Levné zařízení s Androidem jako GPS

milujiApple

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #15 kdy: 03. 04. 2018, 08:48:14 »
Co popisuješ zvládne jakýkoliv telefon. Ale je tu jeden problém. Zapomeň na dvanáct hodin zapnutého LCD s vysokým jasem a GPS. To je totální utopie.
12+h mozna vyznelo spatne - pro turisticky nasazeni neni urcite potreba mit zapnutej displej extra casto, mrknu kam jdu a az netusim overim, kam dal. U kola bude spotreba energie vetsi (v lese; na silnici taky neni potreba porad koukat do mapy).
Pak nechapu co resis a muzes vzit jakykoliv telefon. Neni zadny vhodnejsi a min vhodny. I kdyz osobne bych se pozastavil nad faktem, ze chces navigaci jako oddelenou krabicku a telefon tahat zvlast. Pokjd smarta uz mas tak to nahraj do nej a pokud ho nemas tak na nej stejnd prejdes.
Smart nemam a nechcu (za prejdu, mi tvrdi okoli uz nejmin 5 let).

Takze vsechny telefony dnes jedou bez sim karty a maji stejne kvalitni GPS? Jde mi o konkretni zkusenosti, protoze napr koleguv telefonu pulku cesty autem hledal signal, coz opravdu nechci.

Nejsem expert na GPS v mobilech, ale mám nějaké zkušenosti s používáním.
Dříve platilo, že telefony s čipem MediaTek měly GPS příjem, co stál hodně za h.... Na internetu flamovaly dva tábory, jeden tvrdil, že Je to těmi čipy a že MediaTek prostě nebrat, druhý tábor tvrdil, že Mediatek je v pohodě ...
Ja mel tablet lenovo a gps stalo za houby. Ted mam samsung j5 a ke ok.


Fernet

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #16 kdy: 03. 04. 2018, 09:03:13 »
Nejsem expert na GPS v mobilech, ale mám nějaké zkušenosti s používáním.
Dříve platilo, že telefony s čipem MediaTek měly GPS příjem, co stál hodně za h.... Na internetu flamovaly dva tábory, jeden tvrdil, že Je to těmi čipy a že MediaTek prostě nebrat, druhý tábor tvrdil, že Mediatek je v pohodě, stačí si stáhnout tenhle patch a do rootnutého  telefonu nahrát tenhle konfigurák. A stahování almanachu přesměrovat odsud, atakdále.

Pak jsem měl starší Sony xperia, která měla příjem GPS signálu průměrný, výborný a zase průměrný. Takto chronologicky, jak jsem instaloval postupně vydávané oficiální updaty.

Teď mám něco, co má lepší GPS, než ta xperia, ale že mi to za čelním oknem auta občas ztratí signál i jinde než pod výškovými budovami, to se taky stane.

Podle mě ani dnes nejsou všechny smartfouny s GSP stejně dobré, ani dost dobré a je relevantní se ptát, který bude tvému použití vyhovovat. Já ti to bohužel neřeknu, milujiApple také ne, tak snad někdo.

Problémy s MTK čipy byly, většinou se opravdu jednalo o nastavení, které bylo ale tak zadrátováno ve firmware (ne OS), že s tím málokdy šlo něco dělat tak, aby se problém vyřešil definitivně. 

Snapdragon je jistota už řadu let, neviděl jsem mobil se Snapdragonem, který by měl jakýkoliv problém s GPS. A to jsem kdysi používali i ZTE Blade a fixoval v řádu jednotek sekund.
Co se týče kvality příjmu signálu, je to dáno taky kvalitou antény a často i materiálem, ze kterého je tělo telefonu vyrobené, takže plast > kov, ale není to pravidlem.   Můj současný Xiaomi Redmi Note 3 SE (Snapdragon 650), který má tělo kovové, fixuje bez zapnutých dat za 3-4 sekundy.  Což by mimochodem mohla být dobrá volba, protože je relativně levný, displej na slunci čitelný, lze odemknout bootloader a má oficiální podporu Lineage, RR a dalších custom ROM.

foun

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #17 kdy: 03. 04. 2018, 09:05:13 »
Takze vsechny telefony dnes jedou bez sim karty a maji stejne kvalitni GPS? Jde mi o konkretni zkusenosti, protoze napr koleguv telefonu pulku cesty autem hledal signal, coz opravdu nechci.

Vsechny jedou bez SIM, nemaji stejne kvalitni GPS, resp. jde (i) o konstrukci. Nektere maji tak debilne udelane anteny (prip. dopln jednotne cislo), ze fix casto vypadava, dlouho se hleda atd.

Nejnovejsi zkusenost mam s ASUS ZC520KL, tam mi GPS jede konecne behem par sekund jak z praku, ma to relativne slusnou baterku. GPS+LTE (waze)+automaticky jas a vezme si to ve slunecny den do 10% baterky za hodinu (v noci mene, kolikrat i polovinu, neni potreba tolik svitit displejem).
Drivejsi telefon (mene vykonny LG) mel velky problemy s vypinanim kvuli prehrati pri dele (cca 15+ minut) spustene navigaci, s nynejsim ASUSem sem to resit uz nemusel.
Pokud chces co nejlevnejsi s co nejvyssi kapacitou baterie (pozor, neznamena ze ten telefon musi mit vetsi vydrz, optimalizace SW je optimalizace a ne kazdej "vyrobce" ju udela), vzal bych neco jako Xiaomi Redmi Note 4.

baterie

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #18 kdy: 03. 04. 2018, 15:55:10 »
a nebo si pod mobil na kolo privaz i power banku. Pak muzes vzit opravdu jakykoliv mobil i se spatnou baterii (cti vzit neco stareho vyrazeneho ze supliku)

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2018, 17:19:29 »
Diky za info.

Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?

Predpokladam, ze pro moje pouziti primarne jako GPS, je jedno jestli 3GB/32GB nebo 4GB/64GB varianta? Data planuju davat na SD.


Youda

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #20 kdy: 03. 04. 2018, 18:34:34 »
Diky za info.

Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?

Predpokladam, ze pro moje pouziti primarne jako GPS, je jedno jestli 3GB/32GB nebo 4GB/64GB varianta? Data planuju davat na SD.

Mam starsi verzi Redmi Note 3 3/32 GB a tohle s VEEELKYM naskokem presahuje pozadavky na navigaci. Novejsi Redmi Note 4 ma sice slabsi Snapdragon 625 (8x jatro  Cortex A53) se slabcim singlecore vykonem nez ma Snapdragon 650 v Nore 3 (4x jatro Cortex A53 + 2x vysokovykonove a zrave jatro Cortex A72), ale 650 o dost vic zere, 625 je pro tvuj ucel vhodnejsi.

Navigaci na tomto telefonu pouzivam denne, ranni cesta s Waze do prace, funguje bez problemu.
Navim mam nainstalovane offline navigace Sygic a Seznam Mapy, ty ale pouzivam sporadicky.
 
A ani nepotrebujes preinstalovavat defaultni MIUI, ROMky vari v cesku "ingBrzy" a je to velice stabilni a bezproblemove. Bez datove simky te cinan nema jak sledovat, alobalovy klobouk mozno na chvili odlozit.

milujiApple

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #21 kdy: 03. 04. 2018, 19:12:15 »
Diky za info.

Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?

Predpokladam, ze pro moje pouziti primarne jako GPS, je jedno jestli 3GB/32GB nebo 4GB/64GB varianta? Data planuju davat na SD.
Byt tebou to nekode v obchode porovnam se samsungem j5 2017 ktery ma vyrazne lepsi fotoaparat. Na rozliseni lcd nezalezi, ten s vyssim rozlisenim vic zere baterku a nebo se stejne prepne. A samsung ma kontroverzni oled lcd ktere je na slunku lip videt ... ale rikam, porovnej sam.

rotakk

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #22 kdy: 03. 04. 2018, 22:20:40 »
Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?
Nevim co mas porad s tou custom roommou. Proc chces mrsi.t novej telefon kterej je ok a pripravovat se o zaruku? Zisk bude nula.

budik

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #23 kdy: 04. 04. 2018, 07:53:56 »
Mám Garmin etrex Legend HCx, do toho mapy z OpenStreetMap, až na otevřený OS to splňuje to co chceš.
No jo, ale on chce mapy od seznamu ... umí ten OpenStreetMap turistické trasy a aktuální body zájmu?
Ak netrvas na mapach od zoznamu, volne turisticke mapy pre takmer celu Europu su na http://www.wanderreitkarte.de/ , nahraval som ich do kamaratovi do Garminu (uz si nespomeniem na model) na externu kartu

flp

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #24 kdy: 04. 04. 2018, 09:46:43 »
Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?
Nevim co mas porad s tou custom roommou. Proc chces mrsi.t novej telefon kterej je ok a pripravovat se o zaruku? Zisk bude nula.

custom rom ti zajisti aktualizovane verze androidu az se na to vyrobce vykasle. Treba moje moto g falcon uz updaty od vyrobce nema a lineage os ji stale podporuje (a me funguje to naprosto bez problemu)

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #25 kdy: 04. 04. 2018, 20:39:59 »
Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?
Nevim co mas porad s tou custom roommou. Proc chces mrsi.t novej telefon kterej je ok a pripravovat se o zaruku? Zisk bude nula.
Jak uz naznacil flp, je dobry mit aktualni OS i treba za 5 let, pokud tomu neprikladas hodnotu, mame kazdej jinej zebricek dulezitosti. Nehlede na ruznej smirovaci bordel od vyrobce (i kdyz bych pouzival jen pres wifi, nemam zajem, pokud mam volbu).

black3r

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #26 kdy: 04. 04. 2018, 22:28:17 »
Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?
Nevim co mas porad s tou custom roommou. Proc chces mrsi.t novej telefon kterej je ok a pripravovat se o zaruku? Zisk bude nula.
Jak uz naznacil flp, je dobry mit aktualni OS i treba za 5 let, pokud tomu neprikladas hodnotu, mame kazdej jinej zebricek dulezitosti. Nehlede na ruznej smirovaci bordel od vyrobce (i kdyz bych pouzival jen pres wifi, nemam zajem, pokud mam volbu).

zrovna Xiaomi je jeden z vyrobcov, ktory zvykne aktualizacie vydavat dost dlho v porovnani s ostatnymi vyrobcami, napr. Mi 2 vydany koncom roku 2012 ma posledny update z februara 2018 (obsahujuci najnovsie verzie Xiaomi nadstavby MIUI a najnovsie security patche pre Android 4.4.4)

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #27 kdy: 04. 04. 2018, 22:52:20 »
To jiste beru jako plus, je tu i ta druha stranka, co vse v stock systemu od nich je na vic. V kazdym pripade, je to dalsi stripek, co prevazuje misku vah k tomuto modelu, dik.

Jenda

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #28 kdy: 04. 04. 2018, 23:14:39 »
Neumí, musel by si je tam nacpat ručně, nic není úplně dokonalé :D

Taky mám eTrex Legend HCx - s http://osm.thkukuk.de/ - a co si budeme povídat, na displeji smartphonu s 1280x720 se mapa prostě luští líp než na tom 160x128 nebo kolik má ten eTrex. Samozřejmě dokud není okolo tolik světla, že smartphone neuvidíš - veliká výhoda toho eTrexu je, že je transreflexivní.

rotakk

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #29 kdy: 04. 04. 2018, 23:44:11 »
Xiaomi Redmi Note 4 vypada ok a ma LineageOS podporu, ma s tim nekdo zkusenost s GPS a spotrebou pod LineageOS?
Nevim co mas porad s tou custom roommou. Proc chces mrsi.t novej telefon kterej je ok a pripravovat se o zaruku? Zisk bude nula.
Jak uz naznacil flp, je dobry mit aktualni OS i treba za 5 let, pokud tomu neprikladas hodnotu, mame kazdej jinej zebricek dulezitosti. Nehlede na ruznej smirovaci bordel od vyrobce (i kdyz bych pouzival jen pres wifi, nemam zajem, pokud mam volbu).
Pet let na smartphone ... to snad ani vetsina lidi  nechce.