Doporučíte čtečku knih?

Ctenar

Doporučíte čtečku knih?
« kdy: 11. 02. 2018, 21:49:12 »
Zvazuji koupi ctecky knih. Aktualne pouzivam 7" tablet a v nem https://play.google.com/store/apps/details?id=radaee.pdf&hl=en v invertovanem rezimu, vecer v posteli si pak ctu knihy. Je to docela OK, ale radsi bych neco "papirovejsiho" a privetivejsiho pro oci.

Predpokladam, ze se cteckou typu Kindle budu potrebovat trosku svetla, abych vubec neco videl. To asi jde prezit. Mym dalsim pozadavkem je mit moznost  si tam nahravat zcela libovolne vlastni PDFka, protoze vetsina mych knih jsou ruzne scanovane veci, ktere neexistuji ciste digitalne (ebook). Jsem ochoten ta PDFka pred ctenim upravit, stejne to delam uz dnes (rozpuleni stranek leva-prava, nejaka mira digitalniho zpracovani, orez).

Nechce se mi za ctecku uplne utracet, kdyz si nejsem uplne jist zda mi to bude vyhovovat, co jsem se bavil s lidmi tak to proste neni jako cist na tabletu (kdy si libovolne hybu strankami, zoomuju, atd.). Varianta kdy mohu udelat posun page5 - page 6 mi je nanic, scanovane knihy takhle cist nejdou. Poradite mi jakou cestou se vydat?
« Poslední změna: 11. 02. 2018, 22:54:19 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporucite ctecku knih?
« Odpověď #1 kdy: 11. 02. 2018, 22:34:51 »
Predpokladam, ze se cteckou typu Kindle budu potrebovat trosku svetla, abych vubec neco videl. To asi jde prezit. Mym dalsim pozadavkem je mit moznost  si tam nahravat zcela libovolne vlastni PDFka,

Tak s e-ink urcite. Ostatne cteni sviticiho displaye v tunelu doporucuji hlavne lidem, kteri chteji co nejrychleji oslepnout.

Ctecky jsou na pdf nevhodne, protoze pdf ma pevne stanoveny format a ten obvykle je prilis velky na maly display ctecky, pokud to nechcete cist pod lupou. Takze pokud trvate na pdf, tak to abyste si koupil Kindle DX.

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporucite ctecku knih?
« Odpověď #2 kdy: 11. 02. 2018, 22:37:00 »
Kindle je super! Podsvícená verze, používám už několik let a neměnil bych, s pdf si to bude chtít trochu pohrát, ale třeba calibre umí neuvěřitelny kousky

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #3 kdy: 11. 02. 2018, 22:57:24 »
Já jsem toho měl v ruce opravdu hodně a část jsem tady kdysi i recenzoval. Používal jsem sedm let Kindle Keyboard, teď mám čerstvě Kindle Paperwhite. Amazon na něj má velmi zajímavou valentýnskou akci.

Ovšem klasická čtečka je stavěná na čtení textových dokumentů, které si sama zalamuje. S obrázkovými PDF je tu dost potíž, kousky z tabletů se s nimi provádět nedají. Ovšem kompromisem by mohly být čtečky s Androidem. Jsou to vlastně tablety s e-inkem. Dá se tam nainstalovat libovolný software, je to dotykové a je to e-ink. Ovšem chce si to spíš osahat, on ten e-ink je hodně pomalý, má svá specifika. Není to jen černobílý kontrastní tablet, pořád je to hlavně čtečka.

hhteht

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #4 kdy: 11. 02. 2018, 22:59:28 »
PocketBook Touch Lux 3 je lepší! Taky má podsvícení,  podporuje všechny dostupné formáty a snadno se synchronizuje (ať už přes SendToPocketbook, Dropbox, pčipojení USB a další služby).

U Kindlu je třeba si dát pozor na "Special Offers" verzi která je s reklamama - hroznej hnus.


lobo

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #5 kdy: 12. 02. 2018, 00:31:17 »
PocketBook Touch Lux 3 je lepší! Taky má podsvícení,  podporuje všechny dostupné formáty a snadno se synchronizuje (ať už přes SendToPocketbook, Dropbox, pčipojení USB a další služby).

U Kindlu je třeba si dát pozor na "Special Offers" verzi která je s reklamama - hroznej hnus.
nie su nahodou tie reklamy len ako screensaver(tj. v case ked to nepouzivas?)
zalezi na tom ci das $20 za to aby si nevidel reklamy na screensaveri alebo nie

j

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #6 kdy: 12. 02. 2018, 08:21:47 »
Ber PocketBook, otevre to prakticky vsechno, uvnitr je tux, na netu se prevazne povaluje celkem dost alternativniho SW kterej se do toho da uploadnout, ale vubec netreba, proste to funguje.

S kindlama bejvaj potize v tom, ze se snazej tlacit svuj specifickej format, a se vsim ostatnim sou nastyru, nebo to neumej prosychr vubec. A jako bonus ti odmazou knizky i nadalku ...

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2018, 08:48:49 »
Už nemám o čtečkách přehled, ale mám starý PocketBook a před lety to byla skvělá volba. Čtu na ní pdf běžně, vůbec nechápu, proč někdo píše, že na čtečky není pdf vhodný. Soft umí ořezat okraje stránek, pravá/levá lze jiným způsobem. Dvousloupcová sazba taky není problém (hodně to využívám), prostě čtečka jede jeden sloupec a pak skočí na začátek druhého sloupce. Samo, pokud jde o pdf s malými písmenky a širokým odstavcem (což je stejně typografické zvěrstvo), tak se to čte blbě. Skákání z textu na obrázek je nepříjemné, e-link se vykresluje pomalu a tak to hýbání je náročnější. Tehdy byl Kindle směšný vedle PocketBooku, co se týče softu. Dnes už ale fakt nevím, snad si PocketBook udržel vše co uměl.

exhydrofob

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #8 kdy: 12. 02. 2018, 08:55:33 »
Kup si co chceš, ale moje rada je, ať je to vodotěsné. Číst si ve vaně je bomba. Dokonce jsem se kvůli tomu začal po letech pouhého sprchování koupat.

knihofil

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #9 kdy: 12. 02. 2018, 09:15:01 »
Měl jsem kindle 4, pocketbook touch lux 3 a teď mám bookeen. Nejhorší z nich jednoznačně pocket book (nekvalitní tlačítka, větší váha, spouští se dlouho a na některých knihách čtečka úplně zamrzla). Kindle určitě nezklame, ale mě vadí že nové verze nemají tlačítka na přesun na další stranu, musí se tapat na displej. S bookeenem jsem maximálně spokojený, oproti kindlu má horší rozlišení displeje, ale lepší podporu formátů a víc mi sedí ovládání a menu. Jako bonus je všechno i česky.

Ctenar


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #11 kdy: 12. 02. 2018, 09:52:38 »
Ma vyhovuje Kindle 4. Ma tlacitka, neni matlaci, je sedy (ostatni volove musi vsechno mit pokud mozno cerne, coz dela neprijemny kontrast) a nikdy jsem ho nepripojil na wifi, takze mi soudruzi nemuzou upgradovat firmware.

Na druhou stranu ma mizernou podporu formatu, takze se vse musi v Calibre konvertovat z .epub.

alshajmr

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #12 kdy: 12. 02. 2018, 10:22:21 »
Ma vyhovuje Kindle 4. Ma tlacitka, neni matlaci, je sedy (ostatni volove musi vsechno mit pokud mozno cerne, coz dela neprijemny kontrast) a nikdy jsem ho nepripojil na wifi, takze mi soudruzi nemuzou upgradovat firmware.

Na druhou stranu ma mizernou podporu formatu, takze se vse musi v Calibre konvertovat z .epub.
Pocketbook ma taky tlacitka. A ten matlaci lcd je dobry na navigaci v knihach, menu a treba super je na ty drobnosti jako delani zalozek.
Rozliseni bych neresil. Ten lux 3 ma dostatecne.

Youda

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #13 kdy: 12. 02. 2018, 10:29:39 »
Doporucuju Kindle Paperwhite, ma plynule nastavitelne podsviceni, da se cist v noci v posteli bez lampicky.

K tomu na notebook nainstalovat Calibri (zdarma opensource), ktery spravuje knihovnu v obecne ruznych formatech a pri syncu do Kindle to prevede do potrebneho formatu.
Calibri je must have, proto je dobre mit ctecku, kterou bezproblemove podporuje, Kindle Paperwhite je totalni mainstream, oktavka mezi cteckami.

Doporucuju dotovanou verzi s reklamama, ma slusnou slevu a jediny dopad je, ze pri pustene wifi se na screensaveru ukazuji reklamy na knizky prodavane Amazonem, kdyz se wifi vypne (coz vypne kazdy, protoze pak doba nabiti stoupne pri beznem pouzivani ze 14 dnu na mesic, navic wifi na ctecce stejne k nicemu neni), po case reklamy vyexpiruji a ukazuje se jenom obrazek slecny jak cte knizku pod stromem.

Velika spokojenost. Prave sjizdim znovu celou zemeplochu, od leta 2017, nyni jsem u dilu 29.

Fernet

Re:Doporučíte čtečku knih?
« Odpověď #14 kdy: 12. 02. 2018, 10:35:53 »
navic wifi na ctecce stejne k nicemu neni

To je kapku silné tvrzení, já třeba využívám Send to kindle a třeba se mi přes WiFi automaticky stahuje Respekt :)