mna ma Qt dosť férový biznismodel. Opensoure môžeš robiť zadarmo a komerčne aplikácie za 500 USD (čo je zlomok platu programátora).

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #57 kdy: 29. 04. 2018, 18:28:39 »
Těch 459$ měsíčně je za jednoho programátora za jeden měsíc. Ano je to zlomek, ale poměrně významný, pokud ten plat je např. 2000$.

caca

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #58 kdy: 29. 04. 2018, 18:52:25 »
nasktytl se takovej malej problem..co s tim?


Kate

Re:Jaké GUI na C++
« Odpověď #59 kdy: 29. 04. 2018, 19:08:32 »
no jo skoda ze za QT musis platit pokud chces udelat komercni vec, nejak se mi nechce ucit placeny framework

Což není pravda. Platit se musí jen za licenci umožňující vydat staticky slinkovanou closed source binárku.
Open source komerční věc udělat můžeš, stejně jako closed source dynamicky slinkovanou (jen jsou pak holt vedle binárky potřebné knihovny)