zábava s Widlemi 10

qwertz

zábava s Widlemi 10
« kdy: 26. 02. 2018, 21:01:04 »
M$ Widle byly vždycky dost velký bizár, ovšem zábava s W10 je opravdu bezkonkurenční. Čistá instalace W10 (Prof nebo Enterprise), EN lokalizace. Po přidání české klávesnice a dvou dnech práce začal cirkus:

Display language je (pouze!) ENG, input metod ENG (default) + CZE. Přepínač klávesnice zmizel, na ENG klávesnici nejde přepnout. Po zobrazení přepínače klávesnice konfigurací taskbaru je vstup CZE bez ohledu na to, co svítí na přepínači. Klávesnice používá CZE rozložení i když je v advanced nastavení override všeho na ENG, dokonce i odinstalace CZE klávesnice nemá na psaní žádný vliv. Po projití všech pokročilých voleb, howto Microsoftu a řady diskuzních fór, se ukazuje jako jediné funkční řešení následující:

Start PC, login, odebrání CZE klávesnice, logout, login,přidání CZE klávesnice - funkční kombinace ENG/CZE klávesnice. Do dalšího reboot. Typická Microsoft way.... Nic nefunguje jak má, a zkuste to pak opravovat v registru :-)


Satanda

Re:zábava s Widlemi 10
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2018, 21:20:52 »
Asi děláte něco špatně.

pepicekk

Re:zábava s Widlemi 10
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2018, 21:21:16 »
Typická Microsoft way.... Nic nefunguje jak má, a zkuste to pak opravovat v registru :-)
A sem ses přišel pochlubit že znáš anglické slovo a nebo si jen stěžovat?

j

Re:zábava s Widlemi 10
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2018, 21:36:39 »
Asi děláte něco špatně.
Ani ne, to je ve widlich standardni situace. Stejne jako to, ze wsus vykazuje 110 pozadovanych aktualizaci presto, ze widle tvrdej, ze zadny dalsi netreba.

ex-ms-fanboy

Re:zábava s Widlemi 10
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2018, 21:49:49 »
W10 se neda pouzivat. Cekal jsem roky nez jsem presel a tolik zavaznych bugu, ktere jsem behem pouzivani objevil jsem neobjevil na vsech predeslych verzich dohromady...

Dnes uz proste nemuzete cekat par let a prijit do odladeneho systemu. Od ty doby co tomu sefuji indove to slo slusne do zadeke. Ten jejich dementni system kdy vsem uzivatelum v updatech posilaji zasadni nove funkcionality je fakt zlo

navic uplne zkurvili konfiguracni menu a snazej se ho zjednodusovat na minimum to je taky v zadeki


BudlikyBudliky

Re:zábava s Widlemi 10
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2018, 21:53:11 »
A sem ses přišel pochlubit že znáš anglické slovo a nebo si jen stěžovat?

Pojďte, budeme na sebe hodní a slušní, co vy na to zmrdi?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zábava s Widlemi 10
« Odpověď #6 kdy: 26. 02. 2018, 21:58:25 »
Asi děláte něco špatně.

Jo, pouziva Widle 10, ty funguji akorat Laelovi.