Multiplatformní chat klient

n

Multiplatformní chat klient
« kdy: 07. 04. 2018, 04:11:16 »
Ahoj.
Nevite o nejakem funkcnim multiplatformnim chat clientovi? Doted jsem zkousel/pouzival nekolik ruznych klientu, ale vsechny maji ruzna omezeni, ktere byvaji dost fatalni.  Zde jsou veci, krere bych potreboval:

Nutne pozadavky:
  • multiplatformni: Lin/Win (pokud by fungovaly pres wine nebo wsl, tak se to da zkousnout)
  • zvlada sluzby: xmpp, hangouts, icq, facebook, mattermost
  • historie: mezi clientama syncovana chat historie - mam pracovni a domaci kompl a fakt bych potreboval mit chat historii vsude stejnou

Nice to have:
  • dalsi platformy: android - ten bych ocenil dost, (osx, ios - uplne mne nezajima, ale bylo by to pekne)
  • dalsi sluzby: slack, skype, steam, linkedin, discord, etc...
  • open source: neni to nutne, spis hezke, v pripade ze se na to puvodni vyvojar vykasle.
  • cena: free je samozrejme super, ale one time platbe bych se nebranil. Opakovane platby bych si musel rozmyslet.
  • chat historie na custom ulozisti: docela bych ocenil, kdyby se historie ukladala na mnou zvolenem ulozisti, abych k ni mel pristup pri vypadku/ukonceni sluzby
  • nativni klient: hlavne kvuli "smooth" pocitu pri pouzivani. Aplikace typu zabaleny chrome(ium) byvaji zalagovane a blbe konfigurovatelne a casto skarede.
  • skinovatelne: tak tohle je asi nejmene dulezita vec :)

Nevite o necem takovem? Z mych zkusenosti se pozadavkum nejvice blizi asi trillian, ale bohuzel je uz dost zastaraly a nove chat sluzby mu uz nic nerikaji a historie je syncovana tak napul.

Diky za relevantni rady :)
« Poslední změna: 08. 04. 2018, 21:50:41 od Petr Krčmář »


GPS

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2018, 08:50:00 »
Vetsinu z toho zvladne https://pidgin.im/ s pomoci ruznych pluginu.

Pro sync historie bych pouzil napr https://syncthing.net/ (sam pouzivam, na sync mezi prac poc, domacim nasem a domacim poc).


fdrwqerwqer

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2018, 09:12:10 »
a musis mit stejny program na vsech platformach, nestaci ruzni klienti se stejnym protokolem?

n

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2018, 19:50:53 »
a musis mit stejny program na vsech platformach, nestaci ruzni klienti se stejnym protokolem?

Vlastne nemusi, top je pravda, ale potrebuju tu sdilenou historii...

Vetsinu z toho zvladne https://pidgin.im/ s pomoci ruznych pluginu.

Pro sync historie bych pouzil napr https://syncthing.net/ (sam pouzivam, na sync mezi prac poc, domacim nasem a domacim poc).

Mozna, jsem se nevyjadril moc presne... umi pidgin resit to, kdyz mi nekdo na hangouts napise, kdyz mam pidgina vypleho, tak potom si to precist? Naposled co jsem ho zkousel, tak to nedaval ani pro hangouts ani pro fb

GPS

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2018, 20:48:01 »
Mozna, jsem se nevyjadril moc presne... umi pidgin resit to, kdyz mi nekdo na hangouts napise, kdyz mam pidgina vypleho, tak potom si to precist? Naposled co jsem ho zkousel, tak to nedaval ani pro hangouts ani pro fb
To netusim, napr u hipchatu to dava ve skupinach, ale 1/1 message ne. Skype bez problem.Vseobecne xmmp je v tomto spatnej (roztristenost implementaci). Musis zkusit holt.


Petr

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #5 kdy: 08. 04. 2018, 15:07:49 »
Client: Android, IOS, debian,windows,macos
Server, potřeba vlastní linux server, nejlépe veřejně dostupný nebo na vlastní síti
https://rocket.chat/

n

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2018, 07:16:29 »
Client: Android, IOS, debian,windows,macos
Server, potřeba vlastní linux server, nejlépe veřejně dostupný nebo na vlastní síti
https://rocket.chat/

To jsme si nerozumeli, ja nechci milionty prvni messaging system, ja chci neco, co cely ten bordel sjednoti do jedne aplikace.

Skid

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2018, 07:27:02 »
To jsme si nerozumeli, ja nechci milionty prvni messaging system, ja chci neco, co cely ten bordel sjednoti do jedne aplikace.

Napadnul mne stary dobry Trilian, ale nevim, jestli to splnuje uplne vsechny podminky... Takovy mozna ani neexistuje.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Chytrak

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2018, 07:36:09 »
Bordel za posledních 20 let v jedné appce :D Asi tě zklamu, taky jsem podobnou věc řešil tak 4 roky dozadu a jsem donucen zůstat u FB, Whatsapp, Slack a Discord..

n

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #9 kdy: 09. 04. 2018, 07:47:39 »
To jsme si nerozumeli, ja nechci milionty prvni messaging system, ja chci neco, co cely ten bordel sjednoti do jedne aplikace.

Napadnul mne stary dobry Trilian, ale nevim, jestli to splnuje uplne vsechny podminky... Takovy mozna ani neexistuje.

To jsem napsal uz v puvodnim postu ;-) Pouzivam, dokonce jsem zaplatil lifetime licenci, ale .. neni to ono.. ma to spoustu problemu a zda se mi, ze vyvojari na to uplne serou.

n

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #10 kdy: 09. 04. 2018, 07:48:17 »
Bordel za posledních 20 let v jedné appce :D Asi tě zklamu, taky jsem podobnou věc řešil tak 4 roky dozadu a jsem donucen zůstat u FB, Whatsapp, Slack a Discord..

No ja to uz prave taky resil, tak pred 6 rokama a nakonec jsem teda zakotvil u trillianu, ale neni to dobry...

n

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #11 kdy: 09. 04. 2018, 07:50:55 »
Bordel za posledních 20 let v jedné appce :D Asi tě zklamu, taky jsem podobnou věc řešil tak 4 roky dozadu a jsem donucen zůstat u FB, Whatsapp, Slack a Discord..

Sakra.. nerad spamuju, ale v podstate bych potreboval sjednotit bordel za poslednich 30 let ... zapomnel jsem napsat, ze bych do toho chtel jeste irc. :D

Skid

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #12 kdy: 09. 04. 2018, 08:05:55 »
To jsem napsal uz v puvodnim postu ;-) Pouzivam, dokonce jsem zaplatil lifetime licenci, ale .. neni to ono.. ma to spoustu problemu a zda se mi, ze vyvojari na to uplne serou.
Selektivni slepota :o))) Nevim o lepsim programu, programatori by navic museli byt tak trochu blazni, aby se o neco takoveho jako je sjednoceni tolika protokolu do jednoho programu vubec pokusili. Nez by dopsali a vyladili jeden, vzniknul by nekde dalsi a do toho se treba jeden odladeny zmenil. Specialne treba ICQ je notoricky zname zmenami.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Chytrak

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #13 kdy: 09. 04. 2018, 08:14:54 »

Sakra.. nerad spamuju, ale v podstate bych potreboval sjednotit bordel za poslednich 30 let ... zapomnel jsem napsat, ze bych do toho chtel jeste irc. :D

Sorry nějak jsem nepočítal přesně a číslo jsem střelil od boku, tak jako tak bohužel o žádné nevím :(
Na tenhle problém jsem poprvé narazil když přišel FB, měl jsem dost lidí na ICQ a FB začal, ale tam byli pak i lidi co na ICQ nechtěli, takže Pidgin a ten jejich slavný FB plugin, ale historie byla per session, takže když jsem náhodou omylem zavřel okno s chatem a přišla mi zpráva, tak se uložila jako další file (Super věc..). Dále pak věci, že mi nechodili na 100% z FB zprávy, když jsem odeslal zprávu, tak byla spíš tak 80% šance, že to dojde.. No nedalo se na to spolehnout.

Chytrak

Re:Multiplatformni chat client
« Odpověď #14 kdy: 09. 04. 2018, 08:17:59 »
Selektivni slepota :o))) Nevim o lepsim programu, programatori by navic museli byt tak trochu blazni, aby se o neco takoveho jako je sjednoceni tolika protokolu do jednoho programu vubec pokusili. Nez by dopsali a vyladili jeden, vzniknul by nekde dalsi a do toho se treba jeden odladeny zmenil. Specialne treba ICQ je notoricky zname zmenami.

To máš bohužel asi pravdu, ale každý si chce na své síti zmonetizovat svoje stádo a tak chcou aby to bylo.. Je to neskutečný vopruz, když máš lidí rozházený všude a musíš si pamatovat, kde já jsem si s dotyčným psal, nehledě na rendundance lidí na různých sítích.. brr doufejme, že se to třeba v budoucnu změní, staré sítě zaniknou a nové budou mít open source protokol :)