Jak tohle udělám, když nemám MacOS?

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #105 kdy: 29. 03. 2018, 09:18:26 »
Všichni ostatní si na práci kupují Tčková nebo Xková IBM/Lenovo, případně HPčka nebo Delly (zpravidla je důvodem rozhodnutí preference řešení klávesnice nebo touchpadu / trackpointu). Velmi výjimečně Fujitsu (všichni si ho vybrali kvůli něčemu zcela konkrétnímu = věděli co chtějí a že to ostatní nemají), sem tam nějaká Toshiba

Panove tohle je LEZ nebo MasoxCZ jeste zustal spimnkama v minulem tisicileti. Obiham tak 5-6 firem mesicne a mluvim s architekty i developery. Kde se hnu jsou u tech nejvetsich pracantu Macy. Lenovo slo kvalitou uz tak do kopru, ze to uz nema cenu, sem tam jeste videt HPcka - spise u lopat a administrativy.

Takove nazory tady nikdo nebude trpet, minimalne te obvini z honeni si ega, nebo lesteni ebonitove tyce...  ;) ve firmach kde maji tisice lidi macy nevidim, ale ve firmach 20-50lidi je vidim castejc nez treba pred 5 lety.


mesius

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #106 kdy: 29. 03. 2018, 09:33:23 »
Obiham tak 5-6 firem mesicne a mluvim s architekty i developery. Kde se hnu jsou u tech nejvetsich pracantu Macy. Lenovo slo kvalitou uz tak do kopru, ze to uz nema cenu, sem tam jeste videt HPcka - spise u lopat a administrativy.

To tam sedíš a měříš jim produktivitu práce? Hrozně by mě zajimalo, jak při takové fluktuaci rozpoznáváš největší pracanty. Je hezký, že kopeš za své nakousnuté jablko, ale pokud to má mít své výsledky, dělej to alespoň chytře.

Jirkas

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #107 kdy: 29. 03. 2018, 09:56:03 »
:) me by zajimalo, jak si treba ja hladim ego tim ze mam mac? Ze si ho muzu dovolit? Treba muj nas je drazsi nez vsechny apple veci a bezi na nem freebsd. Nebo ze je to v CR nejaky status? Nebo dokonce cim vetsi a lepsi mac tim vetsi penis? Ja mac os jako system neobdivuji. Funguje, dela to co od nej ocekavam. Me se libi cely ten jejich ekosystem. A ano, je pro me fajn zvednout hovor uprostred gamesy a dokonce mam ho na sluchatkach. Pro me to neni killer feature.

Ego si nehladíš tím, že máš Mac, ego si hladíš tím, že chodíš na linuxové fórum a ostatním ukazuješ, jak je tvoje řešení lepší než ostatních. Kdyby sis ego hladit nepotřeboval, tak věci od Applu spokojeně používáš a nemáš potřebu to ostatním pořád předhazovat jako vegani svoji dietu. Připomíná mi to puberťáky, kteří si sotva nainstalují Linux a mají potřebu chodit na fóra windowsáků, aby ostatním ukázali, jak jsou všichni blbci, jenom oni letadlo.

Pokud pro tebe není přesměrování hovorů killer feature, proč to tady pořád všem předhazuješ jako příklad nadřazenosti macOS? Jak jsem psal, Palm/HP to uměl roky před Applem. Z webOS ostatní vybrali hromadu dalších nápadů (bezdrátové nabíjení, centrální správa cloudových služeb, multitasking skrze karty, komunikace skrze přiložení zařízení->NFC,...). Že zrovna přesměrování volání se moc nechytlo, až teď u Applu, spíš svědčí o tom, že po tom není poptávka. A já se tomu nedivím, samotnému mi to velmi užitečné nepřišlo.

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #108 kdy: 29. 03. 2018, 10:21:07 »
Nadrazenosti macos?  ;D Chodim na root kvuli linuxu. Ze se tady obcas resi win nebo mac nebo php nebo jine veci je fakt, kdyz nekdo placne jak je android skvely protoze ma SD kartu na kterou si muze presunout aplikace a nemusi mit 256gb v telefonu tak se rad zapojim do diskuse. Kdyz nekdo resi jaky mac si koupit tak proc ne. Ze to vnimas jako honeni ega - OK, mas na to svuj nazor. Me mac a apple vyhovuje, tobe ne. Kazdy mame jine preference. Thats all.

Jirkas

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #109 kdy: 29. 03. 2018, 10:37:16 »
Nadrazenosti macos?  ;D Chodim na root kvuli linuxu. Ze se tady obcas resi win nebo mac nebo php nebo jine veci je fakt, kdyz nekdo placne jak je android skvely protoze ma SD kartu na kterou si muze presunout aplikace a nemusi mit 256gb v telefonu tak se rad zapojim do diskuse. Kdyz nekdo resi jaky mac si koupit tak proc ne. Ze to vnimas jako honeni ega - OK, mas na to svuj nazor. Me mac a apple vyhovuje, tobe ne. Kazdy mame jine preference. Thats all.

Hmmm.. chodíš na Root kvůli Linuxu, ale jenom za posledních několik dní jsi tady napsal desítky příspěvků o tom, co Apple umí a ostatní ne, a pro jistotu jsi o tom jedno vlákno i založil  :) 


MasoxCZ

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #110 kdy: 29. 03. 2018, 11:05:20 »
Me zivi konzulting. Potrebuji masinu na cesty ktera vydrzi s baterkou, ktera proste funguje. Obcas mam na macbooku potrebu stahnout fotky nebo video z kamery nebo z dronu. Jinak pracuji doma na imacu. Striham video ve fcpx, resim fotky v LR.
...
Vendor lock neresim, me zajima jedina vec a to ze to proste dohromady vse funguje bez problemu. Z win jsem utekl k lin z lin k win a pak k macu. Jestli funguji android veci na macu nebo itunes ve win je mi fuk, mam to co potrebuji a funguje mi to.

A tohle jsou přesně aspekty, který jako argument pro macka chápu a beru, protože zrovna tohle má japko udělaný líp než ostatní (2/3 rodiny jsou právě grafici a DTPčkáři)

Boo

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #111 kdy: 29. 03. 2018, 11:11:39 »
Tak se vsem urazenym linux positive ctenarum omlouvam za to, ze prezentuji fakta. Faktem ale je, ze pocty Macu u programatoru rostou a tak roste i jejich zminovani v diskusi. Neni to zadne honeni ega ani nejaky trolling iOvci. Spise se tu lidi ozyvaji a vyvraceji predsudky te ci one strany. Ci uz volite mac nebo lin je jedno dokud vam to pomaha pri praci a vyvoji. Ale podcenovat macOS je zbytecny, je to skvely pracovni nastroj. Temna strana je Microsoft a hlavne jeho "povedene" Win10...

MasoxCZ

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #112 kdy: 29. 03. 2018, 11:14:13 »
Tak se vsem urazenym linux positive ctenarum omlouvam za to, ze prezentuji fakta. Faktem ale je, ze pocty Macu u programatoru rostou a tak roste i jejich zminovani v diskusi. Neni to zadne honeni ega ani nejaky trolling iOvci. Spise se tu lidi ozyvaji a vyvraceji predsudky te ci one strany. Ci uz volite mac nebo lin je jedno dokud vam to pomaha pri praci a vyvoji. Ale podcenovat macOS je zbytecny, je to skvely pracovni nastroj. Temna strana je Microsoft a hlavne jeho "povedene" Win10...

aby sis při tom kopání neodřel nohu :-)
ve skutečnosti pro drtivou většinu lidí platforma vůbec nehraje roli a jde jen o to, kde máš k dispozici potřebný aplikace, kde ti prostředí vyhovuje nejvíc a nejsnáz se orientuješ.

tak už jen pro zasmání na téma threadu dnešní žhavá novinka:
https://www.techrepublic.com/article/macos-high-sierra-bug-will-show-hackers-what-your-password-is/?ftag=TRE684d531&bhid=27737383944453269929247490128275

anonym

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #113 kdy: 29. 03. 2018, 11:24:08 »
Nadrazenosti macos?  ;D Chodim na root kvuli linuxu. Ze se tady obcas resi win nebo mac nebo php nebo jine veci je fakt, kdyz nekdo placne jak je android skvely protoze ma SD kartu na kterou si muze presunout aplikace a nemusi mit 256gb v telefonu tak se rad zapojim do diskuse. Kdyz nekdo resi jaky mac si koupit tak proc ne. Ze to vnimas jako honeni ega - OK, mas na to svuj nazor. Me mac a apple vyhovuje, tobe ne. Kazdy mame jine preference. Thats all.

Hmmm.. chodíš na Root kvůli Linuxu, ale jenom za posledních několik dní jsi tady napsal desítky příspěvků o tom, co Apple umí a ostatní ne, a pro jistotu jsi o tom jedno vlákno i založil  :)

A co má jako být? Zaprvé tady ty diskuze k tomu vedou, za druhe jsou tady lidi, ktere to zajima (třeba mě). Root.cz je o Unixu a tam Mac spadá. Přečti si název vlákna a pak se sám zeptej, kdo je tady offtopic, jestli ty nebo kkt1.

Boo

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #114 kdy: 29. 03. 2018, 11:24:13 »
Dost trapny, bugy byli jsou a budou. U Applu je aspon jistota ze je zalataj a hlavne zaplaty dostanou vsichni cobydup. Nebo se budem predhanet a ja tady zacnu spamovat security advisory z debian.org ? To te smich hned prejde :)

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #115 kdy: 29. 03. 2018, 11:30:32 »
 ;D ted uz jenom zjistit jestli uzivatele mac os maji vetsi penis nez uzivatele linux... ja myslim ze jo...  ;D

MasoxCZ

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #116 kdy: 29. 03. 2018, 11:38:19 »
Všichni ostatní si na práci kupují Tčková nebo Xková IBM/Lenovo, případně HPčka nebo Delly (zpravidla je důvodem rozhodnutí preference řešení klávesnice nebo touchpadu / trackpointu). Velmi výjimečně Fujitsu (všichni si ho vybrali kvůli něčemu zcela konkrétnímu = věděli co chtějí a že to ostatní nemají), sem tam nějaká Toshiba

Panove tohle je LEZ nebo MasoxCZ jeste zustal spimnkama v minulem tisicileti.

A přesně proto jsem zdůraznil, že to je moje osobní zkušenost a že můj vzorek určitě není plošně reprezentativní. Stejně jako ten tvůj, a oba jsou přibližně stejně relevantní. V angličtině se to nazývá "social bias",tedy zkreslení závislé na sociálním prostředí konkrétního pozorovatele. Pokud z toho pozorování činíš nějaký závěr, tak to zkreslení samo o sobě problém není, jsi-li si jeho existence vědom, a patřičně koriguješ (ať snížením váhy pozorování nebo získáním jiných vzorků). S čímž, soudě podle tvojí reakce, máš evidentně problém. To není nic osobního, jde jen o konstatování.

BTW nezmínil jsem tiskárnu kde jsem kdysi pracoval (konkrétně Telegraf napřed na Václaváku a po přestěhování cca '96 v Uhříněvsi) ani DTP studia a tiskárny se kterými jsem historicky spolupracoval (např. Svoboda na Smíchově a v Malešicích). Všude měli grafici, DTPáci, a zlomaři sice macky (protože na Win tehdy existoval jen PageMaker a Quark xPress na windows léta nestál za nic), ale infrastruktura byla historicky Novellovská (protože do příchodu NT3.51 nic jiného prostě neexistovalo), a po příchodu NTček všude a bez výjimky migrována na Windows Server + Active Directory, přičemž sem-tam byl do domény začleněn i nějaký ten MacServer. A to jak ve velkých tiskárnách se stovkami zaměstnanců, tak v malých studiích zhruba od 10ti lidí nahoru. A to platilo minimálně do roku 2010, kdy u nás zajištění výroby tiskovin přešlo na někoho jiného a už to jde mimo mě.

MasoxCZ

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #117 kdy: 29. 03. 2018, 11:40:40 »

A co má jako být? Zaprvé tady ty diskuze k tomu vedou, za druhe jsou tady lidi, ktere to zajima (třeba mě). Root.cz je o Unixu a tam Mac spadá. Přečti si název vlákna a pak se sám zeptej, kdo je tady offtopic, jestli ty nebo kkt1.

Mmch s ohledem na existenci WSL už nejsou off-topic ani Windows 10/2016.

Kkt1

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #118 kdy: 29. 03. 2018, 11:43:18 »
Quarkpress a pagemaker ve me vyvolava spoustu vzpominek... generovani vystupu do tiskarny u katalogu a vsichni kolem se jenom modlili at to zase nespadne...  ;D a nejlepsi odpoved na to proc nic nedelame byla ze generujeme vystup do tiskarny...  ;D jo, mladi bylo fajn.

MasoxCZ

Re:Jak tohle udělám, když nemám MacOS?
« Odpověď #119 kdy: 29. 03. 2018, 11:44:34 »
Dost trapny, bugy byli jsou a budou. U Applu je aspon jistota ze je zalataj a hlavne zaplaty dostanou vsichni cobydup. Nebo se budem predhanet a ja tady zacnu spamovat security advisory z debian.org ? To te smich hned prejde :)

Tak jistěže to zacpou a nejspíš dost rychle (v podstatě je to totéž, jako zapomenutý logger v ovladačích na HPčku). IMO to není ani velký problém, protože k jeho využití tak jako tak potřebuješ přístup k mašině, který ti dovolí ty logy vyčíst = skutečný prapůvodní průser je v tom momentě úplně někde jinde.