Kolize diskových jednotek A:\ a B:\

Re:Kolize diskových jednotek A:\ a B:\
« Odpověď #30 kdy: 14. 02. 2018, 07:24:25 »
Mi hlavne jeste porad cekame na odpoved k otazce predtin. Máš k tvému tvrzení o "best practice" odkaz na konkrétní KB Microsoftu kde to řeší a nedoporučují písmenka?

Nikoliv, myslím, že nic takového neexistuje. Musíte vyjít z toho, co v které verzi doporučují - a cokoliv, co je mimo doporučení, tak vědět, jestli je opouštěno a proč. Mapovájí jednotek je legacy záležitost. Za posledních asi 10 let nenajdete snad jediné doporučení, které by se o mapování jednotek opíralo.

To už je práce adminů, umět vnímat tento vývoj, případně se účastnit školení, kde jsou tyto caveats většinou dobře probírány. Podobný je vývoj v právu - prostě paragraf nebo věta zmizí ze zákona, ale vědět to, že se tak stalo, je prací právníků - a oni zase umějí nad zákonem vysvětlit, kam se vyvíjí právo.

Na Google najdete spoustu informací o tom, proč jsou UNC cesty vhodnější, i jaké komplikace přinášejí.


j

Re:Kolize diskových jednotek A:\ a B:\
« Odpověď #31 kdy: 14. 02. 2018, 08:58:40 »
....
Podporovaná je migrace pomocí ROBOCOPY.
Jo jasne, budu koupirovat 30TB ... kdyz NIC kopirovat nehci. Protoze normalni je, ze nahodim novou verzi widloserveru a primountuju mu puvodni datovy disky. Ale to u M$ nepochopej ani za pristich 1000 let.

Jojo, ale to už je práce admina toto umět. Popsal jste to přesně, ale adminovat bez adminování, to je ještě těžší, než prcat bez koulí.
Jasne, admin nema nic lepsiho na praci, nez opravovat co kokoti v M$ rozeserou.

Mno a jako bonus, aby se to na stanicích hůř ladilo, u toho vokýnka nelze změnit velikost, takže z nakonfigurovaných položek vidíš pouze první 4.

Tohle je prece desetileti trvajici tradice na Widlich. Admin na Widlich pripomina chirurga, ktery klicovou dirkou laparoskopicky provadi operaci. Hlavne, ze mame dnes ty monitory velke jak krava, na tech se ty dialogy z doby EGA vyjimaji opravdu dobre.
Se bez podivat, jak velky je okynko v excelu, kterym pridavas SQL dotaz ... kazdej si to muze otestovat. Ma to asi tak 4 radky po 20 znacich ... mozna ani ne.

A kdyz chces nahodou editovat SQL trebas v M$SQL dzobatoru ... tak to okno je sice trochu vetsi, ale ve skutecnosti se v nem neda delat vubec nic, protoze ti tam nefungujou ani zakladni klavesovy zkratky (ctrl+c/v ...), mas tam na to 4 tlacitka ... lol. Takze jedinej zpusob jak to delat je tlacitkem! oznacit vse, dalsim tlacitkem! skopirovat ... a pak si to pastnout do neceho normalniho, tam to upravit, a tlacitkovej postup zopakovat pri vkladani.

Ne, říká se tomu iterační postup. To, že mapovaný disk takovou kontrolu nemá, je jen prehistorický pozůstatek, kterého se právě snažíme zbavit ...
A proto takovy kokotiny nikdo nikdy pouzivat nebude.

Lol Phirae

Re:Kolize diskových jednotek A:\ a B:\
« Odpověď #32 kdy: 14. 02. 2018, 09:05:46 »
Ne, říká se tomu iterační postup. To, že mapovaný disk takovou kontrolu nemá, je jen prehistorický pozůstatek, kterého se právě snažíme zbavit a měli bychom se na to připravovat. To je fakt kouzelné. Když Microsoft kvůli kompatibilitě má někde pochybně řešenou bezpečnost, snese se vlna kritiky kvůli bezpečnosti. Když zavádí bezpečnost, snese se vlna kritiky kvůli spravovatelnosti a komatibilitě.

Tak pochopitelně. Otevřít složku %UserProfile%\%UserName% nebo lnk zástupce přes DFS je totiž šííííleně nebezpečné, zatímco otevřít docx, xlsx, pdf nebo další notoricky zneužívaný a děravý formát je zcela bezpečné - tam to totiž ani nemukne.

Nejde mít bezpečnost bez práce.

Otravování uživatelů zcela bezcennými a nesmyslnými bezpečnostními dotazy žádnou bezpečnost nezavádí, ale likviduje. Akorát uživatele dále vycvičí v bezmyšlenkovém klikání na "Ano".

Za mě: raději se budu učit, co a jak zlepšovat, i když to nemusí být pohodlné, než abych zakrněl na jednoduchém řešení odpovídajícímu devadesátým rokům.

Jasný... čím složitější a blbějc fungující, tím lepší. Už je mi to jasné - vás sem nasadili z Redmondu místo Laela, který se definitivně pomátl a jako agitační pošuk musel skončit.

Re:Kolize diskových jednotek A:\ a B:\
« Odpověď #33 kdy: 14. 02. 2018, 09:22:42 »
Pánové děkuji za výživnou debatu. Argumenty chápu (zejm. pana Šilhavého) a se slzou v oku konstatuji, že už prostě nejsem progresivní mládenec. Tyhle výdobytky (nečekané keše, vazba práv na PKI, "sféry důvěry" konfigurované v MSIE, "knihovny" na desktopu) ve mně víc než co jiného budí pocit gastritidy. A děkuji pánubohu ve kterého nevěřím, že mám pestrou práci v malé firmě, kde si jako 'admin fileserverů na 5% úvazku' ve workgrupě pořád vystačím s písmenky, a mapování na \\dns_jmeno\share funguje i když udělám škatule batule s fyzickým hardwarem na serverech, a funguje z LAN i z VPN, pokud cestujícím VPN klientům pushnu interní DNS server... a LPR je taky zatím nejspolehlivější způsob, jak transportovat tiskové úlohy po síti. Pyšnej na to nejsem - jsem prostě konzerva.

Microsoftí zádrhele se mě týkají opravdu okrajově... namátkou si pamatuju, že když chci spustit instalátor něčeho přímo z namapovaného síťového disku (ať už přes písmenko nebo přímo přes cestu) tak na starších windowsech instalátor velmi často selže. Tuším si MS Setup API neumí ze síťového disku slíznout ani ovladač k tiskárně. Nové windowsy po mně chtějí podruhé login k fileserveru - patrně protože některé kousky Setup API běží pod svým vlastním účtem (local system nebo trusted installer) a disky přimapované uživatelem desktopu jsou pro ně neviditelné... Podobně třeba "naplánované úlohy", taky je nejlíp používat v jejich BATovkách explicitní "NET USE", protože disky trvale namapované desktopovým uživatelem jsou pro ně "neviditelné"...

Jo v devadesátých letech byly věci jednodušší, to je pravda.

j

Re:Kolize diskových jednotek A:\ a B:\
« Odpověď #34 kdy: 14. 02. 2018, 16:05:44 »
... a mapování na \\dns_jmeno\share funguje...
Tak to bacha, tohle na widlich taky uz nefunguje, specielne kdyz to dns_jmeno je alias - kterej si udelas trebas prave proto, abys to nemusel vsude rekonfigurovat, az to nekam presunes. To totiz musis nejdriv extra widlim nakonfigurovat, aby sis milostive smel pripojit sambashare pres alias.