Objasnění hlášky v proxmox

Franta..

Objasnění hlášky v proxmox
« kdy: 03. 03. 2018, 15:18:01 »
Zdravím pánové, nainstaloval jsem si proxmox a po spuštění (přihlášení) vyskočí tabulka
You do not have a valid subscription for this server. Please visit www.proxmox.com to get a list of available options.
Může mi to někdo prosím objasnit? myslel jsem, že když je to OpenSource tak je to zdarma a může se platit jen nějaká podpora :-(
Tak jak to prosím je? Děkuji.



Franta..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2018, 15:22:36 »
Kliknout na odkaz umím i já. Rada vážně k nezaplacení, hned jsem chytřejší.

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2018, 15:27:56 »
V proxmoxu je tato hláška umístěná, neměla by aktuálně nic znamenat. Jestli Vás irituje, musíte si ji odstranit ručně ve zdroji. Je také možné, že do budoucna budou přibývat funkce, které budou jen v placených plánech.

Franta..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2018, 15:35:55 »
Hláška mě neirituje, irituje mě to, že nevím zda to můžu jako živnostník používat bez placení a legálně, nebo se to musí platit.


Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2018, 15:38:52 »
No na to si stačí přečíst první dva odstavce v odkazu, který jsem Vám poslal:

Proxmox Virtual Environment's source code is published under the free software license GNU AGPL, v3 and thus is freely available via code repository (git) for download, use and share.

A Proxmox VE Subscription is an additional service program designed to help IT professionals and businesses to keep their Proxmox VE deployments up-to-date. It also provides access to professional support services: You get access to the Proxmox VE Enterprise repository with stable software updates and security enhancements, as well as to technical support and other services.

Franta..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #6 kdy: 03. 03. 2018, 15:44:15 »
Kdybych uměl anglicky, tak se tady fakt neptám :-(  Věřte mi..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #7 kdy: 03. 03. 2018, 15:46:11 »
Kdybych uměl anglicky, tak se tady fakt neptám :-(  Věřte mi..

Rozumím, ale to nemohu dotušit. Přeloženo google translate:


Předplatné
server virtuálního prostředí proxmox Proxmox Virtual Environment je publikován pod licencí  GNU AGPL, v3  a je volně dostupný prostřednictvím repozitáře kódu (git) ke stažení, použití a sdílení.

Proxmox VE Subscription je dodatečný servisní program navržený tak, aby IT profesionálům a podnikům umožnil udržet jejich nasazení Proxmox VE aktuální. Poskytuje také přístup k profesionálním podpůrným službám: Získáte přístup k repozitáři Proxmox VE Enterprise se stabilními aktualizacemi softwaru a vylepšeními zabezpečení, stejně jako technickou podporou a dalšími službami.

Franta..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #8 kdy: 03. 03. 2018, 15:48:39 »
Ano, to jsem taky četl, ale jak jsem se ptal v původním dotazu, nehledám překlad, hledám "objasnění".

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #9 kdy: 03. 03. 2018, 15:53:44 »
Co na tom chcete víc objasňovat. Text jsem Vám přeložil a praví, že je to volně k použití. Tedy legálně. K tomu jsem Vám dal svůj komentář, že pokud Vám vadí hláška, můžete ji ručně odstranit a ještě přidal svůj názor, že byste měl být připraven na to, že mohou přibývat funkce, které budou jen v placené verzi.

Nic z toho nebylo z Vašeho původního dotazu jasné, tak bych nerad měl pocit, že Vás obtěžuji svojí pomocí.

Jakou odpověď byste si představoval? Nějaký rozbor, jak je to s GPL licencí, nebo jen obyčejné ANO/NE, je to legální?

Franta..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #10 kdy: 03. 03. 2018, 16:02:03 »
No představoval jsem si odpověď typu třeba
Ano, je to legální a zdarma i pro firmy. Poplatek se platí za .. ??

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #11 kdy: 03. 03. 2018, 16:05:18 »
Rozumím, ale to je přeci napsané v tom překladu!

...proxmox ... je publikován pod licencí  GNU AGPL, v3  a je volně dostupný ... ke stažení, použití a ...

(oproti tomu)

Proxmox VE Subscription je dodatečný servisní program ... Poskytuje také přístup k profesionálním podpůrným službám: Získáte přístup k repozitáři Proxmox VE Enterprise se stabilními aktualizacemi softwaru a vylepšeními zabezpečení, stejně jako technickou podporou a dalšími službami.

Franta..

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #12 kdy: 03. 03. 2018, 17:04:45 »
Paráda, díky moc za pomoc.
Verdikt tedy je, neinstalovat. Jelikož free verze není tak bezpečná, jak by bezpečná být mohla.

milous

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #13 kdy: 03. 03. 2018, 17:08:41 »
No představoval jsem si odpověď typu třeba
Ano, je to legální a zdarma i pro firmy. Poplatek se platí za .. ??

poslys to jako mas v umyslu provozovat svuj byznys v proxmoxu, kdyz se zaseknes uz takto na zacatku a ses v koncich?
proxmox je super ale neumet anglicky na potrebne technicke urovni bude asi problem..
najmi si nekoho, kdo je krapet vice IN a ten ti krome objasneni licence zaridi i zbytek, zasekl ses nejak moc brzo

milous

Re:Objasnění hlášky v proxmox
« Odpověď #14 kdy: 03. 03. 2018, 17:09:48 »
Paráda, díky moc za pomoc.
Verdikt tedy je, neinstalovat. Jelikož free verze není tak bezpečná, jak by bezpečná být mohla.

spravne! musis si koupit VMware...