Jak synchronizovat Google Photos?

anonym

Jak synchronizovat Google Photos?
« kdy: 27. 03. 2018, 21:10:16 »
Mám tu takový problém s touto aplikací. Jedná se o to že v podstatě potřebuju, aby se chovala jako složka Google Drive v Průzkumníku. Je to proto, že chci mít na svém osobním počítači přístup ke všem svým fotkám offline, abych je mohl prohlížet a správovat.

Tzn. mám pomyslnout složku "Google Photos". Mezi ní a Google Photos úložištěm probíhá synchronizace. Na mobilu vyfotím nějakou fotku, ta se automaticky nahraje do Google Photos a pak se mi objeví i ve složce "Google Photos". Je prosím tohle možné?


anonym

Re:Jak synchronizovat Google Photos?
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2018, 21:28:57 »
Já bych ten dotaz ještě trochu upravil takto: jak je možné, že aplikace Google Photos pro Windows https://photos.google.com/apps?hl=cs NEDOKÁŽE správovat fotky jako její mobilní verze? To by v podstatě vyřešilo můj problém, protože já ty fotky prostě nechci z PC správovat jen online přes prohlížeč, je to pomalé a otravné.

anonym

Re:Jak synchronizovat Google Photos?
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2018, 21:46:26 »
VYRESENO, je to v nastavení google drive, je treba zakrtnout polozku Vytvorit slozku Fotky Google, pak se Google Photos budou ukazovat v teto slozce a tim padem i synchronizovat s mym PC.

anonym

Re:Jak synchronizovat Google Photos?
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2018, 21:57:58 »
A DOKONCE JE TO CHYTRÉ! Google překvapil, mají to fakt domyšlené!

Google mi vytvoří složku v Drive:

"Fotky Google"

Do té mi dá všechny fotky z Google Photo, ALE NE TY, které mají původ v Google Drive (je to logické).

Tzn. já vyfotím fotku v mobilu, ta se synchronizuje s Google Photo a vloží se do Google Drive složky "Fotky Google/2018/fotka.jpg". Já ale můžu vyjmout "fotka.jpg" a dát to do Google Drive "Moje Fotky/Rodinne album". Je to pořád synchronizované s Google Photo, ale nevloží se mi do "Fotky Google" duplikát, protože to pozná, že ta fotka už je umístěná jinde. Takže v praxi mi to tam do té složky "Fotky Google" hází jenom fotky z mobilu a tabletu a já si je pak můžu ručně roztřídit do své vlastní složky.


anonym

Re:Jak synchronizovat Google Photos?
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2018, 21:58:58 »
I BELIVE IN GOOGLE


tester

Re:Jak synchronizovat Google Photos?
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2018, 09:07:26 »
VYRESENO, je to v nastavení google drive, je treba zakrtnout polozku Vytvorit slozku Fotky Google, pak se Google Photos budou ukazovat v teto slozce a tim padem i synchronizovat s mym PC.

Predpokladam spravne ze fotky nebudu zaberat ziadne miesto na Google Drive?

anonym

Re:Jak synchronizovat Google Photos?
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2018, 09:49:50 »
VYRESENO, je to v nastavení google drive, je treba zakrtnout polozku Vytvorit slozku Fotky Google, pak se Google Photos budou ukazovat v teto slozce a tim padem i synchronizovat s mym PC.

Predpokladam spravne ze fotky nebudu zaberat ziadne miesto na Google Drive?

Vaše úložiště je sdíleno v těchto službách:
Disk Google
Ukládejte soubory až do velikosti 5 TB. Obsah, který vytvoříte v Dokumentech, Tabulkách nebo Prezentacích, vám v úložišti žádné místo nezabere.

Gmail
Do úložiště se budou ukládat přílohy a e-mailové zprávy, které odešlete a přijmete v Gmailu.

Fotky Google
Na základě vašeho nastavení Fotek Google se fotografie nahrané ve vysoké kvalitě budou ukládat zdarma, ale fotky nahrané v původní kvalitě se budou započítávat do kvóty úložiště na Disku. Další informace