Testy na pohovoroch

jpu

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #15 kdy: 16. 03. 2018, 11:14:31 »
to sa snazim povedat. ze castokrat byvaju v teste otazky, ktore niekedy nevedia ani sami zodpovedat. popr. najdu test na internete aj s odpovedami a tie davaju


Jester

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #16 kdy: 16. 03. 2018, 11:17:17 »
Nehovoriac o tom, ze v testoch byvaju chytaky a take veci, s ktorymi sa clovek nikde nestretol a asi ani nestretne.
To mi připomíná, potřebovali jsme rozšířit tým, ani to nemusel být nějaký super ultra top expert, protože jsme se potýkali s nedostatkem lidí a prostě i učenlivý absolvent by klidně stačil. Teamleader řekl, že by potřeboval sestavit nějaký test pro ověření schopností uchazeče. Pověřil tím dvě nejlepší esa z týmu, seniorní experty a ti si vzájemně dávali ty nejhnusnější špeky, které dokázali vymyslet a když jeden z nich neznal odpověď na otázku toho druhého, tak tu otázku napsali do seznamu, který pak dali teamleaderovi. Dokážu si představit, jak se asi musel cítit průměrný uchazeč, který neměl šanci odpovědět správně ani na polovinu z těch otázek, natož aby ty otázky dostal absolvent, který si po škole hledá první zaměstnání.
Správně navržené otázky by měly testovat kreativitu, dávat tam chytáky je volovina.

Kit

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #17 kdy: 16. 03. 2018, 11:30:25 »
IP Subnets, bez kalkulacky dost zle, ak s tym nerobis stale (co robia viac menej len chalani od CISCO a spol).

Tohle bych dal levou zadní. Otázkou je, k čemu by to bylo dobré. Rozumný admin nepoužije masky, ale třídy adres, aby ta síť byla přehledná.

Kit

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #18 kdy: 16. 03. 2018, 11:38:10 »
Neviem co je zmyslom tych testov, nakolko kandidat byva na pohovore v strese, takze moze sa stat, ze spravi chybu. Nehovoriac o tom, ze v testoch byvaju chytaky a take veci, s ktorymi sa clovek nikde nestretol a asi ani nestretne.

Už jsem se s několika takovými chytáky setkal. Buď jsem ho dal, anebo ne. Jeden z nich mě dost pobavil, protože zadání na první pohled vypadalo jako porucha na telegrafní lince.

Stres je dobré nechat doma. Nepřišel jsem na výslech, ale na pohovor.

pepa

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #19 kdy: 16. 03. 2018, 12:08:29 »
Neudělals ?


Skid

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #20 kdy: 16. 03. 2018, 12:18:29 »
Tohle bych dal levou zadní. Otázkou je, k čemu by to bylo dobré. Rozumný admin nepoužije masky, ale třídy adres, aby ta síť byla přehledná.

Az budes delat ve firme, kde ty site jsou fakt rozsahle, tak prijdes na to, ze to muze byt i jinak, a neni to vzdy jen o rozumu...
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- PE Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

seter

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #21 kdy: 16. 03. 2018, 12:30:11 »
Běžně se vyskytují testy, kde i správná odpověď je považována za chybnou. Do takové firmy nemá význam vstupovat.

Jenže nepoužívání setterů a else u if není správná odpověď ;D

Kit

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #22 kdy: 16. 03. 2018, 12:57:13 »
Běžně se vyskytují testy, kde i správná odpověď je považována za chybnou. Do takové firmy nemá význam vstupovat.

Jenže nepoužívání setterů a else u if není správná odpověď ;D

Divil by ses, že v tomhle směru jsme to měli oboustranně správně. Dokonce věděli, co je to zapouzdření a k čemu je Démeteřin zákon.

phpkral

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #23 kdy: 16. 03. 2018, 13:05:37 »
IP Subnets, bez kalkulacky dost zle, ak s tym nerobis stale (co robia viac menej len chalani od CISCO a spol).

Tohle bych dal levou zadní. Otázkou je, k čemu by to bylo dobré. Rozumný admin nepoužije masky, ale třídy adres, aby ta síť byla přehledná.
Muzes tohle vic vysvetlit tem co by se radi poucili??

Petr

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #24 kdy: 16. 03. 2018, 13:20:50 »
Tak schvalne nedavno jsem dostal za ukol udelat pohovor pro potencialniho kolegu.
Dal jsem mu na papire tohle:
Kód: [Vybrat]
        List<String> list = new ArrayList<>();
        list.add("fine");
        list.add("fine");
        list.add("wrong");
        list.add("fine");
        list.add("fine");

        for (String s: list) {
            if(s.equals("wrong")){
                list.remove(s);
            }
        }

        System.out.println(list.size());

Otazka znela jestli se mu to libi. A jestli ne, tak co by udelal jinak.
Myslite, ze je to rozumna otazka co dat na pohovoru kolegovi s 10+ lety praxe v C++ a rokem javy?

jpu

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #25 kdy: 16. 03. 2018, 13:24:36 »
Citace
List<String> list = new ArrayList<>();
bud to bol chytak, alebo si to zle spravil. nieco taketo nejde spravit, aspon nie v C#

Petr

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #26 kdy: 16. 03. 2018, 13:26:59 »
Citace
List<String> list = new ArrayList<>();
bud to bol chytak, alebo si to zle spravil. nieco taketo nejde spravit, aspon nie v C#

Sorry, nezminil jsem ze je to Java...

Kit

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #27 kdy: 16. 03. 2018, 13:39:59 »
IP Subnets, bez kalkulacky dost zle, ak s tym nerobis stale (co robia viac menej len chalani od CISCO a spol).

Tohle bych dal levou zadní. Otázkou je, k čemu by to bylo dobré. Rozumný admin nepoužije masky, ale třídy adres, aby ta síť byla přehledná.
Muzes tohle vic vysvetlit tem co by se radi poucili??

Třída A - IP začíná 0xxxxxx - maska 255.0.0.0
Třída B - IP začíná 10xxxxx - maska 255.255.0.0
Třída C - IP začíná 110xxxx - maska 255.255.255.0

Je k tomu dobré znát i privátní rozsahy adres. Pro většinu běžných sítí tohle prostě stačí.

v

Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #28 kdy: 16. 03. 2018, 13:43:54 »
Tak schvalne nedavno jsem dostal za ukol udelat pohovor pro potencialniho kolegu.
Dal jsem mu na papire tohle:
Kód: [Vybrat]
        List<String> list = new ArrayList<>();
        list.add("fine");
        list.add("fine");
        list.add("wrong");
        list.add("fine");
        list.add("fine");

        for (String s: list) {
            if(s.equals("wrong")){
                list.remove(s);
            }
        }

        System.out.println(list.size());

Otazka znela jestli se mu to libi. A jestli ne, tak co by udelal jinak.
Myslite, ze je to rozumna otazka co dat na pohovoru kolegovi s 10+ lety praxe v C++ a rokem javy?
IMHO dobrá otázka (C++ 6 let, Javu viděl naposledy před šesti lety), nad modifikací kolekce během procházení se často pozastavím

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Testy na pohovoroch
« Odpověď #29 kdy: 16. 03. 2018, 13:46:41 »
Myslite, ze je to rozumna otazka co dat na pohovoru kolegovi s 10+ lety praxe v C++ a rokem javy?

není. Kdo něco umí, chce u pohovoru výzvu, na které může ukázat své schopnosti, ne triviální opravu syntaktické chyby.