Cloudové úložiště pro mailový server

Snape

Cloudové úložiště pro mailový server
« kdy: 04. 03. 2018, 21:36:39 »
Mám vlastní mailový server s postfix. Jak víte, postfix ukládá emaily do adresáře /var/mail. Zabývám se myšlenkou nahradit tento adresář externím úložištěm někde v cloudu. Ale zdá se, že žádný poskytovatel cloudového prostoru nenabízí API, které by toto umožňovalo. Díval jsem se na OneDrive, DropBox, GoogleDrive, Amazon Cloud Drive. Nejblíže mému záměru se zdá DropBox, jenže ten neukládá, pouze synchronizuje cloud s daty na lokálním disku, tzn. datový prostor stejně musím mít u sebe, DropBox pouze zařídí jeho kopii. To ale není to, co potřebuji. Já bych rád ušetřil vlastní diskový prostor a data (vlastní emaily) fyzicky ukládal pouze do cloudu.

Co si o tom myslíte? Je to blbost? Jde to? A kde? Díky za případnou radu.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2018, 22:03:13 »
Si spocitejte, kolik vas stoji disk (2 a vice v RAID) za dobu zivotnosti a kolik kloud za stejnou dobu.

A kdyz to chcete ukladat u NSA nebo KGB, tak nevim, na co vam je vlastni server. To rovnou muzete mit mail na Gmailu.

Kit

Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2018, 22:14:52 »
Přesunul bych celý mailserver do cloudu a mašinu zrecykloval na něco jiného.

Kkt1

Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2018, 22:36:10 »
Vetsina lidskych rozhodnuti ma nejakou motivaci. Jaka je tva motivace presunout /var/mail nekam do cloudu? Jsou to penize? Bezpeci? Zaloha? Byt in mezi kamarady?

Snape

Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2018, 16:18:11 »
Jaka je tva motivace presunout /var/mail nekam do cloudu?

Nenašel jsem VPS hosting s dostatečnou nabídkou diskového místa za rozumnou cenu. Potřeboval bych aspoň 200G, protože ten server bude používat hodně lidí.


Sten

Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2018, 16:32:06 »
Nenašel jsem VPS hosting s dostatečnou nabídkou diskového místa za rozumnou cenu. Potřeboval bych aspoň 200G, protože ten server bude používat hodně lidí.

Digital Ocean nebo Vultr. 0,10 USD za gigabajtoměsíc.

Kkt1

Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #6 kdy: 06. 03. 2018, 17:13:27 »
Jaka je tva motivace presunout /var/mail nekam do cloudu?

Nenašel jsem VPS hosting s dostatečnou nabídkou diskového místa za rozumnou cenu. Potřeboval bych aspoň 200G, protože ten server bude používat hodně lidí.
Well, kolega ti uz dal nejake moznosti, provideru s dostatkem mista najdes asi dost, koukej ale taky na traffic, u mail serveru to muze byt neprijemne.

hans

Re:Cloudové úložiště pro mailový server
« Odpověď #7 kdy: 06. 03. 2018, 21:24:59 »
Digital Ocean nebo Vultr. 0,10 USD za gigabajtoměsíc.
Pokial bude aj masina v cloude, tak aj AWS EBS - standardne SSD $0.10 per GB-month, pripadne mozes zobrat EBS Provisioned IOPS SSD ak potrebujes lepsiu IOPs vykonnost.
Google cloud ma este lepsie ceny, ktore zacinaju $0.026 per GB-month.

Ocividne Snape pozeral iba hotove VPS. To nie je ten spravny cloud pristup. V zasade si mozes urobit setup, co sa tyka zdrojov (disk/cpu/mem) aky potrebujes. Resp. mozes zacat nizsie (lacnejsie) a az ked bude potreba tak zdroje navysis. Disk sa da napr. u AWS zvacsit aj bez restartu, na zmenu cpu/mem uz restart je potrebny.