Fileserver náhrada za Windows Server

Kapitán RUM

Re:fileserver nahrada za windows server
« Odpověď #15 kdy: 25. 02. 2018, 14:45:54 »
Tohle může bez AD spravovat akorát masochista...

D.J.Bobo

« Odpověď #16 kdy: 25. 02. 2018, 14:49:30 »
Rozmím, řešil jsem podobné.

Jelikož SAMBA3 je bezva, ale fakt se blbě spravuje a SAMBA4 je celkem vopruz (sorry, ale toho času, co jsem s tím strávil, ...) takže nakonec jsme koupili Windows 2016 server + CALy a nasadil jsem AD a spravuji vše pěkně přes konzoli.
Při počtu 30+ se mito časově vyplatilo. Windows bylo hotové za několik hodin, se SAMBA4 jsem se trápil několik dní a stále bylo co řešit.

Takže, pokud jsi kutil a máš čas a fakt tě to baví, jdi do SAMBA4 (jde normálně editovat přes konzoli Windows)
Pokud ne, pak nelituj a kupte si prostě Win server a nic neřeš.
Nastavíš ... a neřešíč.

PS: Je fakt, že AD mám už dlouho a při téměř 100% Win stanic (těch pár MACů neřeším, protože stejně pracují s Win aplikací přes RDP) je nasazení velice pohodlné (nejen sdílení, ale i Home adresář, GPO).

Logik

• 1 022
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 25. 02. 2018, 14:56:48 »
Také používám Zentyal a vcelku to jde. Největší problémy tam byly s implementací OpenExchange - nikdy nechodila dobře (Outlookové se sekaly) a skončilo tak, že ve verzi 5 podporu ze Zentyalu vyhodili... Jako fileserver v poho včetně klikání uživatelů a skupin, ale jen takový ty základní věci.
Pak to ještě v základním nastavení loguje každou blbost a antivirus to zdržuje, takže to při přístupu k hodně souborům dokáže bejt trochu líný. Ale dá se to povypínat.
Závěrem - jako jednoduchej fileserver bych se to nebál nasadit, pokud není v požadavcích opravdu vysokej výkon a zároveň nejsem schopnej/není na to budget to poštelovat.

Jinak - pro 25 uživatelů určitě AD.

ZAJDAN

• 2 078
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 25. 02. 2018, 15:03:18 »
samba 4 jde nastavovat z windows pomocí RSAT(již jsem zminoval)
a nebo pouzit Zentyal ci Univention, ktere maji moc pekne udelane nasteveni pres webInterface
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.