Ako funguje FB Messenger

soooner

Ako funguje FB Messenger
« kdy: 21. 03. 2018, 14:09:15 »
Ahojte, troska teoreticka otazka; Viete mi niekto vysvetlit ako funguje messenger? Ake protokoly pouziva? Popripade doporucit nejaky dobry clanok o pouzitych technologiach a ako to cele funguje?

Myslel som ze to bezi na websocketoch ale ked sledujem sietovu aktivitu tak sa vyvolavaju nepravidelne requesty, takze ws to asi nebudu. Ak zacnem niekomu pisat do chatovacieho okna, taktiez sa neprevola nejaky request ktory by umoznil to, ze prijemca na druhej strane je informovany o tom ze mu tu spravu pisem. Ako to teda funguje??


anon

Re:Ako funguje FB Messenger
« Odpověď #1 kdy: 21. 03. 2018, 14:27:03 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako funguje FB Messenger
« Odpověď #2 kdy: 21. 03. 2018, 16:54:24 »
Ak zacnem niekomu pisat do chatovacieho okna, taktiez sa neprevola nejaky request ktory by umoznil to, ze prijemca na druhej strane je informovany o tom ze mu tu spravu pisem. Ako to teda funguje??

Typicky IM nikoho nenotifikuje, ze mu pisete, dostane az zpravu, kterou odeslete. Fejsbuuk Messenger tohle dela? To jsem videl akorat v Pidginu na XMPP, kdyz aktivuju prislusny plugin.

DK

Re:Ako funguje FB Messenger
« Odpověď #3 kdy: 21. 03. 2018, 18:06:04 »
Povetsinou HTTP long polling

.

Re:Ako funguje FB Messenger
« Odpověď #4 kdy: 21. 03. 2018, 23:57:22 »
Ak zacnem niekomu pisat do chatovacieho okna, taktiez sa neprevola nejaky request ktory by umoznil to, ze prijemca na druhej strane je informovany o tom ze mu tu spravu pisem. Ako to teda funguje??

Typicky IM nikoho nenotifikuje, ze mu pisete, dostane az zpravu, kterou odeslete. Fejsbuuk Messenger tohle dela? To jsem videl akorat v Pidginu na XMPP, kdyz aktivuju prislusny plugin.
Naopak, dnes to mají skoro všechny messengery (FBM zrovna nepoužívám, takže nemohu potvrdit) a je to docela dobrá funkce, člověk aspoň ví, jestli komunikace pokračuje, nebo ne.