Doporučíte čtečku knih?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #15 kdy: 12. 02. 2018, 10:40:25 »
Doporucuju Kindle Paperwhite, ma plynule nastavitelne podsviceni, da se cist v noci v posteli bez lampicky.

Opravdu ne moc dobre pro oci. To uz to skoro muzete cist na mobilu.

Citace
K tomu na notebook nainstalovat Calibri ...

Calibre....


Fernet

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #16 kdy: 12. 02. 2018, 10:44:53 »
Doporucuju Kindle Paperwhite, ma plynule nastavitelne podsviceni, da se cist v noci v posteli bez lampicky.

Opravdu ne moc dobre pro oci. To uz to skoro muzete cist na mobilu.


Tak ono to není podsvícení, ale nasvícení, takže se to chová jinak, než klasické LCD, spíše jako by jste lampičkou svítil na stránku v knize. Ale je pravda, že je vždy lepší mít rozsvíceno alespoň tlumené rozptýlené světlo.

Ctenar

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #17 kdy: 12. 02. 2018, 10:50:07 »
OK, takze to vypada na Kindle paperwhite. Byl byste nekdo ochoten udelat fotku jak na Ki PW vypada https://uloz.to/!XvMyCysr/nakonecny-soc-psych-organizace-pdf ? Nejde mi o text, ale ze je spatne "nascanovana".

Je to typove nejhorsi varianta, kteoru jsem na uloz.to v rychlosti nasel.

Kde toho Kindla objednat? Jako platci DPH by se to vyplatilo v EU, ale do cechistanu posilaji jen nereklamovou verzi... Prekvapilo mne celkove i to, ze Kindle Fire sem nejde vubec objednat.

Youda

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #18 kdy: 12. 02. 2018, 11:02:17 »
OK, takze to vypada na Kindle paperwhite. Byl byste nekdo ochoten udelat fotku jak na Ki PW vypada https://uloz.to/!XvMyCysr/nakonecny-soc-psych-organizace-pdf ? Nejde mi o text, ale ze je spatne "nascanovana".

Je to typove nejhorsi varianta, kteoru jsem na uloz.to v rychlosti nasel.

Kde toho Kindla objednat? Jako platci DPH by se to vyplatilo v EU, ale do cechistanu posilaji jen nereklamovou verzi... Prekvapilo mne celkove i to, ze Kindle Fire sem nejde vubec objednat.

Na mall.cz dotovana verze za 3 klacky s DPH.

Ctenar

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #19 kdy: 12. 02. 2018, 11:11:28 »
https://www.amazon.de/dp/B00QJDU3KY?pf_rd_p=8df81b76-fa53-49fc-9ac1-c3af43bc5b49&pf_rd_r=B5FT8YV7WX4DT2N1S3V9&th=1

99E pokud vim s nemeckym DPH, takze pro platce predpokladam 83E = 2100 CZK. Bezreklamova verze.


jpu

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #20 kdy: 12. 02. 2018, 11:28:54 »
niet nad pravu knizku. ked ju drzite v ruke a citite vonu papiera.

Lama

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #21 kdy: 12. 02. 2018, 11:55:52 »
Doporucuju Kindle Paperwhite, ma plynule nastavitelne podsviceni, da se cist v noci v posteli bez lampicky.

K tomu na notebook nainstalovat Calibri (zdarma opensource), ktery spravuje knihovnu v obecne ruznych formatech a pri syncu do Kindle to prevede do potrebneho formatu.
Calibri je must have, proto je dobre mit ctecku, kterou bezproblemove podporuje, Kindle Paperwhite je totalni mainstream, oktavka mezi cteckami.

Pocketbook má smartlight, s Calibre umí taky.

Trubicoid2

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #22 kdy: 12. 02. 2018, 12:02:12 »
niet nad pravu knizku. ked ju drzite v ruke a citite vonu papiera.

Nebude dlouho trvat a e-knihy budou vaporizovat aróma jak e-cigarety  ;D

hhteht

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #23 kdy: 12. 02. 2018, 12:04:59 »
niet nad pravu knizku. ked ju drzite v ruke a citite vonu papiera.
Jo jo, vůně papíru.To člověk ocení hlavně když si knihy půjčuje v knihovně. Takové ty voňavé knihy které už ošahalo asi tisíc rukou. A knihu ocením i v batohu když jedu na dovolenou kde jich přečtu pět a strašně rád se s tim tahám. Fakt super.

hhteht

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #24 kdy: 12. 02. 2018, 12:10:38 »
https://www.amazon.de/dp/B00QJDU3KY?pf_rd_p=8df81b76-fa53-49fc-9ac1-c3af43bc5b49&pf_rd_r=B5FT8YV7WX4DT2N1S3V9&th=1

99E pokud vim s nemeckym DPH, takze pro platce predpokladam 83E = 2100 CZK. Bezreklamova verze.
Jo a pro neplátce (což bude většina) to je 99E = 2500 CZK s roční zárukou a reklamací kdo ví kde.

hhteht

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #25 kdy: 12. 02. 2018, 12:14:32 »
Doporucuju Kindle Paperwhite, ma plynule nastavitelne podsviceni, da se cist v noci v posteli bez lampicky.
Opravdu ne moc dobre pro oci. To uz to skoro muzete cist na mobilu.
Poodsvícení má kindle i pocketbook, obě ho maji regulovatelné. A pak, je jasné, že nevíš o čem mluvíš. Podsvícené čtečky neni tak výrazné a rušivé jako lcd mobilu

hhteht

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #26 kdy: 12. 02. 2018, 12:15:48 »
Kde toho Kindla objednat? Jako platci DPH by se to vyplatilo v EU, ale do cechistanu posilaji jen nereklamovou verzi...
Vím o lidech co koupili s reklamama a pak dolpáceli aby se reklam zbavili.

t2000

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #27 kdy: 12. 02. 2018, 14:12:14 »
Ahoj,
čtu hodně, na Kindle za posledních pár let cca 100 knih. V poslední době jsem ale přešel na mobil s uhlopříčkou 5.5". Ve spojení s aplikací EbookDroid s Day/Night režimem (bílé písmo na černém pozadí) přes den a v noci s aktivním Nočním režimem Andoidu a sníženém jasu, se to podle mne blíží komfortu Kindle s výhodami - neustále u sebe (čtení přes oběd, v tramvaji/vlaku), rychlost prohlížení/načtení knih ale co je hlavní, poradí si i s formáty pdf a djvu! Doporučuji vyzkoušet, byl jsem vždy proti čtení na mobilu, ale po zkušenosti jsem názor změnil. Kindle teď většinu času leží v šuplíku.. Do budoucna plánuji koupit telefon s uhlopříčkou nad 6" a Kindle půjde do světa.
PS: čtení samozřemně v horizontálním režimu :)

jpu

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #28 kdy: 12. 02. 2018, 14:19:43 »
stale tam mas modru zlozku svetla, co nie je urcite dobre. A citat na 5.5" displeji je ozaj pozitok pre oci :)

Tomáš Roll

Re:Doporucite ctecku knih?
« Odpověď #29 kdy: 12. 02. 2018, 14:59:20 »
Kindle je super! Podsvícená verze, používám už několik let a neměnil bych, s pdf si to bude chtít trochu pohrát, ale třeba calibre umí neuvěřitelny kousky
Jsem si všiml, že Calibre odmítá některé kousky převést do mobi, ale na webu je spousta online služeb, které to zvládnou.