Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?

Konšpirátor rešpirátor

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #75 kdy: 25. 03. 2018, 07:33:34 »
Měli bychom mít možnsost reagovat, když druhá strana začne off-topic. JardaP tapetuje každou diskuzi urážkami a komolením jmen V. V. Putina, prezidenta Zemana a spol. Proč jeho nikdo za trola neoznačí? Kdo ho platí? Spolupracuje s redakcí? Proč linkování pravdivých videí vadí víc než urážky?

Ono je dost těžké se zavděčit offčanovi. Žije ve svém světě, kde prezidentem Ruské Federace je nějaký "Putler", prezident ČR je "Ovar" a uvedení jednoho odkazu na zdroj považuje za "tapetování sračkowebů"... 

Eisbrecher Keine Liebe: https://www.youtube.com/watch?v=zHhnWetoy1A


Ivan Nový

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #76 kdy: 25. 03. 2018, 08:14:46 »
@LarryIn
Je ovšem otázka zda patříte k majoritě, nebo minoritě. Pokud k majoritě, tak vaše konání směřuje k omezování minoritních názorů, pokud k minoritě, nejsou vaše stesky relevantní, protože svoboda vás nijak omezovat nemůže už z podstaty věci.

tnr

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #77 kdy: 25. 03. 2018, 09:23:07 »
Sakum prásk mi vychází, že to je tak velký problém, že nemá cenu takovou akci rozjíždět. Ekonomicky to taky postrádá smysl, protože diskuse dělají na Rootu tak malou návštěvnost, že má spíš smysl je v takové situaci zrušit než kolem toho budovat složitý a velmi problémový systém, který nikam nepovede. Proto jsme se tomu vždycky bránili.

Platí prastaré pravidlo: nekrmte trolly a nediskutujte s nimi, pokud vám to vadí.

Bodejt by diskuse mely nejakou navstevnost, kdyz slouzi z velke casti pro diskusi par jednotkam trollu / spammeru, kteri diskutuji navzajem :)

Novy navstevnik je otevre parkrat, zjisti jakou maji informacni hodnotu a vickrat uz tam nejde...

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #78 kdy: 25. 03. 2018, 10:06:03 »
Sakum prásk mi vychází, že to je tak velký problém, že nemá cenu takovou akci rozjíždět. Ekonomicky to taky postrádá smysl, protože diskuse dělají na Rootu tak malou návštěvnost, že má spíš smysl je v takové situaci zrušit než kolem toho budovat složitý a velmi problémový systém, který nikam nepovede. Proto jsme se tomu vždycky bránili.

Platí prastaré pravidlo: nekrmte trolly a nediskutujte s nimi, pokud vám to vadí.

Bodejt by diskuse mely nejakou navstevnost, kdyz slouzi z velke casti pro diskusi par jednotkam trollu / spammeru, kteri diskutuji navzajem :)

Novy navstevnik je otevre parkrat, zjisti jakou maji informacni hodnotu a vickrat uz tam nejde...
Naprostý souhlas. Já jsem kvůli trollům/offtopicům přestal číst články na Živě, protože když si přečtu článek, tak si rád přečtu i diskuzi nebo mně z toho článku není něco jasné a chci se zeptat, ale když vím jaká je tam úroveň diskuze, tak si ten samý článek otevřu z RSS čtečky na jiném serveru, kde vím, že bude diskuze odbornější.
PS: nutno podotknout, že jsem si před pár dny všiml, že z Živě zmizelo několik příspěvků od jednoho trolla (konkrétně propagoval FB stránku "nenávidím lidstvo"), takže i tam možná usoudili, že to překročilo únosnou mez.

JSH

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #79 kdy: 25. 03. 2018, 13:23:09 »
Úplně by stačilo, kdyby "korektní" účastníci diskuzí příspěvky typu off-topic ignorovali a drželi se původního tématu. V podstatě každý, kdo někoho označí za trolla, je sám trollem, protože i moralizování je trollingem.
No jo, ale co když ti tam diskutuje několik trollů? Během chvíle ti zaplevelí celou diskusi. Pak ignorování off-topic nepomůže.
Tady by IMO stačilo, kdyby byla diskuze uspořádaná stromově. Pak by stačil jeden klik a trollí diskuze by byla pryč.


JSH

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #80 kdy: 25. 03. 2018, 13:31:46 »
Ono je dost těžké se zavděčit offčanovi. Žije ve svém světě, kde prezidentem Ruské Federace je nějaký "Putler", prezident ČR je "Ovar" a uvedení jednoho odkazu na zdroj považuje za "tapetování sračkowebů"... 
Kdybys to nědělal sám (offčan), tak by ta výtka mohla mít i nějakou váhu.

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #81 kdy: 25. 03. 2018, 14:29:20 »
Úplně by stačilo, kdyby "korektní" účastníci diskuzí příspěvky typu off-topic ignorovali a drželi se původního tématu. V podstatě každý, kdo někoho označí za trolla, je sám trollem, protože i moralizování je trollingem.
No jo, ale co když ti tam diskutuje několik trollů? Během chvíle ti zaplevelí celou diskusi. Pak ignorování off-topic nepomůže.
Tady by IMO stačilo, kdyby byla diskuze uspořádaná stromově. Pak by stačil jeden klik a trollí diskuze by byla pryč.
Pořád zůstává otázka kdo ten jeden klik udělá. Když moderátor, tak to beru, ale pokud to bude muset dělat každý čtenář zvlášť, tak si moc nepomůžeš, protože se ti může off-topic rozjet až někde v podvětvi, anebo to mohou být jednotlivé příspěvky na více místech najednou.

JSH

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #82 kdy: 25. 03. 2018, 14:54:45 »
Pořád zůstává otázka kdo ten jeden klik udělá. Když moderátor, tak to beru, ale pokud to bude muset dělat každý čtenář zvlášť, tak si moc nepomůžeš, protože se ti může off-topic rozjet až někde v podvětvi, anebo to mohou být jednotlivé příspěvky na více místech najednou.
Proč by to měl dělat moderátor? Jak narazím na blábol, tak si schovám celý vyprovokovaný podstrom, páč se tam stejně nic kloudného neurodí. Ten jeden klik rád udělám. Je to nesrovnatelně jednodušší, než přeskakovat jednotlivé reakce promíchané se zbytkem. A pokud to nebude dělat moderátor, tak tu navíc nehrozí žádné stížnosti na chyby a cenzuru.
Osamělé příspěvky, na které nikdo nereaguje, mě až tak moc netrápí. Hladový troll to stejně moc dlouho nevydrží.

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #83 kdy: 25. 03. 2018, 18:58:49 »
Pořád zůstává otázka kdo ten jeden klik udělá. Když moderátor, tak to beru, ale pokud to bude muset dělat každý čtenář zvlášť, tak si moc nepomůžeš, protože se ti může off-topic rozjet až někde v podvětvi, anebo to mohou být jednotlivé příspěvky na více místech najednou.
Proč by to měl dělat moderátor? Jak narazím na blábol, tak si schovám celý vyprovokovaný podstrom, páč se tam stejně nic kloudného neurodí. Ten jeden klik rád udělám. Je to nesrovnatelně jednodušší, než přeskakovat jednotlivé reakce promíchané se zbytkem. A pokud to nebude dělat moderátor, tak tu navíc nehrozí žádné stížnosti na chyby a cenzuru.
Osamělé příspěvky, na které nikdo nereaguje, mě až tak moc netrápí. Hladový troll to stejně moc dlouho nevydrží.
Než rozhodneš jestli je něco off-topic tak si nejdřív musíš minimálně několik off-topiců přečíst a toho si budou trolové vědomi, takže toho nenechají. Navíc troll někdy nepotřebuje diskutovat, jen ti bude vkládat. Tvůj návrh v podstatě řeší jen hodně dlouhé off-topicy, ale to již můžeme nechat současný stav a dlouhé off-topicy odscrolovat. Tvůj návrh nezavrhuji, ale nemyslím si že to pomůže.

Pokud by se redakce rozhodla jen pro nějaké minimalistické řešení, tak mi připadá lepší vložit nad formulář nového příspěvku červený výstražný nápis na zákaz off-topiců (nyní je to pod formulářem malým písmem), protože jak jsem nabyl dojmu z této diskuze, tak někteří vůbec neví, že je off-topic zakázaný!

Osobně Forum nepoužívám, ale mnoho lidí si stěžovalo i tam na off-topicy, takže tam bys musel taky zavést stromovou strukturu. Mě osobně se zatím nejvíce líbil návrh od xxxxx https://forum.root.cz/index.php?topic=18019.msg257403#msg257403

Kkt1

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #84 kdy: 25. 03. 2018, 19:08:10 »
Pořád zůstává otázka kdo ten jeden klik udělá. Když moderátor, tak to beru, ale pokud to bude muset dělat každý čtenář zvlášť, tak si moc nepomůžeš, protože se ti může off-topic rozjet až někde v podvětvi, anebo to mohou být jednotlivé příspěvky na více místech najednou.
Proč by to měl dělat moderátor? Jak narazím na blábol, tak si schovám celý vyprovokovaný podstrom, páč se tam stejně nic kloudného neurodí. Ten jeden klik rád udělám. Je to nesrovnatelně jednodušší, než přeskakovat jednotlivé reakce promíchané se zbytkem. A pokud to nebude dělat moderátor, tak tu navíc nehrozí žádné stížnosti na chyby a cenzuru.
Osamělé příspěvky, na které nikdo nereaguje, mě až tak moc netrápí. Hladový troll to stejně moc dlouho nevydrží.
Než rozhodneš jestli je něco off-topic tak si nejdřív musíš minimálně několik off-topiců přečíst a toho si budou trolové vědomi, takže toho nenechají. Navíc troll někdy nepotřebuje diskutovat, jen ti bude vkládat. Tvůj návrh v podstatě řeší jen hodně dlouhé off-topicy, ale to již můžeme nechat současný stav a dlouhé off-topicy odscrolovat. Tvůj návrh nezavrhuji, ale nemyslím si že to pomůže.

Pokud by se redakce rozhodla jen pro nějaké minimalistické řešení, tak mi připadá lepší vložit nad formulář nového příspěvku červený výstražný nápis na zákaz off-topiců (nyní je to pod formulářem malým písmem), protože jak jsem nabyl dojmu z této diskuze, tak někteří vůbec neví, že je off-topic zakázaný!

Osobně Forum nepoužívám, ale mnoho lidí si stěžovalo i tam na off-topicy, takže tam bys musel taky zavést stromovou strukturu. Mě osobně se zatím nejvíce líbil návrh od xxxxx https://forum.root.cz/index.php?topic=18019.msg257403#msg257403
Jakoze vetsi vystrazny napis zakaze off topic a trollove to budou respektovat? Zajimavy nazor, neco jako dobrovolne placeni 50% dani z prijmu..

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #85 kdy: 25. 03. 2018, 20:35:16 »
...
Pokud by se redakce rozhodla jen pro nějaké minimalistické řešení, tak mi připadá lepší vložit nad formulář nového příspěvku červený výstražný nápis na zákaz off-topiců (nyní je to pod formulářem malým písmem), protože jak jsem nabyl dojmu z této diskuze, tak někteří vůbec neví, že je off-topic zakázaný!
...
Jakoze vetsi vystrazny napis zakaze off topic a trollove to budou respektovat? Zajimavy nazor, neco jako dobrovolne placeni 50% dani z prijmu..
Ne nebudou to respektovat. Pouze ti slušnější lidé si uvědomí, že na off-topicy nemají reagovat. To byl návrh pro případ, že nám pan Krčmář odepíše, že z ekonomického hlediska může do naší snahy omezit off-topic investovat pouze 10min času programátora. ;)

JSH

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #86 kdy: 25. 03. 2018, 21:17:23 »
Než rozhodneš jestli je něco off-topic tak si nejdřív musíš minimálně několik off-topiců přečíst a toho si budou trolové vědomi, takže toho nenechají. Navíc troll někdy nepotřebuje diskutovat, jen ti bude vkládat. Tvůj návrh v podstatě řeší jen hodně dlouhé off-topicy, ale to již můžeme nechat současný stav a dlouhé off-topicy odscrolovat. Tvůj návrh nezavrhuji, ale nemyslím si že to pomůže.

Pokud by se redakce rozhodla jen pro nějaké minimalistické řešení, tak mi připadá lepší vložit nad formulář nového příspěvku červený výstražný nápis na zákaz off-topiců (nyní je to pod formulářem malým písmem), protože jak jsem nabyl dojmu z této diskuze, tak někteří vůbec neví, že je off-topic zakázaný!

Osobně Forum nepoužívám, ale mnoho lidí si stěžovalo i tam na off-topicy, takže tam bys musel taky zavést stromovou strukturu. Mě osobně se zatím nejvíce líbil návrh od xxxxx https://forum.root.cz/index.php?topic=18019.msg257403#msg257403
To bude tím, že mi až tak nevadí jednotlivé výkřiky do tmy. Daleko víc mi vadí, když nějaký troll vyprovokuje flame a ten flame se pak prolíná se zbytkem diskuze. Když mě ten zbytek diskuze zajímá, tak musím číst a filtrovat. Odscrollovat to bohužel nejde, protože je to náhodně promíchané. Kdybych mohl skrýt příspěvky, které reagují na nějaký konkrétní, tak odfiltruju tak 80% balastu.

Přečíst prvních pár vět mi nevadí. Když na základě toho pak schovám desítky dalších navazujících příspěvků, tak je úplně luxusní poměr ceny a výkonu. A je to bez potřeby nějaké lidské síly pro moderování a bez diskutabilní "cenzury". Pro roota to znamená "jen" práci programátora. Což bohužel může být kámen úrazu. :(

Zdůraznění zákazu offtopiců nevyřeší vůbec nic. Trollové na něj stejně kašlou a pitomci si myslí (a budou se o tom do krve hádat), že diskutují k věci.

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #87 kdy: 25. 03. 2018, 22:10:37 »
Odscrollovat to bohužel nejde, protože je to náhodně promíchané.
Aha, ty asi myslíš forum a né diskuzi pod článkem. Protože u diskuze pod článkem je cca 6 úrovní odsazení z leva, takže to stromovou strukturu vytváří. Pouze nejde zavírat.

Tak když už by se šlo touto cestou (i když si stále myslím, že to není ideální), tak pak by to chtělo více možností filtrování: skrýt příspěvky konkrétního uživatele v dané diskuzi (nyní/skrývat vždy), skrývat včetně příspěvků které na něj reagují, odfiltrovávat podle klíčových slov, případně by mohly jít importovat filtry (aby mohli tyto filtry mezi sebou lidé sdílet) atd. Ale už tam není ten komfort. Čtenář by to musel dělat všechno sám.

LarryLin

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #88 kdy: 25. 03. 2018, 22:17:54 »
...a ještě mě napadlo na ty filtry od uživatelů pustit strojové učení, které off-topicy bude časem samo označovat. Pan Krčmář až zítra přijde do práce a zjistí, že chceme naprogramovat umělou inteligenci, tak půjde do kolen ;D

JSH

Re:Neuvažujete o zavedení moderovaných diskusí?
« Odpověď #89 kdy: 25. 03. 2018, 23:04:41 »
Aha, ty asi myslíš forum a né diskuzi pod článkem. Protože u diskuze pod článkem je cca 6 úrovní odsazení z leva, takže to stromovou strukturu vytváří. Pouze nejde zavírat.
Jo, v diskuzích pod články by bohatě stačilo tlačítko, co by zavřelo podstrom. Ty konkrétní zavřené příspěvky by se mohly uložit do uživatelského profilu. Tohle by aspoň byla pořádná motivace pro registraci.
Citace
Tak když už by se šlo touto cestou (i když si stále myslím, že to není ideální), tak pak by to chtělo více možností filtrování: skrýt příspěvky konkrétního uživatele v dané diskuzi (nyní/skrývat vždy), skrývat včetně příspěvků které na něj reagují, odfiltrovávat podle klíčových slov, případně by mohly jít importovat filtry (aby mohli tyto filtry mezi sebou lidé sdílet) atd. Ale už tam není ten komfort. Čtenář by to musel dělat všechno sám.
Sorry, přijde mi že se snažíš z kyje udělat posvěcenou stříbrnou kulku s jadernou hlavicí. ;)

Filtrování podle uživatelů, klíčových slov, nebo dokonce machine learning už je všecho pokračování toho skrýváním podstromů. Takovýhle overengineering by to zabil, ještě než by to vůbec vzniklo. Ideální je úhlavní nepřítel dostatečně dobrého. Já bych byl jako čtenář velice spokojený, kdybych měl aspoň tu možnost, udělat si všechno sám. :)