V jednom člověku to nedáš, to je tak na blog, na který budou ostatní odkazovat. Podívej se na asi nejaktivnějšího autora (Pavel Tišnovský) tady – ani on by neutáhl celý portál sám. Na portálu by měl vycházet aspoň jeden článek za den + několik zpráviček, jinak to tam nebude moc žít, komunita bude roztříštěná, lidi se nepotkají v diskusi, bude to moc asynchronní (třeba odpovědi po týdnu nebo déle). Na blogu je to OK, ale pokud by se to tvářilo jako portál, tak by to vypadalo divně a moc by to nefungovalo.
Schválně začni psát osobní blog a pokud bude frekvence psaní a množství obsahu dostatečné, tak z toho můžeš udělat portál kdykoli později (přesunout články, nastavit přesměrování, trochu ten obsah učesat, protože na portálu by to nemělo být tak osobní a neformální jako na blogu…).
Co se týče zaměření: zajímavé by bylo psát o Jádru, GNU/Linuxu, o systémových věcech (třeba navázat na Jelínkovu knihu Jádro systému Linux a psát o novinkách v Jádře), o jiných unixových systémech Hurd, BSD, následníci Solarisu…, pak jazyky jako Java, C++, Haskell, Erlang, různé variace Lispu/Scheme, Rust, D atd. pak GUI v Qt, GTK, 3D grafika, P2P sítě… to by mělo smysl. Naopak mi nepřijde zajímavé psát o webu – toho je jednak všude plno a jednak je to hrozně pomíjivé – napíšeš nadšený článek o nějakém frameworku a z půl roku po něm už neštěkne ani pes, protože už je v módě psát zase v něčem jiném. Ale jak jsem říkal, je to práce pro kolektiv autorů.