Z Internetu je smetiště :(

anonym

Z Internetu je smetiště :(
« kdy: 16. 02. 2018, 05:17:19 »
Jak léta plynou, je na Internetu stále větší problém sehnat o něčem nějaké normální informace, stává se z toho větší a větší žumpa. Způsobuje to komerce a stupidita lidí, díky kterým vznikají nesmyslné internetové časopisy s naprosto prázdným obsahem. Dokonce pozoruji i jakýsi fenomén tendenčních webů, které mají působit jakože vědecky a seriozně, ale přitom cosi skrytě propagují, tzn. je za nimi nějaký korporát. Nejde jenom o takové ty stupidní eshopy typu "Tato paní tohle snědla a zhubla 10kg za 2 hodiny", na které jsou odkazy někdy i na Root.cz.

Typickým příkladem tohoto trendu je Seznam.cz, na kterém rostou béčkové magazíny jako houby po dešti. Píšou se na nich naprosté nesmysly, prostě žumpa.

Do toho stále otravnější reklama, např. trend kdy přijdete na nějaký web a on první co udělá je, že vám přes celou obrazovku vyhodí nějakou reklamu, většinou na sebe, chce po vás email a někde v rohu je malilinkaté tlačítko na zavření, eventuálně ti drzejší vás přinutí kliknout na něco jako "Děkuji, až někdy jindy", což je už nehoráznost. Nejhorší je, že tento trend proniká i do normálnějších stránek.

Přijde mi to rok co rok horší a to my co tu jsme máme ještě výhodu, že jsme zažili Internet v ranných dobách, kdy měl ještě úroveň. Pamatuju si, že když jsem tak v roce 2000 přišel třeba na nějaké odbornější diskuzní forum, tak se tam psalo slušně a chodili tam inteligentní lidi. Dneska se ale jít zeptat někde online a chtít radu, tak 70% příspěvků je naprosto o ničem. Dokonce mi přijde, že ti pořádnější lidi co něco věděli z diskuzních fór i kvůli tomuto vymizeli, což jim o to víc zhoršilo úroveň.

Tak si říkám, jak asi dopadne nová generace, která za asistence béčkových pedagogů bude muset v takovém světě už žít. Jak to děcka poznají, že je to žumpa a mají si na sebe dávat pozor, když nic lepšího nezažijou?


qwertz

Re:Z Internetu je smetiště :(
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2018, 06:37:57 »
90% vašich problémů vyřeší AdBlock. Pokud nebydlíte s někým, kdo na tet Fejs-bůček fakt musí, zbytek pořešíte shitlistem na firewallu/routeru.

technomaniak

Re:Z Internetu je smetiště :(
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2018, 06:45:11 »
Jak léta plynou, je na Internetu stále větší problém sehnat o něčem nějaké normální informace,...
A ty jsi nějaké kvalitní informace na internet dal? Co jsi pro internetovou komuniku udělal? Chcete jenom brát a nic nedávat, tak se nediv že my z 90.tých prostě žádné kvalitní informace dávat nebudeme. Uvědomuješ kolik času nás to tehdy stálo? Přeložit ze zahraničí, pochopit ,vyzkoušet a napsat apod.. Nikdo nemá rád parazity co jenom berou a nic nedávají.

Takže nefňukej a začni u sebe. Možná se někdo přidá.

Do toho stále otravnější reklama, např. trend kdy přijdete na nějaký web a on první co udělá je, že ...
Tento trend by nastaven ve východním bloku už po mileniu. Jakmile se sít stala přistupná masám tak bylo jasné že reklama zaplevelí sít. Na západě to bylo ještě dříve.

Přijde mi to rok co rok horší a to my co tu jsme máme ještě výhodu, že jsme zažili Internet v ranných dobách, kdy měl ještě úroveň. Pamatuju si, že když jsem tak v roce 2000 přišel třeba na nějaké odbornější diskuzní forum ...

Tak nevím kam si chodil ty, vulgarita byla i tehdy běžná. např. pro pamětníky hysteria.sk.  Tam si taky lidi nebraly servítky.

L.

Re:Z Internetu je smetiště :(
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2018, 06:51:33 »
Dneska se ale jít zeptat někde online a chtít radu, tak 70% příspěvků je naprosto o ničem. Dokonce mi přijde, že ti pořádnější lidi co něco věděli z diskuzních fór i kvůli tomuto vymizeli, což jim o to víc zhoršilo úroveň.

Samozřejmě, protože se namnožili lidi co na odborném fóru zakládají témata o h***, jako třeba ty teď.

Inkvizitor

Re:Z Internetu je smetiště :(
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2018, 06:51:50 »
No dobrý, poplakal sis, v lecčems máš i pravdu, ale napadá Tě nějaké řešení nebo chceš to řešit? Kvalitních informací je pořád hodně, holt ale ne vždy nutně v češtině. Chybí Ti nějaké konkrétnější, nebo bys prostě jenom nejradši ten "odpad" zakázal?


jpu

Re:Z Internetu je smetiště :(
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2018, 06:53:36 »

Tento trend by nastaven ve východním bloku už po mileniu. Jakmile se sít stala přistupná masám tak bylo jasné že reklama zaplevelí sít. Na západě to bylo ještě dříve.
Tak budme radi za ten socik, no nie?