KVM - copy/paste z guesta ven

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #15 kdy: 01. 04. 2018, 16:10:55 »
Nepoužívám prostředí KDE, tak že by tam byl nějaký problém?

Já KDE používám a nikdy jsem s tím problém neměl. Normálně mi funguje schránka v KVM/Qemu oboustranně bez ohledu na virtualizovaný OS, takže tipuji, že KDE za to nespíš nemůže 8)


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #16 kdy: 02. 04. 2018, 09:37:55 »
vsiml jsem si(ps -aux | grep spice), že ten spice-vdagent mi běí jako dva procesy
pod userem /usr/bin/spice-vdagent
pod rootem /usr/sbin/spice-vdagentd
« Poslední změna: 02. 04. 2018, 09:41:19 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #17 kdy: 02. 04. 2018, 10:31:34 »
vsiml jsem si(ps -aux | grep spice), že ten spice-vdagent mi běí jako dva procesy
pod userem /usr/bin/spice-vdagent
pod rootem /usr/sbin/spice-vdagentd
Mě to ukazuje dokonce 3.
Kód: [Vybrat]
root       539  0.0  0.1  35156  2768 ?        Ss   10:23   0:00 /usr/sbin/spice-vdagentd
Debian-+  1111  0.0  0.3 176316  7076 ?        Ss   10:23   0:00 /usr/bin/spice-vdagent
larrylin  1331  0.0  0.3 176340  6892 ?        Ss   10:24   0:00 /usr/bin/spice-vdagent

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #18 kdy: 03. 04. 2018, 10:16:05 »
finalní zjistění je, že clipboard nefunguje správně ani v guestu samotném!
dnes zkusím odinstalovat clipmana
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2018, 13:26:13 »
finalní zjistění je, že clipboard nefunguje správně ani v guestu samotném!
dnes zkusím odinstalovat clipmana
Na to jsem měl podezření, že se ti to do schránky vůbec nevložilo. Někdy VM blokuje některé klávesové zkratky, ale u copy/paste by ten problém být neměl (neslyšel jsem o něm).


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #20 kdy: 03. 04. 2018, 14:03:35 »
Na to jsem měl podezření, že se ti to do schránky vůbec nevložilo. Někdy VM blokuje některé klávesové zkratky, ale u copy/paste by ten problém být neměl (neslyšel jsem o něm).
do toho clipmanu se to dostane, což jsem si prověřil přes jeho interface/applet, ale nelze to vložit přes CTRL+C, dá se to někde v KVM nastavit? ted u toho nesedím, ale navečer mohu laborovat
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #21 kdy: 03. 04. 2018, 19:04:39 »
Na to jsem měl podezření, že se ti to do schránky vůbec nevložilo. Někdy VM blokuje některé klávesové zkratky, ale u copy/paste by ten problém být neměl (neslyšel jsem o něm).
do toho clipmanu se to dostane, což jsem si prověřil přes jeho interface/applet, ale nelze to vložit přes CTRL+C, dá se to někde v KVM nastavit? ted u toho nesedím, ale navečer mohu laborovat
To nevím jestli se to dá nastavit, ale to jsou klávesové zkratky např. ctrl+alt+del nebo prntscr. Jestli ti blokuje CTRL+C, tak máš světový unikát. Hele zkoušíš to CTRL+C doufám v textovém editoru a né v terminálu.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #22 kdy: 03. 04. 2018, 19:12:08 »
...vložit přes CTRL+C...
Jestli myslíš CTRL+V tak to už přece mačkáš v KDE v hostovi. Na to KVM vliv nemá.  ::)

nobody(ten pravej)

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #23 kdy: 04. 04. 2018, 02:23:53 »
misto windowsoidniho ctrl+c (v linuxu to sice take jde, ale v terminalu je to zkratka pro break/preruseni ;-) pouzij nativnejsi:
ctrl+insert (zkopirovat)
shift+insert (vlozit)
shift+delete (vyjmout)

pripadne mysi:
oznacit (priprava na zkopirovat)
prostredni tlacitko (vlozit predtim oznacene)

nobody(ten pravej)

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #24 kdy: 04. 04. 2018, 02:25:38 »
jeste drobnost, v xfce clipman pouzivam a nastavil sem si klavesovou zkratku (v Klavesnice/ZkratkyAplikace) "Super(Win)+insert" na pousteni xfce4-popup-clipman, coz je zobrazeni historie jako kdyz tuknes na clipman ikony v tray...