Testy na pohovoroch

pra

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #165 kdy: 23. 03. 2018, 15:14:30 »
Osobne by som spravil pravidelne vzdelávací bootcamp, kde by som pozval čo najviac ľudí, ....

I kdyz zanedbam vsechny ostatni naklady, tak abych mohl udelat bootcamp pro dejme tomu 20 zajemcu, budu muset presmerovat fulltime ekvivalent alespon jednoho seniora na to skoleni. Kdyz budu mit stesti tak po tom mesici nabidnu kontrakt peti z nich. 3 odmitnou, protoze se se chteli jen zadarmo, nebo dokonce za nejakou odmenu proskolit. Jeden odejde po pul roce za "lepsim". Jeden mi zustane a po nejakem case si z nej vychovam zamestnance ktery bude firme neco prinaset. Idea je to pekna, ale ekonomicky se to nevyplati. Pokud vim tak firmy co delaji bootcampy na to cerpaji dotace.


s

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #166 kdy: 23. 03. 2018, 15:45:49 »
Mam zkusenost s pohovorem google a facebook. Odpoved "vygooglim" jde pouzit jen v urcite fazi pohovoru. Pak  dostanete fixu, ukol a pis kod na tabyli! Ja si pamatuju 2 ukoly:

1. Vstup - seznam hran grafu [id hrany] => [id hrany]. Napsat program ktery zjisti, jestli je v grafu cyklus.

2. Vstup - reference/pointer na uzel v grafu. Kazdy uzel v grafu je dosazitelny z kazdeho dalsiho. Napis program, ktery cely graf zkopiruje.

Je to hodne o treningu a taky o stesti. Ja se 2x probojoval telefonima screeningama a kodovanim v google-doc s "pritelem na telefonu" k on-site do Londyna a SF, tam sem to ale nedal. 5 hodin, kazda hodina s nekym jinym a dycky se nasel nekdo, kdo nesednul.

Kazdopadne, je dobre to zkusit. Google/Facebook jsou dobra cestovni kancelar. Zaplati letenky, 2 noci v hotelu, proplati jidlo a neni problem si to spojit s dovolenou. A kdyz dostanete offer, s trochou stesti dostanete i H1B a papa Kocourkove!

Jester

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #167 kdy: 24. 03. 2018, 00:58:35 »
Mam zkusenost s pohovorem google a facebook. Odpoved "vygooglim" jde pouzit jen v urcite fazi pohovoru. Pak  dostanete fixu, ukol a pis kod na tabyli! Ja si pamatuju 2 ukoly:

1. Vstup - seznam hran grafu [id hrany] => [id hrany]. Napsat program ktery zjisti, jestli je v grafu cyklus.

2. Vstup - reference/pointer na uzel v grafu. Kazdy uzel v grafu je dosazitelny z kazdeho dalsiho. Napis program, ktery cely graf zkopiruje.

Je to hodne o treningu a taky o stesti. Ja se 2x probojoval telefonima screeningama a kodovanim v google-doc s "pritelem na telefonu" k on-site do Londyna a SF, tam sem to ale nedal. 5 hodin, kazda hodina s nekym jinym a dycky se nasel nekdo, kdo nesednul.

Kazdopadne, je dobre to zkusit. Google/Facebook jsou dobra cestovni kancelar. Zaplati letenky, 2 noci v hotelu, proplati jidlo a neni problem si to spojit s dovolenou. A kdyz dostanete offer, s trochou stesti dostanete i H1B a papa Kocourkove!
Nevím, jak Facebook, ale u Googlu ty testy nejsou tak těžké, když člověk zachová klid.

milan

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #168 kdy: 24. 03. 2018, 07:29:56 »
Kto uz by len chcel robit pre google alebo facebook. Firmy zamerane na spehovanie uzivatelov, zbieranie dat a ich poskytovanie pre CIA.

Bollocks

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #169 kdy: 24. 03. 2018, 09:40:51 »
Kto uz by len chcel robit pre google alebo facebook. Firmy zamerane na spehovanie uzivatelov, zbieranie dat a ich poskytovanie pre CIA.
To neřeš, ty bys neprošel ani prvním screeningem.


GarbageCollector

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #170 kdy: 15. 04. 2018, 14:23:48 »
Ale tam samozrejme nedavaji takove penize jako dostavaji lopaty v Praze.
Ked dam slova "lopata a programovanie" do googla, tak ma odkazuje len na toto forum. Z toho mi vyplyva, ze lopaty su prave na tomto fore :)
Ano, toto je fórum lopat a absolventů LGBT studies a podobných pseudooborů.

ttt

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #171 kdy: 15. 04. 2018, 15:08:22 »
Kto uz by len chcel robit pre google alebo facebook. Firmy zamerane na spehovanie uzivatelov, zbieranie dat a ich poskytovanie pre CIA.
plne suhlasim))
taktiez nezaujem o take spolocnosti
korporat to ano, ovsem ne data mining))

GarbageCollector

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #172 kdy: 15. 04. 2018, 15:28:30 »
Kto uz by len chcel robit pre google alebo facebook. Firmy zamerane na spehovanie uzivatelov, zbieranie dat a ich poskytovanie pre CIA.
plne suhlasim))
taktiez nezaujem o take spolocnosti
korporat to ano, ovsem ne data mining))
Data sbírají všichni.

balki

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #173 kdy: 16. 04. 2018, 09:00:25 »
Co si myslite o testoch na pohovoroch? Hlavne, ak uz sa o miesto uchadzaju ludia s nejakymi skusenostami. Pochopim to u absolventov, alebo ludi s malou praxou, ale u ludi so 4 a viac rocnou praxou? Neviem co je zmyslom tych testov, nakolko kandidat byva na pohovore v strese, takze moze sa stat, ze spravi chybu. Nehovoriac o tom, ze v testoch byvaju chytaky a take veci, s ktorymi sa clovek nikde nestretol a asi ani nestretne. To mi pride, ako ked sa na VS programovalo na papier :)

U nas to je tak, ze sa nehladi na bodkociarky, alebo zatvorku, ale na to, ci clovek nie je totalne jelito.