Uplatnění v IT bez programování

mikrom

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #30 kdy: 28. 03. 2018, 00:40:47 »
Tak manageri jsou pochybni lide s pochybnymi znalostmi. Vsadte se, ze kdyby to mel pod palcem misto absolventa ekonomky absolvent kybernetiky se znalostmi teorie systemu a teorie rizeni, tak ten system je hned o nekoli levelu vys. Firmu i korporaci by si naklikal v Simulinku a hned by videl, ktere akcni zasahy s tim systemem hybou nejefektivneji.

Rozhodnout je třeba rychleji, než to naklikáte. To půjde až s AI, která to udělá za vás.
Ale ktovie ci sa na to AI bude dat spolahnut. Najistejsia je stale NI (N=Natural) a skusenosti v danej problematike. Kto uz ma skusenosti s podobnymi problemami, dokaze sa rozhodnut rychle a spravidla spravne.


Dcom

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #31 kdy: 28. 03. 2018, 23:08:19 »
A v sietarine Ti su protokoly naco? Protokoly riesia skor systemaci, sietarina je L2 a L3 .. Konfiguroval som switche, cisco asa a protokoly som absolutne neriesil. Tie vychadzali az z rozsahu prace systemaka.

Na L2 a L3 nejsou žádné protokoly? ;) ... navíc síťařina dneska už zdaleka není jenom L2 a L3, dneska se na FW řeší komunikace až do L7, různé aplikační inspekce, apod.

Ivan Nový

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #32 kdy: 28. 03. 2018, 23:40:16 »
Tak manageri jsou pochybni lide s pochybnymi znalostmi. Vsadte se, ze kdyby to mel pod palcem misto absolventa ekonomky absolvent kybernetiky se znalostmi teorie systemu a teorie rizeni, tak ten system je hned o nekoli levelu vys. Firmu i korporaci by si naklikal v Simulinku a hned by videl, ktere akcni zasahy s tim systemem hybou nejefektivneji.

Rozhodnout je třeba rychleji, než to naklikáte. To půjde až s AI, která to udělá za vás.
Ale ktovie ci sa na to AI bude dat spolahnut. Najistejsia je stale NI (N=Natural) a skusenosti v danej problematike. Kto uz ma skusenosti s podobnymi problemami, dokaze sa rozhodnut rychle a spravidla spravne.
Ano, to je pravda, ale AI bude mít více specializovaných informací ke konkrétnímu problému, zde bude prostor pro propojení s lidským mozkem, aby NI měla stejné možnosti, pak vás to řešení prostě jen tak napadne a budete cítit, že je správné. Možná taková NI uvidí dále do budoucnosti, zajímavé pak bude sledovat jak se to projeví v interakci s jinými takto vylepšenými NI. Vy dopředu uvidíte zákazníka vcházet dveřmi, zákazník dopředu uvidí, jak u vás nakupuje a bude si to moci rozmyslet.

gofi

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #33 kdy: 29. 03. 2018, 00:51:07 »
vypracovat sa na domain experta v nejakej ziadanej oblasti(niekde vonku).
ak rozumies tomu co hovori biznis a vies to vysvetlit IT, tak mozes zarobit hromadu penazi.
napriklad commodity trading(PnL, Risk,...)
za poslednych 7-9 rokov mi za to platili okolo 800E denne. za minuly rok v prepocte asi 220k eur aj s bonusmi(do zajtra musim podat danove priznanie)

Lama

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #34 kdy: 29. 03. 2018, 11:51:36 »
Zkusil bych to jako čistič (k)análů v nějaké IT korporaci.


Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #35 kdy: 29. 03. 2018, 16:28:18 »
scháníme člověka na vyklepávání omrvinek zklávesnic 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Petr

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #36 kdy: 10. 04. 2018, 11:00:22 »
manual Tester pro zacatek
automation Tester potom
+ se vzij do role zakaznika (customer advocate)
+ mej prehled o tom co se deje kolem a pude to samo

spousta lidi bere testovani jako povl, nicmene znam nekolik byvalych testeru, co vedou vetsi tymy slozeny z nekolika produktu, pac vyvojar vetsinou zije v tunelu a dostane se max na team leada. Vyjimky samozrejme existuji a spatnych testeru je taky mraky.

Tady bych dával trošku pozor. Já jsem Tester a 80% času programuju testy v Java/Selenium, ve zbytku času pak připravuji scenare. Přešel jsem z vývojáře protože mě nebavilo celý dny čumět do logu a hledat jehnu v kupce sena.

Lolopan

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #37 kdy: 10. 04. 2018, 14:51:19 »
manual Tester pro zacatek
automation Tester potom
+ se vzij do role zakaznika (customer advocate)
+ mej prehled o tom co se deje kolem a pude to samo

spousta lidi bere testovani jako povl, nicmene znam nekolik byvalych testeru, co vedou vetsi tymy slozeny z nekolika produktu, pac vyvojar vetsinou zije v tunelu a dostane se max na team leada. Vyjimky samozrejme existuji a spatnych testeru je taky mraky.

Tady bych dával trošku pozor. Já jsem Tester a 80% času programuju testy v Java/Selenium, ve zbytku času pak připravuji scenare. Přešel jsem z vývojáře protože mě nebavilo celý dny čumět do logu a hledat jehnu v kupce sena.

Ale tak jasně, nelze srovnávat testera, kterej proklikává nějakej webovej bordel, a testera, kterej zná verifikační techniky a postupy, rozumí kódu a byznysu - takoví bývají běžně dražší než vývojáři. Samostatně pak stojí QA, což jsou procesáři..jenže spousta lidem i firem si myslí, že QA=testování, a tak vlastně QA nemaj.

krkak

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #38 kdy: 11. 04. 2018, 07:27:21 »
Tady bych dával trošku pozor. Já jsem Tester a 80% času programuju testy v Java/Selenium, ve zbytku času pak připravuji scenare. Přešel jsem z vývojáře protože mě nebavilo celý dny čumět do logu a hledat jehnu v kupce sena.

To je pravda. Já jsem taky začal dělat testera, předtím jsem byl dlouhé roky developer a troufám si tvrdit, že programuju minimálně stejně jako developeři u nás.

Z toho co jsem viděl jak pracovali testeři ve firmách, kde jsem byl předtím, tak z toho jsem nadšený nebyl. V drtivé většině jen potvrzovali, že funkcionalita funguje...klikáním.
A jenom o potvrzení, že to funguje testování opravdu není.

Hmm

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #39 kdy: 11. 04. 2018, 12:11:09 »
No, ale on se ptal na pozice bez programování...
Tady bych dával trošku pozor. Já jsem Tester a 80% času programuju testy v Java/Selenium, ve zbytku času pak připravuji scenare. Přešel jsem z vývojáře protože mě nebavilo celý dny čumět do logu a hledat jehnu v kupce sena.

To je pravda. Já jsem taky začal dělat testera, předtím jsem byl dlouhé roky developer a troufám si tvrdit, že programuju minimálně stejně jako developeři u nás.

Z toho co jsem viděl jak pracovali testeři ve firmách, kde jsem byl předtím, tak z toho jsem nadšený nebyl. V drtivé většině jen potvrzovali, že funkcionalita funguje...klikáním.
A jenom o potvrzení, že to funguje testování opravdu není.

pseudonymous

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #40 kdy: 11. 04. 2018, 12:30:34 »
Můžeš třeba vývojářům vařit kafe a kouřit péra.

Nemo7

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #41 kdy: 12. 04. 2018, 12:37:44 »
Můžeš třeba vývojářům vařit kafe a kouřit péra.
Pubertálně-dementní pokus o vtip? I na ty dvě kategorie je to velmi slabé.

CoffeeMan

Re:Uplatnění v IT bez programování
« Odpověď #42 kdy: 12. 04. 2018, 14:15:11 »
Podle mě je lidí v IT, co neumí programovat, fakt hromada. Já jim říkám "vocucové". Někteří jsou užiteční, jiní neužiteční až kotraproduktivní :P