KVM - copy/paste z guesta ven

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
KVM - copy/paste z guesta ven
« kdy: 30. 03. 2018, 16:57:23 »
Ahoj...
mam v KVM virtualku a potřeboval jsem aby mi fungovalo copy/paste mezi hostem a guestem. Na guesta jsem nainstaloval spice-vdagent, ale copy/paste funguje pouze z hosta do guesta, naopak ne.

netušíte někdo?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


bodo

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2018, 08:33:40 »
Ahoj, ja to riesim sshfs, nic vykonne ale funguje to. Ako to rozbehnut je popisane tu https://www.cyberciti.biz/faq/how-to-mount-remote-directory-filesystems-with-sshfs-on-linux/

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2018, 11:17:24 »
Ahoj, ja to riesim sshfs, nic vykonne ale funguje to. Ako to rozbehnut je popisane tu https://www.cyberciti.biz/faq/how-to-mount-remote-directory-filesystems-with-sshfs-on-linux/
Virtualbox tu schránku umí bidirectinal, udivuje mne že KVM ne?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Honza

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2018, 12:13:41 »
Ahoj, ja to riesim sshfs, nic vykonne ale funguje to. Ako to rozbehnut je popisane tu https://www.cyberciti.biz/faq/how-to-mount-remote-directory-filesystems-with-sshfs-on-linux/
Virtualbox tu schránku umí bidirectinal, udivuje mne že KVM ne?
Běžně kopíruju tam i zpátky pod KVM, pro připojení dovnitř ale používám Spice klienta (místní připojení na GUI). Je ale pravda, že mi to taky občas opravdu schránku nezkopíruje napoprvé... ale spíš výjimečně.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2018, 14:12:56 »
Běžně kopíruju tam i zpátky pod KVM, pro připojení dovnitř ale používám Spice klienta (místní připojení na GUI). Je ale pravda, že mi to taky občas opravdu schránku nezkopíruje napoprvé... ale spíš výjimečně.
mohu Tě poprosit o info:
a) co vše potřebné jsi instaloval do Guesta a Hosta
b) jak mas nastaven Spice Server (ja osobne na Spice) Address(Hypervisor Default) Video(QXL)

díky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Honza

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #5 kdy: 31. 03. 2018, 15:50:18 »
Běžně kopíruju tam i zpátky pod KVM, pro připojení dovnitř ale používám Spice klienta (místní připojení na GUI). Je ale pravda, že mi to taky občas opravdu schránku nezkopíruje napoprvé... ale spíš výjimečně.
mohu Tě poprosit o info:
a) co vše potřebné jsi instaloval do Guesta a Hosta
b) jak mas nastaven Spice Server (ja osobne na Spice) Address(Hypervisor Default) Video(QXL)

díky
Na Guesta jsem instaloval "spice-guest-tools", tam je ten spice-vdagent ale navíc i nějaké ovladače... V procesech (Windows) mi běží "vdagent", a "vdservice"
Parametry pro KVM týkající se Spice mám tyto:
Kód: [Vybrat]
-chardev spicevmc,id=spicechannel0,name=vdagent
-device virtserialport,chardev=spicechannel0,name=com.redhat.spice.0
-spice port=5905,addr=192.168.1.1,disable-ticketing
-vga qxl

Pavel Grunt

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #6 kdy: 31. 03. 2018, 16:40:25 »
Co máš za klienta? Neběží pod waylandem?
Mrkni do debug logu: remote-viewer - - spice-debug

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #7 kdy: 31. 03. 2018, 17:40:46 »
Co máš za klienta? Neběží pod waylandem?
Mrkni do debug logu: remote-viewer - - spice-debug
host:   Debian 8+KDE hypervisor KVM
guest: Debian 9 XFCE (nainstalovan pouze spice-vdagent)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #8 kdy: 31. 03. 2018, 18:08:33 »
Co máš za klienta? Neběží pod waylandem?
Mrkni do debug logu: remote-viewer - - spice-debug
host:   Debian 8+KDE hypervisor KVM
guest: Debian 9 XFCE (nainstalovan pouze spice-vdagent)
Pro zobrazení grafického výstupu guesta používáš co? remote-viewer, virt-managera, vnc, okno qemu, nebo něco vestavěného v KDE...?

XFCE používá správce schránky Clipman. Nemůže to on nějak blokovat? Zkoušels ho vypnout (kliknout pravým > Zakázat) nebo změnit nastavení.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #9 kdy: 31. 03. 2018, 18:41:56 »
Pro zobrazení grafického výstupu guesta používáš co? remote-viewer, virt-managera, vnc, okno qemu, nebo něco vestavěného v KDE...?
virt-managera
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #10 kdy: 31. 03. 2018, 19:01:18 »
vyřešeno!...díky za připomenutí clipmana
jediné co jsem udělal, že jsem ho přidal na panel a začlo to fachat, je to divné, ale je to tak
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #11 kdy: 31. 03. 2018, 20:21:02 »
vyřešeno!...díky za připomenutí clipmana
jediné co jsem udělal, že jsem ho přidal na panel a začlo to fachat, je to divné, ale je to tak
Aha u Debianu není na panelu automaticky a dívám se, že tam ani nemám volbu kliknout pravým > zakázat. Tak možná byl ve výchozím stavu zakázaný jak jsi ho přidal tak se zapnul. No hlavně, že to už funguje. Hodně zdaru.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 083
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #12 kdy: 31. 03. 2018, 21:27:36 »
fungovalo to chvilku...problem je zase zpět :_(
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #13 kdy: 01. 04. 2018, 15:10:17 »
fungovalo to chvilku...problem je zase zpět :_(
:) Já copy/paste mezi guestem a hostem běžně nevyužívám, ale jsem to teď zkusil cca 30x kopírovat tam a zpět XFCE<=>XFCE, taky ve virt-manageru a vše funguje na 100%.
Ve virt-managerovi jsem nic speciálního nenastavoval. Jen jsem do guesta (Debian9) doinstaloval balíček s názvem "spice-vdagent" konkrétně verzi 0.17.0-1 a ještě balíček qemu-guest-agent (verzi 1:2.8 ), ale ten by na to neměl mít vliv.
Jsi si jistý, že když to zkopíruješ v guestovi, že je to opravdu ve schránce? Nepoužívám prostředí KDE, tak že by tam byl nějaký problém? Nebo jak ti tady někdo již radil zkusit debug.

LarryLin

Re:KVM - copy/paste z guesta ven
« Odpověď #14 kdy: 01. 04. 2018, 15:17:40 »
... a ještě si v guestovi zkontroluj jestli ti služba jede:
Kód: [Vybrat]
systemctl status spice-vdagent