Nejlepší e-learning

itlearner

Nejlepší e-learning
« kdy: 03. 03. 2018, 14:41:55 »
Máte zkušenosti s e-kurzy, klidně i placenými? Nedávno tu někdo zmínil Georgia University, teď jsem si našel v UK Open University, které nabízí i několikaleté studium za poměrně málo peněz, máte někdo osobní zkušenost s kvalitou? V ČR předpokládám nic podobného na rozumné úrovni nebude.


Libor

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2018, 16:05:27 »
Nevim, jestli nejlepsi, ale loni jsem mel zaplaceny mesic zde https://www.pluralsight.com/ - docela velky vyber (od soft do hard skills), to co jsem shledl bylo na dobre urovni (python).

Letos se budu snazit najit si zase cas a pujdu zase sem.

Co se tyce predplatneho, je to na mesic (s opakovanim) a muzes si vybrat cokoliv - all inclusive. Coz je vyhoda, pokud mas dost casu (a nebo nevyhoda, kdyz je casu malo)

LIbor

itlearner

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2018, 21:36:21 »
Nevim, jestli nejlepsi, ale loni jsem mel zaplaceny mesic zde https://www.pluralsight.com/ - docela velky vyber (od soft do hard skills), to co jsem shledl bylo na dobre urovni (python).

Letos se budu snazit najit si zase cas a pujdu zase sem.

Co se tyce predplatneho, je to na mesic (s opakovanim) a muzes si vybrat cokoliv - all inclusive. Coz je vyhoda, pokud mas dost casu (a nebo nevyhoda, kdyz je casu malo)

LIbor
Flat rate - to zní dobře

paraZITA

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #3 kdy: 05. 03. 2018, 11:25:57 »
to by slo sharovat . kto se prida ?

Labrat

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #4 kdy: 05. 03. 2018, 11:41:17 »
to by slo sharovat . kto se prida ?
Neodporuje to podmínkám?


Fernet

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #5 kdy: 05. 03. 2018, 11:56:49 »
K tomu pluralsightu, když se zaregistrujete na Visual Studio Dev Essentials, dostanete mj. 3 měsíce Pluralsight zdarma, což je dost dlouhá doba, aby si člověk vyzkoušel, zda mu to vyhovuje.

Labrat

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #6 kdy: 05. 03. 2018, 12:16:39 »
Rozhodně nic z akademického US, jejich “liberal arts” přístup ke vzdělání vede jen k povrchním dovednostem (což se kupodivu moc nesnáší s rovněž americkým “kdo se neuživí, chcípniž”).

Digi

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #7 kdy: 05. 03. 2018, 12:50:53 »
Rozhodně nic z akademického US, jejich “liberal arts” přístup ke vzdělání vede jen k povrchním dovednostem (což se kupodivu moc nesnáší s rovněž americkým “kdo se neuživí, chcípniž”).

To si nemyslím. Ano, bude tam naprosto normálně kapitalistický tlak na užitečnost a ziskovost, tedy i co se vědomostí týče, ale USA jsou vědecký a technologický lídr, je tam spousta talentovaných a nabušených lidí a spousta dalších podobných co se tam odstěhovala.
Na druhou stranu, čistě pragmaticky, pokud nejsem akademik, potřebuji nutně znát úplné detaily, nebo mi stačí to za co můžu dostat zaplaceno - to je aplikace naučeného?

Labrat

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #8 kdy: 05. 03. 2018, 13:03:00 »
Rozhodně nic z akademického US, jejich “liberal arts” přístup ke vzdělání vede jen k povrchním dovednostem (což se kupodivu moc nesnáší s rovněž americkým “kdo se neuživí, chcípniž”).

To si nemyslím. Ano, bude tam naprosto normálně kapitalistický tlak na užitečnost a ziskovost, tedy i co se vědomostí týče, ale USA jsou vědecký a technologický lídr, je tam spousta talentovaných a nabušených lidí a spousta dalších podobných co se tam odstěhovala.
Na druhou stranu, čistě pragmaticky, pokud nejsem akademik, potřebuji nutně znát úplné detaily, nebo mi stačí to za co můžu dostat zaplaceno - to je aplikace naučeného?
Myslet si to nemusíš, ovšem to na věci nic nemění. Právě kvůli "ziskovosti" tam university (kromě pár elitních, kam se dostane jen málokdo) hovno naučí, což ví každý, kdo potkal tamní absolventy (nebo tam nedejbože učil). Talentovaní lidé jsou všude, o tom to vůbec není.

Digi

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #9 kdy: 05. 03. 2018, 13:11:45 »
Rozhodně nic z akademického US, jejich “liberal arts” přístup ke vzdělání vede jen k povrchním dovednostem (což se kupodivu moc nesnáší s rovněž americkým “kdo se neuživí, chcípniž”).

To si nemyslím. Ano, bude tam naprosto normálně kapitalistický tlak na užitečnost a ziskovost, tedy i co se vědomostí týče, ale USA jsou vědecký a technologický lídr, je tam spousta talentovaných a nabušených lidí a spousta dalších podobných co se tam odstěhovala.
Na druhou stranu, čistě pragmaticky, pokud nejsem akademik, potřebuji nutně znát úplné detaily, nebo mi stačí to za co můžu dostat zaplaceno - to je aplikace naučeného?
Myslet si to nemusíš, ovšem to na věci nic nemění. Právě kvůli "ziskovosti" tam university (kromě pár elitních, kam se dostane jen málokdo) hovno naučí, což ví každý, kdo potkal tamní absolventy (nebo tam nedejbože učil). Talentovaní lidé jsou všude, o tom to vůbec není.

Aha, takže ty seš ten co káže fakta a ne jen subjektivní dojmy  ;D

Labrat

Re:Nejlepší e-learning
« Odpověď #10 kdy: 05. 03. 2018, 13:17:41 »
Rozhodně nic z akademického US, jejich “liberal arts” přístup ke vzdělání vede jen k povrchním dovednostem (což se kupodivu moc nesnáší s rovněž americkým “kdo se neuživí, chcípniž”).

To si nemyslím. Ano, bude tam naprosto normálně kapitalistický tlak na užitečnost a ziskovost, tedy i co se vědomostí týče, ale USA jsou vědecký a technologický lídr, je tam spousta talentovaných a nabušených lidí a spousta dalších podobných co se tam odstěhovala.
Na druhou stranu, čistě pragmaticky, pokud nejsem akademik, potřebuji nutně znát úplné detaily, nebo mi stačí to za co můžu dostat zaplaceno - to je aplikace naučeného?
Myslet si to nemusíš, ovšem to na věci nic nemění. Právě kvůli "ziskovosti" tam university (kromě pár elitních, kam se dostane jen málokdo) hovno naučí, což ví každý, kdo potkal tamní absolventy (nebo tam nedejbože učil). Talentovaní lidé jsou všude, o tom to vůbec není.

Aha, takže ty seš ten co káže fakta a ne jen subjektivní dojmy  ;D
Já jsem ten, co o tom něco ví z bezprostřední zkušenosti. Kázat nemusím.