VGA to HDMI/(mini)DisplayPort

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« kdy: 11. 03. 2018, 21:55:52 »
Ahoj, mam monitor Dell U2414H, so vstupmi HDMI, DisplayPort a miniDisplayPort. Chcem k nemi pripojit PC (stary tower server), ktory ma iba VGA vystup. Je mozne tento monitor pripojit k PC?

Skusal som kupit kabel "VGA samec - VGA samec" a redukciu "VGA samica - (mini)DP" ale monitor sa chova ako by bol bez signalu. Trochu som googloval a nasiel som nieco o tom, ze VGA analog a DP digital, tak to tymto smerom (z VGA do DP) nepojde bez nejakeho aktivneho prvku. je to naozaj tak? monitor potrebujem mat pripojeny k tomu pc len obcas, tak neviem ci by nebolo lacnejsie kupit nejaky stary LCD monitor na bazare.

dik za kazdy tip


ovcan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2018, 22:56:48 »
nepojde to priamo, pretoze vga - analogovy signal a hdmi - digitalny , takze bez aktivneho konvertera to neprepojis.
otazne je co skor potrebujes, ci ten konvertor ,alebo si zohnat nejaky staru grafiku s dvi ci hdmi vystupom za pet petdesiat a supnut to do toho stroja, ked je to mozne.
alebo si kupit za 5,5 monitor s vga :-)
tolko moznosti :-D

aaa

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2018, 23:32:09 »
Ten aktivní převodník z vga na hdmi stojí na ebay kolem 7 - 10USD. další možnost je jinej starší monitor nebo nějaký remote desktop software

CoffeeMan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2018, 09:52:55 »
Podle mě to nepůjde nebo to půjde s obtížemi. Rychle jsem projel ty redukce a tam je fór v tom, že ono to funguje HMDI (PC) -> VGA (monitor). Nikoliv naopak.

Protože jak nějakou jednoduchou redukcí dostanete z analogového obrazového signálu digitální?

CoffeeMan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2018, 10:04:06 »
Prakticky ta redukce musí obsahovat stejnou elektroniku, kterou obsahují LCD monitory, co mají VGA vstup. No nic jsem nenašel. Třeba jsem špatně hledal.

Jestli to není notebook, ale desktop, tak sehnat někde jinou nebo nějakou grafickou kartu. Od roku... asi tak 15 let, mají DVI výstup (digitální všechny) + jednoduchá redukce za stovku na HDMI. Nebo rovnou kartu s HDMI či DP.



phpkral

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2018, 10:45:06 »
kup grafiku za par korun

CoffeeMan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2018, 10:45:32 »
https://www.czc.cz/premiumcord-konvertor-vga-audio-na-hdmi/112455/produkt
https://www.czc.cz/premiumcord-vga-yuv-na-hdmi-redukce/77563/produkt

Podle mě to mají špatně a fungovat nebude ani jedno jako VGA to HDMI. A premiumcord nekupuji ze zásady. To je strašná značka.

CoffeeMan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #8 kdy: 12. 03. 2018, 10:50:05 »
Už jen to, že na jedné straně toho převodníku je VGA a na druhé jack audio konektor, ve mně vyvolává škleb od ucha k uchu. :o

CoffeeMan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #9 kdy: 12. 03. 2018, 11:07:42 »
Musím se opravit. Už jsem pochopil, že ten jack a USB patří na fotce na druhou stranu k tomu VGA. Přesto ale o daném řešení pochybuji.

Když chceš, dokážeš vše!

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #11 kdy: 12. 03. 2018, 11:35:37 »
funguje skvele

https://www.czc.cz/lenovo-hdmi-to-vga-monitor-adapter/186765/produkt?gclid=EAIaIQobChMIlZmrucjm2QIVpArTCh3VWwO1EAQYASABEgLV7fD_BwE

Nech si své rady, samozřejmě pro to co chce tazatel nefunguje. Jasně je tam napsáno, že to je pro připojení monitoru, který má VGA vstup a redukuje z HDMI konektoru v PC nebo notebooku. Tazatel to má přesně opačně, VGA z PC a monitor s HDMI.

?

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #12 kdy: 12. 03. 2018, 12:08:44 »
Starý LCD 4:3 ve velikostech do 19" se běžně snad všude vyhazují. Dřív toho byly plný kanceláře, dnes jsou toho plný popelnice. Sleduj internety, a nepochybně najdeš nějaký za odvoz či za pár drobných.

Jestli je grafika v AGP slotu, tak si nejsem jist, jestli už v té době existoval display port a HDMI, abys takovou grafiku sehnal. Pokud je grafika v PCIe, neměl by být problém sehnat vhodnou grafiku za pár korun.

CoffeeMan

Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #13 kdy: 12. 03. 2018, 12:14:24 »
Starý LCD 4:3 ve velikostech do 19" se běžně snad všude vyhazují. Dřív toho byly plný kanceláře, dnes jsou toho plný popelnice. Sleduj internety, a nepochybně najdeš nějaký za odvoz či za pár drobných.

Jestli je grafika v AGP slotu, tak si nejsem jist, jestli už v té době existoval display port a HDMI, abys takovou grafiku sehnal. Pokud je grafika v PCIe, neměl by být problém sehnat vhodnou grafiku za pár korun.

On má obrácený problém. Má fungl nové LCD a nějaký ynteligent se rozhodl, že z něj vyhodí už analogové obvody, které stojí pár korun.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VGA to HDMI/(mini)DisplayPort
« Odpověď #14 kdy: 12. 03. 2018, 12:15:09 »
Starý LCD 4:3 ve velikostech do 19" se běžně snad všude vyhazují. Dřív toho byly plný kanceláře, dnes jsou toho plný popelnice. Sleduj internety, a nepochybně najdeš nějaký za odvoz či za pár drobných.

Jestli je grafika v AGP slotu, tak si nejsem jist, jestli už v té době existoval display port a HDMI, abys takovou grafiku sehnal. Pokud je grafika v PCIe, neměl by být problém sehnat vhodnou grafiku za pár korun.

To není problém, stačí mu DVI, ten se dá redukovat na HDMI přímo.