Jak v OS X hromadně odemknout soubory na FAT32 USB?

macík

Jak v OS X hromadně odemknout soubory na FAT32 USB?
« kdy: 20. 02. 2018, 18:00:13 »
Tak mě zase rožohnil OS X. Na jiném PC jsem si na FAT32 kopíroval 350 souborů)

Otázka pro systémové administrátory:
Jak 350 souborům ve složce odkliknout položku Uzamčeno aniž bych musel 350x Klikat myší (nebo přes hotky, pokud je ovšem OS x ) a zavírat okno Informace Vyvolané Zkraztkou Cmd +I u výběru položek (protože OS X ukáže 350 okének když vyberu 350 položek?)

PS:
Jak se "mapují" atributy mezi jednotlivými OS, když FS  FAT32 je stejný? V Windows je klasicky R, A,H,S, ale v OS X č linux takové nejsou, pokud vím.  Neplést s Právy (RWX atributy/  tab Zabezpečení).  Když připojím flashku do linuxu / OS x, jak se tam projeví R/A/H/S atributy? Naopak, jak se projí RWX práva + owner skupina po připojení do windows?
« Poslední změna: 21. 02. 2018, 11:35:00 od Petr Krčmář »


macík

Wow, našel jsem to. Síla Bashe je majestátní. chflags nouchg *. Jenom je nějaká možnost, jak tohle provést
– aniž bych byl nerd a tenhle příkaz neznal
– byl připojen k netu a nemohl příkaz googlovat
– někde pomocí uživatelského rozhraní OS X  (najednou, ne v 350 iteracích)

steve

Zdar maciku, jako obvykle hledani je tvuj zakladni problem. Pred doby
nez byl Google tak se pouzival Help. O tom, ze mas v systemu Help si uz slysel ? :D

Logicky zpusob - hledame jak se to dela ve Finderu:
1. prepni na finder
2. menu Help, search, napis: lock
3. zhruba paty topic je Set permissions for files
4. v okenku trosku prescroluj a otevri "Aplly permissions to all items in a folder or disk"

Nevimkdehledat zpusob:
1. cmd+space, napis helpviewer
2. v search okenku helpbrouzdace napis: set permissions
3. druhy zaznam je opet Set permissions for files
4. stejny jako nahore

PS: podekujes uz nekdy za rady, ci chodis jenom trolit ?

dw

FAT32 bude mat vzdy atributy Read-Hidden-System-Archive. Je to akosi vlastnost toho suborovveho systemu... Je jedno ci to strcis do linuxu, osx, win ci ineho os...  :-\

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
FAT32 bude mat vzdy atributy Read-Hidden-System-Archive. Je to akosi vlastnost toho suborovveho systemu... Je jedno ci to strcis do linuxu, osx, win ci ineho os...  :-\

Jo, ale v Linuxy nebude defaultne vse zamceno, takze tam muzu cist a psat. V Linuxu akorat z nejakeho podivneho duvodu byva na FATu vsechno defaultne nastaveno jako executable. A nejsem si jist, jestli v Linuxove implementaci maji ty atributy FATu nejaky vyznam, nikdy me nenapadlo to vyzkouset. Podeziram, ze Linux si na ne nehraje, tak jako si nehraje na NTFS ACL.


fe

1) Neplést si oprávnění/permissions a uzamknutí (Lock) to jsou opravdu dvě rozdílné věci
2) Pokud jde o uzamčení/lock, já teda označím soubory (libovolně → vím, že budeš nadávat, že to Finder neumí, to už tu bylo, tak se neopakuj), zmáčknu Cmd+Alt+I → objeví se jedno okno (tzv. Inspektor) a zaškrtnu "Lock" – easy :-)
3) Pokud jde o oprávnění/permission jde to v podstatě stejně, ale v terminálu je to lepší