Rychlost WiFi Archer c20 v4

Fish

Rychlost WiFi Archer c20 v4
« kdy: 17. 02. 2018, 13:28:06 »
Ahoj,
pořídil jsem si Archer c20 v4 v naději, že bude díky 5 GHz WiFi poskytovat rozumnou rychlost, ale po nastavení a zapojení do sítě nejede WiFi rychleji než cca 3 MB/s při kopírování na NAS, kde bezproblémů dosahuji 60 MB/s po kabelu a to jak přes 2.4 tak přes 5GHz. WiFi standardy jsou nastaveny na Auto.
V notebooku mám Intel Corporation Centrino Advanced-N 6200 a dosahoval jsem s ním rychlostí stovek Mb/s, takže tady by problém snad být neměl.

Máte s tím někdo zkušenosti a hinty, jak to správně nastavit?
Zkoušeli jste OpenWRT/LEDE? Zatím je to podporováno jen ve snapshotu, tak se mi ještě úplně nechce experimentovat.


Unknown

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2018, 19:39:18 »
Jen obecne:

Zkusil bych povypinat ruzne "wifi optimal" a vsechny dalsi netradicni vychytavky v nastaveni routeru, byvaji s tim problemy. Taky bych prilis neveril vestavebnym algoritmum na vyber kanalu (mod "auto"), doporucuji spise pouzit nejaky wifi scanner ve smartphonu.

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2018, 19:54:22 »
Nie je c20 osekana verzia c2-ky? Pokial si pamatam, tak to malo 100kove porty (nie gigabit), tak neocakavam od toho ani nejaky zavratny vykon ....

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2018, 23:02:43 »
Odkdy OpenWrt/LEDE podporují MediaTek chipsety, neboli pokračovatele Ralinku, který před lety koupili?
To jsou jedny z nejzoufalejších WiFi chipsetů a hanba TP-Linku, který po léta používal chipsety Atheros-Qualcomm, na kterých OpenWrt bez problémů fungoval.

TP-LINK Archer C20 v4.x
Citace
CPU1: MediaTek MT7628AN (575 MHz)
FLA1: 8 MiB (Winbond W25Q64FVSIG)
RAM1: 64 MiB (Winbond W9751G6KB-25)

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #4 kdy: 18. 02. 2018, 11:06:21 »
Ralink/Mediatek chipsety sú ako hardware porovnatelné s ktorýmkolvek iným chipsetom. Rozdiel a to veľmi ýrazný je v ovládačoch. Ovládače pre Atheros píše skupina ľudí, ktorí majú prístup do labáku. V kóde ovládača sa dajú nájsť špecifické poznámky z laboratórneho merania. Všetci ostatní píšu a testujú ovládače tak, ako by sme to robili aj my doma.


Fish

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #5 kdy: 18. 02. 2018, 14:06:30 »
Nastavil jsem fixní kanál, žádné "wifi optimal" jsem nenašel(a ani nezapínal) a i s fixním kanálem jsem větší rychlost nedostal - rušení lze vyloučit, protože jiné než svoje wifiny nevidím a i ty jsou jen na 2.4 GHz (vesnice, okolní baráka daleko a ještě převážně s důchodci).

Závratný výkon neočekávám, ale doufal jsem, že se to alespoň bude tvářit, že jede rychle, ale takovýhle výsměch mě zaskočil.

Ohledně podpory LEDE jsem vycházel z https://forum.lede-project.org/t/tp-link-archer-c20-v4-build/8945/2 a https://openwrt.org/toh/start #744 Předpokládám, že pokud je to ve snapshotu, časem se to dostane do stable verze.

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2018, 16:44:35 »
Tak beru zpět, je to špičkové zařízení, které nakonec podporují. Časem budu muset všechny Intely + Atherosy vyměnit.

Fish

Re:Rychlost WiFi Archer c20 v4
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2018, 17:12:39 »
Špičkové zařízení to rozhodně není. >:( Možná by to spadlo do kategorie nejlevnější 5GHz router podporovaný OpenWRT

Nakonec jsem to vyřešil tak, že router vrátím a místo toho jsem k NEXX WT3020 připájel antény ze starého nefunkčního routeru, co se mi tu válí. Dosah stejný, rychlost stejná, cena poloviční. Jenom to neumí 5 GHz, ale to v mém případě stejně nemělo význam.