reklama

Stažen mail na zařízení. Pak odjinud smazán z IMAP. Jak obnovit?

Brontosaurus

Ahoj, primitivní srozumitelný dotaz: stalo se mi toto:
1. přišel mi mail (mám gmail, přístupy všade IMAP)
2. provedl jsem synhronizaci na jednom klientovi, mail se tedy natáhl se přílohama. Odteď je klient(zarizeni) odpojeno.
3. pak jsem mail smazal z jiného klienta tedy se smazal i na serveru.

DOTAZY:
1: jak mít možnost dál sychronizovat na klientovi z kroku 2, aniž došlo ke smazání mailu vzá5í po připojení?
2: Jak mail obnovit do serveru?

reklama

Steve

Re:Stažen mail na zařízení. Pak odjinud smazán z IMAP. Jak obnovit?
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2018, 23:57:18 »
Pripojit se pres webovy gmail a obnovit vymazany majl.

Re:Stažen mail na zařízení. Pak odjinud smazán z IMAP. Jak obnovit?
« Odpověď #2 kdy: 14. 04. 2018, 00:04:49 »
Podle mě záleží, jak je nastaveno to mazání na zařízení, odkud se mazalo - v nastavení IMAPu se dá nastavit, aby se mail na serveru buď  hned smazal anebo se jen označil pro smazání, ale k jeho úplnému smazání aby došlo až časem (kdy, to je záleží také na nastavení).

Další možnost je, že server může při smazání mail sám přesunout do koše. Není to zrovna případ gmailu? Pohladal bych ten mail přes webové rozhraní gmailu, zda tam není třeba v koši. Tohle chování se tam dá tuším také nastavit, tentokrát v účtu gmailu (neověřeno).

No a nakonec v tom druhém zařízení, kde je ten mail stažený, je možno v offline režimu ten mail překopírovat do jiné složky, pak se připojit a synchronizovat, případně ten mail zase zkopírovat zpátky do původní složky, pokud by v původní složky zmizel a nová složka se na server nepřenesla nebo nezesynchronizovala (záleží na nastavení té složky a době vytvoření).

Poslední možností je si ten mail v offline režimu přeposlat, tím se překopíruje do odchozí pošty a při přepnutí do online režimu se pak odešle.

Jinak v offline i online režimu lze v závislosti na použitém klientovi celý mail uložit jako eml soubor (bude obsahovat všechny přílohy a lze jej pak kdykoli zase v jiném poštovním programu otevřít, dokonce aniž by v něm musel být nastavený jakýkoli poštovní účet). Určitě to umí třeba Thunderbird, ostatní poštovní klienti to budou mít podobně, nejhůř na tom budou asi poštovní klienti pro mobilní zařízení, tam hodně záleží, který program zrovna používáte.
« Poslední změna: 14. 04. 2018, 00:06:52 od Ondrej Nemecek »

reklama