Jen textový režim v Ubuntu 10.10

Jen textový režim v Ubuntu 10.10
« kdy: 26. 02. 2011, 18:00:42 »
Kód: [Vybrat]
Ubuntu 10.10 laptop tty

laptop login:

tohle to my to vyhodí místo grafického rozhraní když zapnu laptop.Nevíte někdo jak se toho zbavit? Google říká že to něco společného s graf. kartou od nvidia a to bude asi ten problém protože já mám graf. kartu od intelu 
« Poslední změna: 27. 02. 2011, 21:08:23 od Petr Krčmář »


Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2011, 19:26:37 »
1) Napis obsah suboru /etc/X11/xorg.conf
2) Spusti startx a napis co to spravi

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2011, 19:57:35 »
píše to
Kód: [Vybrat]
X.org X server 1.9.0
release date 2010-8-20
X protocol version 11,revision 0
....
je tam toho ještě sousty dalšího ale myslím že tohle bude to hlavní

jay

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2011, 22:06:31 »
Stlač F1

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2011, 07:51:21 »


Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2011, 14:21:05 »
jay: jak jsi to myslel? jak mu v konzoli pomůže F1?
Gerret: Promiň, ale takhle ti nikdo neporadí. Něco se dá možná vyčíst z /etc/X11/xorg.conf a něco z výpisu chyby která se zobrazí, když se pokusíš nahodit Xka. to ti psal hned první přispěvatel. xorg.conf jsi sem nedal (jestli třeba nevíš, jak ho z tým mašiny dostat, tak to musíš říct a ne čekat, že se to nějak pořeší samo. Ty chceš radu, tak se musíš trochu snažit.)
Jen tak zběžně jsem zjistil, že je možný, že neexistuje, pak můžeš zkusit postupovat podle http://askubuntu.com/questions/25746/etc-x11-xorg-conf-doesnt-exist (netestoval jsem to, jen se snažím nakopnout nějakým směrem).
A přestože nerozumíš věci, tak jsi zapojil vlastní uvažování a z výpisu po "startx" jsi napsal pouze první tři řádky. Použij "startx > soubor" (popř. "startx | tee soubor", pokud chceš vidět výpis i na obrazovce) a pak sem soubor vlož. Mimochodem dlouhý výpisy je vhodné publikovat např. pomocí služby http://pastebin.com/.
A aby bylo jasno, s tvým problémem ti asi dál neporadím, protože na to znalosti nemám, ale zjevně jsi potřeboval radu, jak se lépe zeptat na řešení svého problému... Jediná naprosto základní věc, co mě napadá (kdybys to náhodou nevěděl), že pomocí Ctrl + Alt + (F1 - F6) se přepíná mezi šesti textovými konzolemi a Ctrl + Alt + (F7 nebo F8) přepne do grafického módu, pokud Xka beží. Takže se můžeš zkusit přepnout, ale tak jednoduchý to asi nebude, kdyby Xka běžely, tak by tě to tam pustilo samo...

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #6 kdy: 27. 02. 2011, 15:38:09 »
Potřeboval jsem radu jak ho vypnou ale teď už jsem to vyřešil reinstallem OS.
Teď bych se chtěl zeptat jestli je X server do linuxu zabudován na default.

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #7 kdy: 27. 02. 2011, 17:06:15 »
nic proti začátečníkům, já taky s linuxem začínám a moc toho neumím. Ale tohle je fakt hloupej dotaz. Čemu říkáš do linuxu zabudován na default? Součástí jádra samozřejmě není a vzhledem k tomu že je asi tak <irony>šedesátsedmtissícčtyřistadevadesátšest</irony> linuxových distribucí, tak tě pravděpodobně zajímá nějaká konkrétní -> podívej se třeba na webové stránky té které. Pokud jsi u mašiny, vidíš textovou konzoli, tak proč to nezkusit? (právě ono startx), pokud to chceš zjistit bez spouštění, tak se to dá i pro začátečníka s potuchami o existenci balíčkovacích systémů, příkazu man a třeba grep usoudit ze seznamu nainstalovaných balíků: dpkg --get-selections | grep xorg

dustin

Re: Jen textový režim v Ubuntu 10.10
« Odpověď #8 kdy: 28. 02. 2011, 10:10:40 »
Když už jsi v té konzoli, napiš

sudo /etc/init.d/gdm restart

Restartuješ gnome login manager.
A napiš, co to udělá.

Michal

Re: Jen textový režim v Ubuntu 10.10
« Odpověď #9 kdy: 08. 04. 2011, 00:00:29 »
Ja som to vyriesil takto: vlozis CD s Ubuntu, das sa do rezimu ze chces skusit nie instalovat Ubuntu, najde ten config subor ale nie na spustenom Ubuntu ale na tvojom nainstalovan, a prepis ho na povodny, mozes pouzit ten co bezi z CDcka a mas to.

x

Re: Jen textový režim v Ubuntu 10.10
« Odpověď #10 kdy: 08. 04. 2011, 05:56:16 »
Kód: [Vybrat]
Ubuntu 10.10 laptop tty

laptop login:

tohle to my to vyhodí místo grafického rozhraní když zapnu laptop.Nevíte někdo jak se toho zbavit? Google říká že to něco společného s graf. kartou od nvidia a to bude asi ten problém protože já mám graf. kartu od intelu

Zbavis se toho tak, ze napred budes delat co mas nez se do neceho pustis. Napred prectenim tohohle http://wiki.ubuntu.cz/Termin%C3%A1l

Google toho nakeca, ale usoudit, ze kdyz Google keca o Nvidia a problem je to pro tebe proto, protoze mas Nvidia, tak to uz chce hodne velkou predstavivost.

Kdyz pouzivas Ubuntu, tak zacinej s Ubuntu a ne Google http://wiki.ubuntu.cz/Hardware#Zobrazen.2BAO0-  (netusim kde se bere mezi lidma ten stupidni zvyk zacinat uplne jinde nez je evidentni)

x

Re: Jen textový režim v Ubuntu 10.10
« Odpověď #11 kdy: 08. 04. 2011, 05:57:25 »
s/Nvidia/Intel

x

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #12 kdy: 08. 04. 2011, 05:59:27 »
píše to
Kód: [Vybrat]
X.org X server 1.9.0
release date 2010-8-20
X protocol version 11,revision 0
....
je tam toho ještě sousty dalšího ale myslím že tohle bude to hlavní

To myslis spatne, protoze tohle je jen verze X, ktera je v podstate to posledni dulezite. Zajimave jsou ty pripadne chybove hlasky a taky prozkoumani souboru /var/log/Xorg.0.log

x

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #13 kdy: 08. 04. 2011, 06:01:38 »
Stlač F1

Takovi pomocnici co ani netusi o cem se mluvi a jak system funguje jsou fakt nejlepsi ;-)

x

Re: Ubuntu 10.10 laptop tty
« Odpověď #14 kdy: 08. 04. 2011, 06:03:59 »
Potřeboval jsem radu jak ho vypnou ale teď už jsem to vyřešil reinstallem OS.
Teď bych se chtěl zeptat jestli je X server do linuxu zabudován na default.

Chtel jsi rict asi jak vypnout PC, ze? Ale to jsi se neptal ;-) Reinstall OS neni reseni. Reseni by bylo, ze by sis v man strankach primo na tom nainstalovanem systemu nasel jak se ten pocitac vypina nebo jak opravit/otestovat X.

A ptat se na neco co bylo za poslednich cca 20 let popsano a probrano snad milionkrat na hromade stranek, tak to je fakt dobre.