Wifi router jako range extender

Michael

Wifi router jako range extender
« kdy: 26. 02. 2018, 18:44:04 »
Zdravím všechny,

chtěl bych se na vás obrátit s prosbou ohledně routeru jako opakovače. Mám dva routery TP-LINK - TL-WR841N (v9) a TL-WR841N (v13). 13ku mám nastavenou jako range extender, avšak mám problém, že pokud jsem připojený k síti a přijdu k routeru extenderu, tak se signál nezesílí.

Když použiju klasický extender TL-WA850RE, tak je vše v pořádku, signál se automaticky zesílí, ale když mám jako extender nastavený onen router, tak mám problém. Spíše to vypadá, jakoby se zařízení nechtělo "přepnout" z jednoho routeru na druhý i když jsou oba vedeny jako jedna SSID.

Zkoušel jsem hledat různé rady na netu, extenderu vypnout DHCP, nastavit oběma stejný kanál, stejnou LAN IP extenderu jako kořenového routeru apod. a bez úspěchu.

Kdybyste měli nějakou radu, budu rád. Předem díky.


?

Re:Wifi router jako range extender
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2018, 19:10:53 »
Ten klasický extender může klienty nějakým agresivnějším způsobem nutit připojit se k němu, nakonec je to jeho práce. U toho klasického routeru, kde je funkce extenderu tak nějak navíc, to může být implementováno kdoví jak. Možná má ten extender i kvalitnější signál než ten router.

Asi bych se nezabýval routerem za 500.

Řešením očividně není ani do toho nalít OpenWRT.
https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd