Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?

síťař

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #15 kdy: 19. 03. 2018, 18:31:59 »
Toto je cisty marketing a realne nepomoze. Ja (55x GPU) nakpujem v malom (po 3 - 4 kusy), co je pre normalneho firemneho zakaznika uplne bezne. Vacsia miner gruppa ktoru poznam, zase nakupuje ako distributor po 100 ks. Nikto nevie kde tie GPU skoncia.
ALE, dobra sprava (nie pre mna) je, ze napriklad mne velmi klesli vynosy v poslednych 2 mesiacoch... Klesli uz pod uroven jesene 2017 ked sa spustil osial. Taktiez som v poslednej dobe spozoroval niekolko inzeratov na odpredaj celej farmy za normalnu cenu (pod aktualnu cenu HW), co celkom dobre znaci trend.

Vy gameri nas este budete milovat ked zacneme masovo rozpredavat GPU :)

Co s tou grafikou udělá nonstop provoz na plnej výkon? Já bych GPU od těžaře nekoupil.
Blbý, že to nepoznáš protože inzeráty budou plné lákadel jako "málo používaná", "téměř nevyužitá", "přecházím na notebook a hry nehraji" ... Těhlech smaženek bude všude plno. Na druhou stranu tomu bude odpovídat cena.


Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #16 kdy: 19. 03. 2018, 18:59:23 »
hoši napadnulmě takovej uměleckej projekt 8)
koupil byse kamión plnej gpuček a před zrakama majnerů a gejmerů byse to vyklopilo do mlátičky 8) 8)
byla byto větší sranda než bagrem zahrabat stíhačku 8) 8)

se vybodnete na hrani a radsi jdete ven za děvčaty.
lepší než karta řady 1080 je kartářka 90 60 90 300 400 500  8) 8)
https://www.youtube.com/watch?v=64nT04ViA84

Toto je cisty marketing a realne nepomoze. Ja (55x GPU) nakpujem v malom (po 3 - 4 kusy), co je pre normalneho firemneho zakaznika uplne bezne. Vacsia miner gruppa ktoru poznam, zase nakupuje ako distributor po 100 ks. Nikto nevie kde tie GPU skoncia.
ALE, dobra sprava (nie pre mna) je, ze napriklad mne velmi klesli vynosy v poslednych 2 mesiacoch... Klesli uz pod uroven jesene 2017 ked sa spustil osial. Taktiez som v poslednej dobe spozoroval niekolko inzeratov na odpredaj celej farmy za normalnu cenu (pod aktualnu cenu HW), co celkom dobre znaci trend.

Vy gameri nas este budete milovat ked zacneme masovo rozpredavat GPU :)

Co s tou grafikou udělá nonstop provoz na plnej výkon? Já bych GPU od těžaře nekoupil.
Blbý, že to nepoznáš protože inzeráty budou plné lákadel jako "málo používaná", "téměř nevyužitá", "přecházím na notebook a hry nehraji" ... Těhlech smaženek bude všude plno. Na druhou stranu tomu bude odpovídat cena.
to těm sockám cosi to budou kupovat pobazarech na hraní her bude bohatě stačit 8) 8) špína zulice si nic lepšího nezaslouží 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

shemale

Re:Grafické karty
« Odpověď #17 kdy: 19. 03. 2018, 20:22:44 »
Dokud se na ně budou stát fronty a všechny kusy se prodají víceméně skoro před naskladněním, tak nebudou ani karty, ani normální ceny. Těžiči by měli už táhnout jinam, resp. obstarat si jinou alternativu výkonu. Hráči jsou v zadeki...
To je úhel pohledu... :-D Pro minery, jsou zájmy hráčů také v zadeky. Nehledě, že pro nVidiu jsou právě zajímavější mineři, zisky mají především díky nim.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #18 kdy: 19. 03. 2018, 20:25:52 »
hoši napadnulmě takovej uměleckej projekt 8)
koupil byse kamión plnej gpuček a před zrakama majnerů a gejmerů byse to vyklopilo do mlátičky 8) 8)

Mas moznost to zaplatit. Schvalne, jak se budes chlamat.

Citace
to těm sockám cosi to budou kupovat pobazarech na hraní her bude bohatě stačit 8) 8) špína zulice si nic lepšího nezaslouží 8)

Z cehoz a tez z vyse uvedeneho usuzuji, ze ty budes take pekny kus vola.

síťař

Re:Grafické karty
« Odpověď #19 kdy: 19. 03. 2018, 21:14:59 »
... Nehledě, že pro nVidiu jsou právě zajímavější mineři, zisky mají především díky nim. ...
nVidia a ostatní nevidí těžená na grafických kartách rádi a preferovali by prodávat dedikované karty určené speciálně na těžení. Jen že zaspali dobu a teď se klepou strachy. Sice je to nepravděpodobné, ale kdyby těžení na grafikách z nějakého důvodu krachlo tak by se na trhu objevilo tolik bazarových karet za pakatel, že by několik let neprodali ani jeden novej kousek.


Re:Grafické karty
« Odpověď #20 kdy: 19. 03. 2018, 23:38:00 »
To je úhel pohledu... :-D Pro minery, jsou zájmy hráčů také v zadeky. Nehledě, že pro nVidiu jsou právě zajímavější mineři, zisky mají především díky nim.

Herní průmysl je etablovaný, roste, zvedá se báze lidí a má potenciál. Kryptoměny na gpu jsou krátkodobá věc a představa, že nvidia po 25 letech budování herního trhu z něho odejde kvůli něčemu co tady zítra v téhle podobě být nemusí je hodně nedomyšlená.


Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #21 kdy: 20. 03. 2018, 00:02:07 »
hoši napadnulmě takovej uměleckej projekt 8)
koupil byse kamión plnej gpuček a před zrakama majnerů a gejmerů byse to vyklopilo do mlátičky 8) 8)

Mas moznost to zaplatit. Schvalne, jak se budes chlamat.

Citace
to těm sockám cosi to budou kupovat pobazarech na hraní her bude bohatě stačit 8) 8) špína zulice si nic lepšího nezaslouží 8)

Z cehoz a tez z vyse uvedeneho usuzuji, ze ty budes take pekny kus vola.

to zaplatí ministerstvo kultury 8) 8) 8) stejně jako stou stíhačkou 8)
jen se půlka nákladu karet cestou z fabriky domlátičky ztratí 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #22 kdy: 20. 03. 2018, 09:03:42 »
to zaplatí ministerstvo kultury 8) 8) 8) stejně jako stou stíhačkou 8)
jen se půlka nákladu karet cestou z fabriky domlátičky ztratí 8) 8)

Nicmene plati, ze kamion funkcnich zarizeni, navic pro pochybnou zabavu, znici jen vul. Take jen snobsky vul nazyva lidi, kteri zrovna nejsou milionari, spinou z ulice. Zamysli se nad sebou a pak skoc pod vlak.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #23 kdy: 20. 03. 2018, 09:30:18 »
Vy gameri nas este budete milovat ked zacneme masovo rozpredavat GPU :)

Co s tou grafikou udělá nonstop provoz na plnej výkon? Já bych GPU od těžaře nekoupil.
Mám to stejně - já bych momentálně (a v následujících letech) na inzerát grafiku nekoupil.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #24 kdy: 20. 03. 2018, 10:09:28 »
Vy gameri nas este budete milovat ked zacneme masovo rozpredavat GPU :)

Co s tou grafikou udělá nonstop provoz na plnej výkon? Já bych GPU od těžaře nekoupil.
Mám to stejně - já bych momentálně (a v následujících letech) na inzerát grafiku nekoupil.

Sklamem vas... Par rokov dozadu, ked som tazil este BTC na GPU v desktopoch v office, ano... Karty "odchadzali", boli prehriate, spotrebu mali obrovsku.
Dnes si naopak myslim, ze tie karty budu v lepsom stave nez rovnako dlho pouzivana hracska GPU. Dovody:

1) Konstantna sledovana teplota, podstatne nizsia nez je pre pod zatazou GPU bezne (< 55 st.C.)
2) Openspace design rigov, karty vyhradne s blowermi, rozdelenie na studenu a teplu ulicku
3) Podtaktovane a underclocked GPU, velmi mierne OC VRAM ale tiez underclocked
4) Pomer spotreby el.e. a hashovacieho vykonu je pre mna dolezitejsi nez len vykon.
Default: 1800 CN h/s, spotreba 180 W per karta (GPU aj VRAM sa zahrievaju, dochadza k thermal throttlingu)
Optimalizovana: 1950 CN h/s, spotreba 150 W per karta (GPU ani VRAM sa neprehrievaju, ziaden TT)
Max OC: 2050 CN h/s, spotreba 250 W per karta
5) GPU ventilatory su na konstatnych 3000 rpm
6) Privadzany vzduch je skoro v data centrovej kvalite (predimenzovane filtre F7)

GPU v hracskych PC byvaju casto automaticky a nezmysluplne OCovane priamo cez AMD tooly alebo tooly vyrobcu karty... Chladenie byva nedostatocne a s kopou prachu ako bonus.

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #25 kdy: 20. 03. 2018, 10:17:10 »
to zaplatí ministerstvo kultury 8) 8) 8) stejně jako stou stíhačkou 8)
jen se půlka nákladu karet cestou z fabriky domlátičky ztratí 8) 8)

Nicmene plati, ze kamion funkcnich zarizeni, navic pro pochybnou zabavu, znici jen vul. Take jen snobsky vul nazyva lidi, kteri zrovna nejsou milionari, spinou z ulice. Zamysli se nad sebou a pak skoc pod vlak.
jardo jakou pochybnou zábavu toby bylo přece umění 8) 8) a lepšílidi jako já rozhodně nepáchaj sebevražu sockou 8)

hele jestli tady s pavu nemáte nagrafiky tak já vám ztý půlky cose teda stratí cestou každýmu jednu schovám ajeto ne 8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Grafické karty
« Odpověď #26 kdy: 20. 03. 2018, 10:17:26 »
... Nehledě, že pro nVidiu jsou právě zajímavější mineři, zisky mají především díky nim. ...
nVidia a ostatní nevidí těžená na grafických kartách rádi a preferovali by prodávat dedikované karty určené speciálně na těžení. Jen že zaspali dobu a teď se klepou strachy. Sice je to nepravděpodobné, ale kdyby těžení na grafikách z nějakého důvodu krachlo tak by se na trhu objevilo tolik bazarových karet za pakatel, že by několik let neprodali ani jeden novej kousek.

Exactly. Inak karty na tazenie boli na vysmech!
Ziaden added value pre tazica z mojho pohladu, snad az na chlp lepsie chladenie, kedze nemali konektory. Karty boli predrazene, mali kratsiu zaruku... A vyrobcovia z pre mna nepochopitelneho dovodu ani na tychto kartach nepreferuju blower style chladenie.

cena -
chladenie -
zaruka -
odpredatelnost casom -

WTF by som mal kupovat gpu na tazenie?

/dev/random

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #27 kdy: 20. 03. 2018, 10:30:28 »
to PCnity:

Zabudate na vela komponentov, ktore maju zivotnost urcovanu prevazne "motohodinami", (napr. kondenzatory). Ja osobne take grafiky kupovat nebudem a to som kupoval bazarove grafiky casto.

Majkl

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #28 kdy: 20. 03. 2018, 11:43:36 »
Vzhledem k tomu, že upgrade PC jsem odkládal dost dlouho (a chtěl jsem si zahrát ve 2K i nějaké novější hry), holt mi nezbylo nic jiného než si trochu připlatit - smutné je, že koupě 1080 za necelých 20k byl v současné situaci ještě dobrý kauf, jak v posledních týdnech sleduji.

Byly chvíle, kdy české eshopy měly skutečně skladem předražené 1060 a cca 12-13k a pak jen 1080ti s cenami okolo 30k - a nic mezi tím…

Cek

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #29 kdy: 20. 03. 2018, 12:12:52 »
Vzhledem k tomu, že upgrade PC jsem odkládal dost dlouho (a chtěl jsem si zahrát ve 2K i nějaké novější hry), holt mi nezbylo nic jiného než si trochu připlatit - smutné je, že koupě 1080 za necelých 20k byl v současné situaci ještě dobrý kauf, jak v posledních týdnech sleduji.

Byly chvíle, kdy české eshopy měly skutečně skladem předražené 1060 a cca 12-13k a pak jen 1080ti s cenami okolo 30k - a nic mezi tím…

Byly taky chvile, kdy eshopy nemely ZADNE karty lepsi nez GF 1050.....ani ty predrazene....